Jump to content
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Recommended Posts

Godzinę temu, Pyskaty Dandys napisał:

Poszukuję kaszmirowego cricket sweater lub ażurowanego, podobnego do tego ze zdjęć.

Rzadko spotykane jest połączenie tego typu dwóch cech. Jeżeli jest ażurowanie na kszmirze, to z reguły bez detali, a jak są detale to jest to merynos, rzadziej alpaka, a najczęściej spora domieszka akrylu.

https://www.mrporter.com/en-dk/mens/product/william-lockie/crew-necks/fair-isle-shetland-cashmere-sweater/666467151989454

• Like 1

@Zajac Poziomka, zrobiłeś mnie na szaro :), bo już " Sorry, this item isn't available for purchase ".

Ciekawa sprawa, bo opis to " Fair Isle Shetland Cashmere Sweater ".

Kaszmir pochodzi z kóz kaszmirskich (włosa puchowego), a szetland z owiec z Szetlandów. Dalej - "100% cashmere" i "Made in Scotland". Zającu, miałeś swetry o podobnym składzie od Lockie'go i jak to w praktyce jest z tą wełną?

Swetry ażurowane z reguły są z wełny szetlandzkiej i gryzą. Unikam tej wełny, szczególnie po tym jak nie tak dawno dostałem z liścia od dziewczyny, za to śmiałem na tête-à-tête założyć kamizelkę ażurowaną właśnie z wełny zgrzeblonej.

W dniu 25.10.2019 o 18:35, Pyskaty Dandys napisał:

@Zajac Poziomka, zrobiłeś mnie na szaro :), bo już " Sorry, this item isn't available for purchase ".

Ciekawa sprawa, bo opis to " Fair Isle Shetland Cashmere Sweater ".

Kaszmir pochodzi z kóz kaszmirskich (włosa puchowego), a szetland z owiec z Szetlandów. Dalej - "100% cashmere" i "Made in Scotland". Zającu, miałeś swetry o podobnym składzie od Lockie'go i jak to w praktyce jest z tą wełną?

Swetry ażurowane z reguły są z wełny szetlandzkiej i gryzą. Unikam tej wełny, szczególnie po tym jak nie tak dawno dostałem z liścia od dziewczyny, za to śmiałem na tête-à-tête założyć kamizelkę ażurowaną właśnie z wełny zgrzeblonej.

J.,          

Edited by mayor
Chamstwo moderatora
  • Like 4
  • Upvote 1

Panowie gdzie można kupić skarpety męskie zarówno klasyczne jak i casualowe wysokie do połowy łydki w składzie bawełna od 80% do 90 kilku % plus elastan i/lun poliamid, które się nie zsuwają i są dość wytrzymałe? Pedemeia nie jest zła ale szukam czegoś lepszego. Czy skarpety Patine, Levi's, Tom Tailor, Bugatti lub Calzedonia będą lepsze? Czy może szukać wyżej? Mógłby ktoś polecić konkretne sklepy, marki i modele? Czy pozostaje kupić podwiązki do skarpet? Choć nie wiem jak to ma się do jeansów czy spodni chino tzn. takie podwiązki. Pedemeia jest prawie idealna jeśli chodzi o długość no ale jakby było coś lepszego tzn. wyższego to byłoby ok. Budżet na parę to max 40/50 zł.

W dniu 25.10.2019 o 22:48, Pyskaty Dandys napisał:

Poszukuję kaszmirowego cricket sweater lub ażurowanego, podobnego do tego ze zdjęć.

Rzadko spotykane jest połączenie tego typu dwóch cech. Jeżeli jest ażurowanie na kszmirze, to z reguły bez detali, a jak są detale to jest to merynos, rzadziej alpaka, a najczęściej spora domieszka akrylu.

https://eu.suitsupply.com/pl/new_arrivals/sweter-we-wzór-fair-isle%2C-wielokolorowy/SW1032.html?cgid=new_arrivals&from=home&pdp=true

• Like 2

1 godzinę temu, adamW napisał:

Dzięki. Masz sweter z wełny merino tej marki? Wełna z merynosów w ściegu wygląda bardzo różnie w zależności od producenta. Niekiedy przypomina dzianinę z dużym dodatkiem jedwabiu, czasami kaszmir, a najczęściej zwykłą budżetową wełnę, dość nieprzyjemną w dotyku.

Nie pomoge. Ale w SuSu masz darmowe zwroty wiec gdyby to nie bylo to czego szukasz mozesz bez problemu zwrocic nie ponoszac dodatkowych kosztow.

Panowie, poszukuję granatowego płaszcza na zimę, najchętniej w kroju blisko klasycznej dyplomatki. Jeżeli kojarzycie gdzie można znaleźć coś dłuższego niż do połowy uda (np. do kolana), to dodatkowo będzie plusem. Cenowo chciałbym się zamknąć w 1000 - 1500 pln.

Opcję dwurzędową też biorę pod uwagę - patrzyłem w necie nawet na coś takiego: https://www.bytom.com.pl/p-bg2-50-47a-plaszcz-boris

..wydaje się jednak krótki bardzo i też domieszka 20% poliamidu nie do końca mi pasuje (chyba, że wybrzydzam? w tej półce cenowej bym to zaakceptował).

Patrzyłem na Milera (ale jest dość drogi i na zdjęciach przynajmniej mocno wykrojony z przodu (a nadchodzi podobno zima trzydziestolecia..), z SuSu widziałem taki: https://eu.suitsupply.com/pl/coats/płaszcz%2C-granatowy/J461.html?cgid=Coats&prefn1=colorID&prefn2=mainFitID&prefv3=wool&prefv1=blue&prefv2=Overcoat&prefn3=materialID&pdp=true

... ale z kolei wydaje się dość krótki, a mojego rozmiaru w dłuższych (tj. 94) już nie ma :(

Co doradzicie? Z góry dzięki!

Godzinę temu, MarianoItaliano napisał:

Panowie, poszukuję granatowego płaszcza !

Na zimę 30-lecia to żaden z tych płaszczy nie będzie odpowiedni. Dołożyłbym na coś bardziej trwałego. 

W tym budżecie sprawdziłbym CT. 

• Like 1

1 hour ago, MarianoItaliano said:

Panowie, poszukuję granatowego płaszcza na zimę, najchętniej w kroju blisko klasycznej dyplomatki. Jeżeli kojarzycie gdzie można znaleźć coś dłuższego niż do połowy uda (np. do kolana), to dodatkowo będzie plusem. Cenowo chciałbym się zamknąć w 1000 - 1500 pln.

Vistula ma taki co roku i wełna z kaszmirem bez poliamidu, ale do kolan to on nie jest.

• Like 1

4 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Vistula ma taki co roku i wełna z kaszmirem bez poliamidu, ale do kolan to on nie jest.

Można go kupić na "promocji" za coś około 500-600zł i po wymianie guzików jak za tę cenę sprawuje się całkiem całkiem, tylko ten kolor na żywo jest dość ciemny (niektórzy ludzie mylili go z czernią).

• Like 1

Mam podobny płaszcz, kupiony podczas promocji. Ogólnie za cenę, jaką zapłaciłem, znakomity nabytek. Tylko trzeba wypruć poduszki z ramion, bo inaczej nie da się go nosić.

• Like 1

Ja mam dobrą krawcową - radzi sobie z takimi przeróbkami. Po wyjęciu poduszek może wystąpić konieczność korekty wszycia rękawów - i to jest faktyczny problem, bo samo usunięcie poduszek jest znacznie prostsze. W każdym razie płaszcz jest dobrej jakości, w cenie 500-600 zł to naprawdę dobry zakup. Ogólnie linia Lantier jest bardzo dobra jakościowo, tylko na mnie słabo leży i dlatego rzadko kupuję.

11 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

@Midlife-Crisis, twoim zdaniem CT będzie lepszy jakościowo niż SuSu jak rozumiem?

Niekoniecznie. SuSu płaszcze macałem i są dobrze uszyte ,ale bardzo lekkie. CT może być jakąś alternatywą, ale nie oczekiwałbym zbyt wiele. W małym budżecie zrobiłbym jak kolega wyżej.

Gdzie kupić kurtkę skórzana ramoneske z dobrej mięsistej skóry, prostą,  klasyczną bez udziwnień , powiedziałbym ze wzorowana na najbardziej klasycznych kurtek uznanych producentów ale w rozsądnej żeby nie powiedzieć ekonomicznej cenie . Wysyłka najchętniejz PL . Lub z możliwością przymierzenia w stacjonarnym sklepie .