Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Velahrn napisał:

A ja polecam bespoke. Wyjdzie podobnie.

Mam chyba z dziesięć spodni od pana Tadeusza Basia z Łodzi, i cztery ostatnie pary właśnie tak wyglądają. Dwie zakładki, wysoki stan, "pingwin" z tyłu, guziki na szelki, wąska nogawka u dołu. Cholery można dostać, szukając takiego fasonu na półce w sklepie.

No ale one są z wełny albo mieszanki lnu z wełną (wersje letnie). Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

Mam bawełniane mtm z mankietem i kantem i wyszło słabo. Okropnie się starzeją, chociaż prane chemicznie (albo ponieważ? jeansowi chemia nie służy zdecydowanie) i mam wrażenie, że wyglądam w nich jak uchodźca z PRL. Jedna para to trochę mało, aby generalizować, ale coś jest na rzeczy, że chino lepiej wyglądają bez kantów, mankietów, zakładek.

Bardzo dobrze oceniam natomiast w ww. fasonie sztruks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lubo69 napisał:

Pełna zgoda. Natomiast p. Basia polecałbym tylko pod warunkiem, że nie zmienił spodniarza. A bespoke w Warszawie chyba nie wyjdzie podobnie cenowo niż nawet najdroższe RTW.

Baś teraz bierze ode mnie cztery stówki, a jak zaczynałem u niego szyć (chyba 2013 r. ?), to brał 300 zł. Materiały - kupuje końcówki na ebayu za groszę. W tej cenie nie znajdę spodni satysfakcjonujących mnie stylistycznie, nie mówiąc już o dopasowaniu i wygodzie użytkowania (jest bardzo wysoka).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Enygma napisał:

A gdzie można kupić materiał na eBay za grosze? Podesłał byś w wiadomości prywatnej polecanych sprzedawców?

Mogę podać nawet tutaj, więcej osób skorzysta:

https://www.ebay.co.uk/str/qualityenglishfabricbyharrisons

http://www.ebaystores.pl/huddersfieldfinefabrics/

https://www.ebay.co.uk/str/royaltextiles

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 10:40, lubo69 napisał:


Wiele chinosów ma zaprasowany kant, który natychmiast ulega rozprostowaniu, bo spodnie są z bawełny. Rozwiązaniem jest przeszyty kant (IMO zły pomysł) lub Levi’s Sta-prest czy Dickies w większości z poliestru (też nienajlepszy pomysł). Wysoki stan to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli chodzi o bardzo klasyczny fason (zakładki, fishtail back) zdecydowanie polecam Aero Leathers CC41. Uporczywie promowany przez jednego z kolegów Simon James Cathcart też robi takie rzeczy. Na ebay można szukać Brook Taverner, a bardziej obeznani ode mnie koledzy zapewne podrzucą jakiś pomysł z Yooxa. W pół drogi jest jeszcze Charles Tyrwhitt, ale to nie jest slim fit.

Nikt więcej nie odpowiedział.

Tutaj (Berg&Berg) są bardzo ładnie wyglądające chinosy z zaprasowanym kantem: https://bergbergstore.com/collections/trousers, ale ceny dla mnie zaporowe. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jugend

Na Yooxie można wyszukać spodnie z cechą "High rise" (w opisie wyświetla się jako "high waisted"). Zaprasowany kant już trzeba już sobie niestety samemu wypatrzeć na zdjęciach.

https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/high rise_wst#/d=10928,4207,2086,145&dept=men&gender=U&page=1&attributes={'wst'%3a['hghwstd']}&pricemax=150&season=X

W powyższym filtrze dodałem kilku włoskich producentów najbardziej wg mnie godnych uwagi, ale to oczywiście subiektywne.

Ceny, promocje i minimalna kwota do darmowej dostawy lubią się często zmieniać, więc warto się przyglądać. Ja zazwyczaj kupuję tam spodnie w cenach od 30 do 100 EUR, w zależności od składu tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jugend napisał:

Nikt więcej nie odpowiedział.

Tutaj (Berg&Berg) są bardzo ładnie wyglądające chinosy z zaprasowanym kantem: https://bergbergstore.com/collections/trousers, ale ceny dla mnie zaporowe. Szukam dalej.

Najlepsze chino jakie mam ,a miałem  takich spodni naprawdę dużo to Rising Sun uszyte z 8.8 Oz Galey&Lord combed Cramerton twill znanego także jako Army Cloth Type 1 1485162473_PA030001(2).thumb.JPG.c7d72a49a0269d8cef8c5efcf0f97f1a.JPG                                           Nie trzeba nawet zaprasowywać kantów wystarczy po praniu powiesić zatrzaśnięte w wieszaku Setwell i na rano kanty gotowe  689458356_PA030002(2).thumb.JPG.b4e591bdfa65417eeab786f03d494fd4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamW napisał:

Poszukuje gladkich, blekitnych koszul ktorych niedobor mam w szafie. Budzet do 300zl. Mile widziane sklepy online PL. Kolnierzyk włoski/półwłoski. 

@poszetka.com - mam od nich kilkanaście koszul i jestem z nich jak do tej pory najbardziej zadowolony. Aktualnie mają w sklepie świetne koszule z cienkiej flaneli tesstura monti - online jeszcze nie. Jest rewelacyjna blekitna i kilka innych, ale nie będę psuł zabawy Tomkowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nawrot napisał:

Miałem w ręku tę flanelę od TM (macałem tylko w próbniku) i bardzo ją polecam na koszulę. Sam mam zamiar skorzystać raczej z MTM/bespoke, ale za materiałem niech przemówi fakt, że pojawia się on w kolekcjach RTW (SuSu, a teraz Poszetka).

Mam dwie koszule MTM z tej flaneli Tessitura Monti - bo podejrzewam, że tej - niebieski melanż i biała-niebieska kratka vichy. Cudowna tkanina, uwielbiałem je...

... uwielbiałem, bo po roku wyglądają jak szmaty, tak się zmechaciły i przetarły, że wstyd nosić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nawrot napisał:

To zdecydowanie nie jest niebieski melanż. To typowy czysty błękit. Co do wytrzymałości się nie wypowiadam. U mnie w rotacji pozostaje około 30 koszul, więc liczę na to, że wytrzyma dłużej niż kilka założeń ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam 20+ koszul MTM i sporą rotację, choć faktycznie nosiłem te dwie koszule dość często, ze względu na bardzo przyjemny dla skóry materiał. No ale mam oksford, który żyje do 5 lat i nie widać na nim zużycia - flanela wypada w tej konkurencji dość blado.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pi_senny napisał:

https://www.zalando.pl/andersons-strech-belt-pasek-pleciony-a3052d00w-o11.html

Taki pasek. Nie widzę racjonalnego uzasadnienia, aby dać za niego 400 zł. Zatem czy spotkał się ktoś, z czymkolwiek podobnym, bez żadnego loga w okolicach połowy tej ceny?

Tego typu paski widziałem w Vistuli i Lancerto kilka dni temu. Kwestia kolorów- musiałbyś poszukać czy będzie akurat brąz. Elastyczny pasek pleciony z wykończeniem skórzanym w takiej cenie to faktycznie abstrakcja. Swego czasu takie paski były nawet w Biedronce (na prawdę- bardzo ładne) chyba po 29,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.