Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum i od razu z prośbą o pomoc. Szukam blezera , najlepiej dwurzędowego (nie wiem , czy są jednorzędowe), o niskim stopniu formalności do jeansów i koszuli bez krawata. Nie mogę nigdzie znaleźć (szukam w Łodzi i okolicach). Wszędzie jeżeli są to po prostu marynarki dwurzędowe bardzo oficjalne. Szukam czegoś takiego jak na poniższym zdjęciu. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

bwb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy gdzieś poza Republic of Ties jest dostępny taki lub niemal identyczny krawat https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-grochy/146 ? Mam na myśli zarówno podobny kolor, ilość i rozstawienie grochów, jak i materiał. A może ktoś z Was ma taki zwis na sprzedaż? Niestety w RoT restock dopiero za 2 miesiące, a mi przydałby się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Poszukuję klasycznego, czarnego,  dwurzędowego płaszcza męskiego (dyplomatka) na okres jesienno-zimowy, sięgającego do kolan lub połowy uda (mile widziany układ guzików ze zdjęcia). Budżet: circa pięć stówek (nie musi być to wełna z kaszmirem spod igły znanej marki; godzę się na domieszkę poliestru) - czy w tym budżecie jest to realne?
Ewentualnie, czy może widział ktoś coś takiego na Zalando Lounge lub w innym miejscu w Internecie bądź ile mniej więcej wynosiłoby uszycie takiego płaszcza u krawca?

IMG_20190922_233624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie kolegi

Wiele chinosów ma zaprasowany kant, który natychmiast ulega rozprostowaniu, bo spodnie są z bawełny. Rozwiązaniem jest przeszyty kant (IMO zły pomysł) lub Levi’s Sta-prest czy Dickies w większości z poliestru (też nienajlepszy pomysł). Wysoki stan to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli chodzi o bardzo klasyczny fason (zakładki, fishtail back) zdecydowanie polecam Aero Leathers CC41. Uporczywie promowany przez jednego z kolegów Simon James Cathcart też robi takie rzeczy. Na ebay można szukać Brook Taverner, a bardziej obeznani ode mnie koledzy zapewne podrzucą jakiś pomysł z Yooxa. W pół drogi jest jeszcze Charles Tyrwhitt, ale to nie jest slim fit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:


Wiele chinosów ma zaprasowany kant, który natychmiast ulega rozprostowaniu, bo spodnie są z bawełny. Rozwiązaniem jest przeszyty kant (IMO zły pomysł) lub Levi’s Sta-prest czy Dickies w większości z poliestru (też nienajlepszy pomysł). Wysoki stan to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli chodzi o bardzo klasyczny fason (zakładki, fishtail back) zdecydowanie polecam Aero Leathers CC41. Uporczywie promowany przez jednego z kolegów Simon James Cathcart też robi takie rzeczy. Na ebay można szukać Brook Taverner, a bardziej obeznani ode mnie koledzy zapewne podrzucą jakiś pomysł z Yooxa. W pół drogi jest jeszcze Charles Tyrwhitt, ale to nie jest slim fit.

A ja polecam bespoke. Wyjdzie podobnie.

Mam chyba z dziesięć spodni od pana Tadeusza Basia z Łodzi, i cztery ostatnie pary właśnie tak wyglądają. Dwie zakładki, wysoki stan, "pingwin" z tyłu, guziki na szelki, wąska nogawka u dołu. Cholery można dostać, szukając takiego fasonu na półce w sklepie.

No ale one są z wełny albo mieszanki lnu z wełną (wersje letnie). Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Velahrn napisał:

Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

Pełna zgoda. Natomiast p. Basia polecałbym tylko pod warunkiem, że nie zmienił spodniarza. A bespoke w Warszawie chyba nie wyjdzie podobnie cenowo niż nawet najdroższe RTW.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.