Jump to content
Styleman

Ernestson bespoke

Recommended Posts

Forumowicze, którzy szyli u @Ernestson może zamieścicie zdjęcia zrealizowanych projektów?  

Obecnie wychodzi na to, że na szycie zdecydował się tylko @Styleman.

Ja sam odebrałem już kilka zamówień i gdy tylko zrobi się cieplej zrobię zdjęcia w plenerze i wstawię w tym wątku :)

Dnia 19.02.2017 o 17:59, lupin napisał:

Forumowicze, którzy szyli u @Ernestson może zamieścicie zdjęcia zrealizowanych projektów?  

Obecnie wychodzi na to, że na szycie zdecydował się tylko @Styleman.

Ja sam odebrałem już kilka zamówień i gdy tylko zrobi się cieplej zrobię zdjęcia w plenerze i wstawię w tym wątku :)

Wrzuć zdjęcie spodni, które uszyłeś. Może ktoś Ci pomoże zrobić zdjęcia, aby ocenić robotę?

1 minutę temu, TomiW01 napisał:

Wrzuć zdjęcie spodni, które uszyłeś. Może ktoś Ci pomoże zrobić zdjęcia, aby ocenić robotę?

Wszystkich czy jakieś konkretne?

• Upvote 1

@TomiW01 no problemo ;) będzie  pokazana większość par, które odszyłem u Dawida. Po weekendzie coś wrzucę :)

Mały konkurs bez nagród.

Jak się to to nazywa?

zagadka.thumb.jpg.21a2611b27acd02dd70228a799d6f3f6.jpg

Spotkałem się z dwoma nazwami -Surdut/Albert. Pierwotnie występował chyba bez brustaszy.

8 godzin temu, Milten napisał:

Pierwotnie występował chyba bez brustaszy.

Przed szyciem przeanalizowałem zdjęcia i oryginalny zabytkowy egzemplarz kolegi. Te z okresu który mnie interesował (o 1890), miały brustaszę.

Surduty pierwotnie były szyte bez kieszeni zewnętrznych, to w późniejszym okresie zaczęto je szyć z brustaszą i taką wersje osobiście wolę. 

A co do zapomnienia i wyparcia przez żakiet, to nieśmiało marzy mi się taki surdut, ale jednak z rodziny bodycoatów pierwszeństwo mają frak i żakiet ;)

Poszukuje też informacji na temat strojów z XIX wieku, najlepiej zebranych w książce, choć stroną internetową też nie pogardzę. Formalstyle.blogspot.com już przerobiłem. 

• Upvote 1

Blacktieguide? W lwiej części stroje wieczorowe, w końcu strona o smokingu, ale dziale o historii jest masa informacji, mi się udało tylko jedną nieścisłość znaleźć

Bardzo ładna marynarka i rewelacyjny materiał, gratuluję właścicielowi i twórcy!

Podoba mi się długość rękawów, moim zdaniem idealnie w punkt.

Bardzo dobre proporcje, material oczywiscie piekny, no i spojny styl, co u krawcow bez wyraznego wlasnego stylu jest trudne (wiadomo, ze wymaga lat doswiadczen). Naprawde bardzo udany projekt! 

Wiadomo, ze jakies drobne mankamenty, jak wszedzie, gdzies tam sie znajda, ale ogolnie bardzo wysoki poziom. Jest sie czym pochwalic!

• Upvote 1

6 minut temu, Wodzu napisał:

Bardzo ładna marynarka i rewelacyjny materiał, gratuluję właścicielowi i twórcy!

Podoba mi się długość rękawów, moim zdaniem idealnie w punkt.

Specjalnie zdecydowaliśmy się na dosyć długie jak na dzisiejsze standardy rękawy i długą marynarkę - takie bardziej mi się podobają. Poza tym mam też sporo koszul z odrobinę za długimi rękawami (ta koszula na zdjęciu to MTM od Berga z rękawami idealnej długości), które wyglądają nie najlepiej z marynarkami o krótszych rękawach - wystaje wtedy ze 2,5 - 3 cm mankietów.

@blueloafers niektórych mankamentów jesteśmy świadomi i jak mówiłem o ile nie znikną po „ułożeniu się” materiału, będziemy poprawiać. Ale chętnie przeczytam jakie Ty widzisz bo może ja czegoś nie widzę, a też warto by to poprawić albo zwrócić uwagę przy kolejnych zamówieniach (które są chyba tylko kwestią czasu ;) ).

• Like 1

Genialna marynarka! Spójna, pięknie dopasowana o pięknym kroju - jak od krawca, który od kilku dekad pracuje nad stylem! Gratuluję obu Panom @Zajac Poziomka i  @Ernestson

@Ernestson -> Jestem pod ogromnym wrażeniem! Niesamowite jak szybko wspiąłeś się na szczyt. Stworzenie marynarki, która daje swobodę, a jednocześnie jest bardzo dobrze dopasowana to wielkie mistrzostwo. 

Wygląda naprawdę znakomicie - proporcjonalnie i harmonijnie. Długość marynarki i rękawów też jak najbardziej na plus. Jestem pod dużym wrażeniem.

@maciato @TomiW01 @Wodzu @blueloafers @Whitesnake @Haz dziękuję za słowa uznania.

Szczególnie cieszą mnie uwagi o spójności stylu bo to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w krawiectwie. O ile dopasowanie czy dokładność wykonania są oczywiście ważne to są to jednak technikalia i sprawy do wyuczenia. Kwestie stylu są trudniejsze do uchwycenia a według mnie to właśnie one decydują o tym czy się ubrania z danej pracowni zapamiętuje na długo czy zapomina po 5 min.

• Upvote 1