Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Kyle napisał:

W górnych widełkach budżetu jest świetny Oscar Jacobson w Royal Collection (2.700 minus obecnie 40 albo 50%), tylko nie będzie bardzo długi. Gdyby mieli coś na wysoki wzrost, to już byłby mój, niestety tylko standardowa rozmiarówka. Będzie OK jeżeli masz nie więcej niż 180 cm. Nie jest bardzo gruby, ale moim zdaniem to się załatwia warstwami, obecnie mocno ocieplony płaszcz jest według mnie niezbyt użyteczny. Tutaj link to zagranicznego sklepu, to chyba ten sam model:

https://www.boozt.com/pl/pl/oscar-jacobson/sebastian-coat_21284516/21284518?navId=60632&group=search_brand&position=1000000

 

Ja dodam że kupowałem w boozt i bardzo sprawnie wszystko poszło. Warto jednak polować u nich na okazje, bo czasem coś dla że kilka stówek w górę i w dół. 

Oscara również polecam, mam 180cm i około 75kg i płaszcz w rozmiarze 48 jest idealny. Kilka razy otrzymałem komplementy właśnie za niego ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na sobie rozmiar 48 ulstera od ZR. Rozmiarówka jest chyba ta sama we wszystkich modelach. Mam 178 cm wzrostu i sięgał dokładnie do kolana. Tkanina jest super - ciężka, ciepła i bardzo „brytyjska”. Moim zdaniem płaszcze od ZR stanowią ciekawą potencjalna opcję w szczególności, że teraz są na promocji. Jeśli chodzi o porownanie do innych producentów to raczej nie podpasowała mi dyplomatka Milera - jak dla mnie przesadnie wytaliowana i kiepsko wypadają w niej ramiona, jest jednak krótsza sięga nad kolano. Tkanina wydaje się jednak fajna. Moge powiedzieć jeszcze coś o nowym ulsterze od Poszetki - jak dla mnie płaszcz idealny - ciężki, ciepły, brytyjski i dwurzędowy. Na mnie rozmiar 48 leży doskonalne, łącznie z rękawami. Wydaje się też być delikatnie dłuższy od tego ZR, ale jest to nieznaczna różnica. Nie jest on jednak dyplomatką i przekracza budżet. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! 

Biorę ślub w kwietniu i poszukuję garnituru na tę okazję. Wymyśliłem sobie, że chciałbym wystąpić w garniturze dwurzędowym, w kolorze granatowym. Niestety z tych obecnych aktualnie na rynku nic nie znalazłem. Mam dosyć mocno rozbudowane uda co zazwyczaj utrudnia zakupy i nie inaczej jest tym razem. Z tego co rozważałem to:

  • Najlepiej leżała na mnie góra od Lavard, ale spodnie były zdecydowanie za małe. Większego rozmiaru nie było, ale czułem, że góra wyglądała by źle.
  • W Bytomiu przymierzałem garnitur z kolekcji Heritage. Leżał nieźle, ale niestety zdecydowanie bardziej podobał mi się na stronie niż w rzeczywistości.
  • Wczoraj przymierzałem też Gianni II od Zacka, ale tutaj niestety marynarka leżała niedobrze, zdecydowanie za mocne taliowanie jak na moją sylwetkę.
  • W SuitSupply moim gustom sprostała by Havana, tym bardziej, że można mieszać rozmiary marynarka/spodnie. Jednak czy nakładane kieszenie na slub to dobry pomysł? Jakoś mi to nie do końca pasuje...

Aktualnie najbliższy jestem udania się do Lancerto i zamówienia czegoś podobnego jak tutaj prezentuje kolega @mr.vintage. Garnitur podoba mi się bardzo i w dokładnie tę stronę chciałbym pójść. Czy może macie jakieś inne propozycje? Mój budżet to powiedzmy +/- 2000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio kupiłem drewniane wieszaki w ... Biedronce :D 5-pak za 25 złotych. Nie są grube, ale dość szerokie, że koszule w ramionach mi się nie wygniatają nawet dłużej wisząc (prasuje przeważnie raz w tygodniu koszule). Wcześniej koszule wisiały u mnie na wieszakach plastikowych z Ikei, ale właśnie wygniecione ramiona strasznie mnie denerwowały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś kupię cieliste podkoszulki, najchętniej v-neck (ale niekoniecznie) dobrej jakości? Kupiłem na próbę jeden tu ( https://www.astratex.pl/cielisty-podkoszulek/?gclid=Cj0KCQiAsvTxBRDkARIsAH4W_j-dJYOT_t9_H3GA6JdbcdOcq0sknM1RVO1slOHIjFrINBluVK5BAFgaAvcUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds ), ale w sumie przydałoby mi się ich parę, może jest jakaś lepsza opcja cenowa, żeby nie wydawać kilkuset złotych na takie podkoszulki?

Swoją drogą, identyczne podkoszulki, tylko z doszytą metką Gentlemanstore, są dostępne w sklepie Gentlemanstore 23 zł drożej. Nawet model jest ten sam na zdjęciach 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poszukuję sneakersów z licowej skóry (dopuszczam polerowaną/ lakierowaną), brązowych (ew. granatowych / bordowych), w miarę jednolitych kolorystycznie. Na razie jako najbliższe moim wyobrażeniom znalazłem:

https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/buty/zobacz-wszystko/brązowe-buty-sportowe-o-polerowanym-wykończeniu-c1887025p8817111.html?colorId=709&categoryId=1887025

Niestety nie całkiem mi się podobają, a poza tym wolałbym lepszą jakość od MD. Czy macie jakieś pomysły gdzie szukać lub spotkaliście się z czymś podobnym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.