Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz N. napisał:

Hej Panowie,

Gdzie można znaleźć takie buty? wiem, że są w suitsupply, ale chciałbym firmy która raczej robi tylko buty ;).

sutisupply.PNG

Zamszowe trzewiki to bardzo popularny model. Tutaj masz np. Trickersy Stow - świetne buty, https://www.trickers.com/uk/mens/country-boots/stow-8047.html

5634_48_stow_side_original_66569.jpg

W outlecie Trickersa da się je dorwać za mniej niż 300 funtów, a w sieci (rzadko bo rzadko) za mniej niż 250 GBP.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Łukasz N. napisał:

No tak tylko to są już brogue a ja chce quarter jako max, generalnie zwykłe. Te są za 'garniturowe' już w moim odczuciu.

Hmmm, co gatniturowego jest w zamszowych trzewikach brogsach? Bardziej casualowo chyba sie nie da.

Sprawdz np to:

https://www.herringshoes.co.uk/herring/fleetwood_rubber-soled-boots/snuff-suede

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adamW napisał:

Hmmm, co gatniturowego jest w zamszowych trzewikach brogsach? Bardziej casualowo chyba sie nie da.

Sprawdz np to:

https://www.herringshoes.co.uk/herring/fleetwood_rubber-soled-boots/snuff-suede

Ja nie chcę jakby wchodzić w gusta, po prostu takie są moje osobiste odczucia, co mi leży. A buty gdyby nie podeszwa...Tak wiem, ale podeszwa krepowa, albo taka jak od Wodzu jedynie przejdzie.

4 minuty temu, Wodzu napisał:

@Łukasz N., jaśniejsze niż przez Ciebie pokazane, ale w casualowych zestawach na pewno się odnajdą:

https://www.skoaktiebolaget.com/collections/boots/products/lof-tung-clark-brown-suede

Dzięki to już blisko, gdyby właśnie nie ten kolor. A dlaczego? Bo chciałbym by quarter nie był widoczny jak już musi być. Personalne odczucia.

Jakiej firmy w ogóle można patrzeć by znaleźć już nawet nie quarter, a zwykłe. Wydawało by się, że to powszechny fason, model. A brewick nic, partnope nic, loake nic, yanko nic. Tylko te co widzę od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to już blisko, gdyby właśnie nie ten kolor. A dlaczego? Bo chciałbym by quarter nie był widoczny jak już musi być. Personalne odczucia.

Jakiej firmy w ogóle można patrzeć by znaleźć już nawet nie quarter, a zwykłe. Wydawało by się, że to powszechny fason, model. A brewick nic, partnope nic, loake nic, yanko nic. Tylko te co widzę od was.

Ja mam te, ale one za Chiny nie chcą być garniturowe. Noszę je do dżinsów ,sztruksów i flaneli

 

https://www.meermin.es/en/10148714230000he-23-101487-snuff-suede-e-snuff.html

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rocketman napisał:

Hej, szukam niedrogiej kurtki (tak do 3-4 stówek) inspirowanej M65, czegoś o mniej żołnierskim kroju. John Partridge pomińmy, poluję na niego 3 miesiące bez efektów. Polecicie jakieś sklepy/marki?

Jak przecenią, to można się tym modelem zainteresować:
https://www.bytom.com.pl/p-bi2-05-80a-kurtka-bi2-05-80a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was słyszał o MTM oferującym swetry / kardigany?
Ewentualnie, czy ktoś z was przerabiał cienkie swetry? Chodzi mi głownie o skracanie i taliowanie.


Skracać nie skracałem, ale taliowałem kilka u p. Basia i zawsze byłem zadowolony z efektu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Kupię, tylko nie wiem gdzie, taką kurtkę, gruba, skórzana z misiem pod spodem :)

ktos może coś zasugerować oprocz tkmaxxx? 

 

Jeśli jesteś gotów wyłożyć 600 funtów, i chcesz rewelacyjną kurtkę na całe życie, to jest Aero Leathers oraz Simmons Bilt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Jeśli jesteś gotów wyłożyć 600 funtów, i chcesz rewelacyjną kurtkę na całe życie, to jest Aero Leathers oraz Simmons Bilt.

 

28 minut temu, lubo69 napisał:

Oczywiście popieram, jeśli zaś masz trochę mniej, jest noble-house.eu

 

Dziękuję, wieczorem sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Daj znać, gdybyś zdecydował się na Aero, mogę coś podpowiedzieć. Ewentualnie może być jeszcze Schott na Zalando, ale oni chyba nie mają dużego wyboru kurtek shearling.

Dzięki :) 

Oglądałem właśnie Aero, Simonsa i Noble. Wszystkie są fajne, Noble jedna mi bardzo się spodobała, ale poczytałem opinie i jest jeden kłopot. jestem szczupły, bardziej "V" niż "U" i w wielu miejscach na forach ludzie piszą że kurtki są świetne (noble dużo lepsze od innych w tej cenie, aero i simons top), natomiast jeśli ktoś jest szczupły to odradzają, bo kurtka na nich wisi nieładnie.

W związku z powyższym, albo pozostaje mi bespoke, albo Schott slim fit. nie wiedziałem że nawet takie są :D co prawda ten model który mi się najbardziej spodobał jest chwilowo niedostępny, ale może do rana go dorwę. Najprawdopodobniej wezmę też na początku z zalando jedną sztukę żeby sprawdzić jak w ogóle leżą na mnie te kurtki, bo ograniczę koszty wysyłek zagranicznych jak okaże się że nic z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności: Aero (nie wiem jak dwaj pozostali producenci) daje dużą możliwość personalizacji, a jeśli godzisz się z brakiem możliwości zwrotu, nawet bardzo dużą. Dwie zasady:
- możesz zamówić co chcesz (kieszeń mniejsza, większa, pod takim czy innym kątem, bez kieszeni, rękaw na guzik, na zamek, zamek taki, inny...), ale jeśli uznają, że Twoje zamówienie jest na tyle zindywidualizowane, że nikt inny tego nie odkupi w razie zwrotu, nie przyjmą kurtki z powrotem.
- zamawiasz rozmiar, co przekłada się na szerokość w ramionach i klatce. To jest stałe. Natomiast jeśli chcesz węższe rękawy, szczuplejszy tułów, dłuższą kurtkę - nie ma problemu.
W skrócie: zaawansowane MTM lub uproszczone bespoke. Dla szczupłych też robią:-) Wybierz model i napisz do Holly (customer service) - ustalać możesz za darmo nawet kilka miesięcy:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lubo69 napisał:

Dla jasności: Aero (nie wiem jak dwaj pozostali producenci) daje dużą możliwość personalizacji, a jeśli godzisz się z brakiem możliwości zwrotu, nawet bardzo dużą. Dwie zasady:
- możesz zamówić co chcesz (kieszeń mniejsza, większa, pod takim czy innym kątem, bez kieszeni, rękaw na guzik, na zamek, zamek taki, inny...), ale jeśli uznają, że Twoje zamówienie jest na tyle zindywidualizowane, że nikt inny tego nie odkupi w razie zwrotu, nie przyjmą kurtki z powrotem.
- zamawiasz rozmiar, co przekłada się na szerokość w ramionach i klatce. To jest stałe. Natomiast jeśli chcesz węższe rękawy, szczuplejszy tułów, dłuższą kurtkę - nie ma problemu.
W skrócie: zaawansowane MTM lub uproszczone bespoke. Dla szczupłych też robią:-) Wybierz model i napisz do Holly (customer service) - ustalać możesz za darmo nawet kilka miesięcy:-)

ja bym ją chciał już nosić w grudniu tego roku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Ewentualnie może być jeszcze Schott na Zalando

Ja mam skórzaną Schotta na futerku (taką: https://www.zalando.pl/schott-nyc-kurtka-skorzana-cordovan-sc922d00m-o11.html?wmc=CRM48_TMS_PL.ONL_MIX_NMT_TM009_009.&cd084=img_item&cd085=&wt_cd=a9554d04e4e0e1d0213bd33530227b9e&wt_t=1540587030&tm_hem=477f523a63b6be65bf853e9f3255f828&tm_label=sub-uuid%3Deb238dc7-2808-477f-ba80-e8ae144ee476%26t-uuid%3Ded5b8029-3041-4e0e-b488-4f51841229ad&cd099=complete_the_look_order_confirmation_jffv&cd100=no_link) i wszystko z nią OK, ale jest znacznie mniejsza niż by się wydawało. 

Kiedy sweter mam L to ta kurtka XL jest bardzo mocno na styk. Wolałbym teraz o stopień większą. Zalando ostrzega, że rozmiarówka jest zaniżona, ale ona jest bardzo zaniżona.

No i krótka jest, ale to chyba niemal wszystkie tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.