Jump to content

Milten

Użytkownik
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Milten last won the day on February 17 2018

Milten had the most liked content!

Community Reputation

478

About Milten

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

957 profile views
 1. Hmm.. Jak to wytłumaczyć? https://www.boltonfootwearonline.co.za/product/patent-black/
 2. @poszetka.com Dzięki! Może uda mi się uchwycić całość przy dobrym świetle.
 3. Zastanawiam się nad wyborem spodni wełnianych o średniej, lub niskiej gramaturze do domowego użytku i zależy mi na wytrzymałości, czyli żeby trzymały kant i nie wytarły się szybko w kroczu. Z wątku wnioskuje że melanżowe tkaniny są cienkie i raczej delikatne, a te gładsze mają bardziej zbity splot, więc mogą być wytrzymalsze, jednak najbardziej ciekawi mnie trochę cięższa jodełka. Chętnie przeczytałbym porównanie tej tkaniny z innymi, oraz ogólnie jej właściwości, jak się trzyma po dłuższym użytkowaniu oraz jaka jest w dotyku i orientacyjnie na jakie temperatury.
 4. Na styleforum czytałem, że Vass korzysta z zamszu francuskiego i włoskiego i z tego co pamiętam ten pierwszy miał mieć dłuższy włos i być mniej miękki i gładki, za to zamsz włoski miał mieć krótszy włos i być miększy. W sumie to tak na prawdę jedna z tych skór nie jest zamszem tylko welurem (skóra podobna do zamszu tylko wyprawiana od strony mięśni) ale nie jestem pewien która. Podobnie może być z Calfboxami i Museumcalfami, skóra wygląda bardzo podobnie, ale pochodzi z innych garbarni i ma inne właściwości, tak więc warto się dopytać i dopasować do swoich preferencji.
 5. Ja tam jednak myśle, że skóra powstała w tym samym roku, w którym Mozart komponował muzykę do Ślubu z Figarem :>
 6. W czwartym akapicie chyba powinno być over 200 years a nie 300, bo to skóra z 1785 roku, jeśli mnie źródło nie myli.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.