Skocz do zawartości

Ernestson bespoke


Styleman

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa dyskusja się zrobiła :) 

@Xune na zdjęciu stoi odrobinę na baczność (jak prawie każdy w takiej sytuacji) przez co przód się podnosi, doły bardziej się zamykają a marynarka zaczyna odrobinę odstawać na piersi. 

Podobna sytuacja była w którymś garniturze @Zajac Poziomka, zdjęcie z przymiarki nie oddawało za dobrze rzeczywistości. Te fotki są bardzo robocze i przeznaczone głównie dla mnie (opróczy znaków na materiale czy notatek) dlatego nie ustawiam jakoś "modela" bo po prostu wiem na co brać poprawkę.

W rzeczywistości krzywizna o której mówicie jest podobna do tej widocznej w marynarkach @Zajac Poziomka ale nieco mniej otwarta. Wydaje mi się że przy sylwetce @Xune tak będzie najlepiej.

Jeżeli chodzi o samo zaokrąglenie to lubię podobnie jak Steed, czyli wariant 4 z postu @MateuszT. i można to chyba uznać za część mojego house style.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podziękuje za wszystkie uwagi i sugestie, przyjmuję je naprawdę chętnie! W tej realizacji zdaję się w wielu miejscach na Dawida i tak zostanie, "gut feeling" mówi mi że to dobra decyzja. W drugiej może będą jakieś szaleństwa, zobaczymy.

Po odbiorze postaram się postrzelać trochę więcej zdjęć w lepszym świetle i bardziej dynamicznych warunkach żeby ładnie wszystko pokazać :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo szanuję taką postawę Dawidzie!  Nie piszę nic arbitralnie, bo na żywo sylwetki nie widziałem, a domyślam się, że zdjęcie ma tutaj swój wpływ. Ot, wskazuję na to, co wydało mi się mieć potencjał do rozważenia, wnioskując po tym zdjęciu.  @MateuszT. dobrze wie, że preferuję mocniejsze otwarcie dołem, ale słusznie wskazuje, że nie jest to jedyna dobra ścieżka. Mi podejście w stylu Steed się nie podoba, ale pewnie na niektórych sylwetkach będzie się prezentowało lepiej, niż mocne otwarcie a'la BNTailor. W przypadku @Xune, pewności nie mam, ale też przekonany nie jestem.
Cieszę się natomiast, że powstała z tego jakaś dyskusja, zawsze to dobrze wymienić się doświadczeniami, szczególnie jeśli głos zabierają tworzący i zamawiający :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie podoba, szczegolnie proces zamowienia jaki opisales, od pomyslu przez wykonanie do doswiadczenia z noszenia. Jakiekolwiek preferencje osobiste kazdy z czytajacych ma to trzeba przyznac ze uzasadniles projekt marynarki idealnie. Powstal typowy produkt bespoke z ciekawego pomyslu i przemyslenia nawet drobnych szczegolow. 

Tak jak wyzej zwrocono uwage wydaje mi sie ze delikatnie dluzsza marynarka mialaby lepsze proporcje. Oprocz tego dopasowanie w sumie idealnie.

(y)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się, że i zamysł i rezultat się spodobały. Nie ukrywam, że sam jestem zadowolony. Nie tylko z efektu, ale również z samej współpracy z Dawidem. Mimo, że przyszedłem do niego z pomysłem, który odbiega od tego, czego zazwyczaj stara się trzymać, to praktycznie przez cały czas miałem wrażenie, że doskonale "czuje" temat, a ja nie muszę specjalnie się zagłębiać i rozwodzić. Spora to przyjemność, tym bardziej jak na końcu wychodzi coś, co zadowala obie strony. :)

Wstawiam jeszcze kilka zdjęć detali:

IMG_6738.JPG

IMG_6739.JPG

IMG_6740.JPG

IMG_6742.JPG

IMG_6743.JPG

IMG_6744.JPG

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Plecy skandalicznie gładkie.
Haha

A ja dodam, że bardzo mi się podoba łuk który tworzą klapy z otwarciem marynarki u dołu!
Kiedyś Erneston pisał, że woli bardziej zabudowany dół ale widzę, że nie trzyma się sztywno takiej zasady.
Pięknie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te marynarkę robimy w innym stylu niż poprzednią (która była w stylu Steed). Ta jest bardziej w stylu krawiectwa z Neapolu. Stąd miękkie ramiona i bardziej zaokrąglony i otwarty dół - jest to zrobione celowo :) Dawid sam to zaproponował i zgadzam się z nim że do takiego garnituru bardziej pasuje.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 11:36, Zajac Poziomka napisał:

Te marynarkę robimy w innym stylu niż poprzednią (która była w stylu Steed). Ta jest bardziej w stylu krawiectwa z Neapolu. Stąd miękkie ramiona i bardziej zaokrąglony i otwarty dół - jest to zrobione celowo :) Dawid sam to zaproponował i zgadzam się z nim że do takiego garnituru bardziej pasuje.

Nie tylko pasuje, ale i świetnie to wygląda! Ciekaw jestem tej zmiany kozerki, w poprzednich realizacjach był to jeden z najmocniejszych punktów i chętnie zobaczę czy zmiana tego elementu zmieni odbiór całości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Przepraszam z góry za mój w zasadzie trywialny post w porównaniu z tym mega ciekawym projektem kolegi @Wodzu, Siedzę akurat w internetach i wpadła mi taka przypadkowa zbieżność dwóch zdjęć. I tu i tu bespoke. @Zajac Poziomka contra Bernhard Roetzel. @Ernestson contra jakiś tam krawiec z Savile Row. 

0.jpg

Mam nadzieję, że Paweł nie weźmie mi tego za złe. 😁

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
26 minut temu, chylonczyk napisał:

@Zajac Poziomka to kwestia światła, czy robi Ci się fałda na marynarce na wysokości pierwszego guzika?

Jest bardzo delikatny X, zdjęcia wyolbrzymiają. Od ostatniej przymiarki przybyło mi parę zbędnych kilo, mam nadzieję że w ciągu miesiąca zrzucę i będzie idealnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.