Jump to content

Teczka na ramię do marynarki


sebas
 Share

Recommended Posts

Oj tam, oj tam

83860AB1-57F5-405D-82C2-1AC34D74E531.thumb.jpeg.438c7ef195ef53496dabce8013583420.jpeg

(zdj. Lancaster Guardian)

Poważnie, nic dziwnego, że nie możesz znaleźć gustownej torby tego typu, bo z założenia nie są gustowne. Możesz zlecić wykonanie teczki z paskiem na ramię np. Koledze @Zbyt, lub innemu specjaliście tego typu. Wszystko inne, w tym markowe torby na laptopa typu Victorinox, będzie wywoływać skojarzenia jak ze zdjęcia powyżej. W dodatku zniszczysz marynarkę. Jeśli jednak masz nieograniczony budżet, wtedy:https://swaine.london/collections/lombard-docuement-cases
marynarka na miarę z czegoś niezniszczalnego jak fresco, i moje powyższe uwagi możesz wyrzucić do kosza🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W zasadzie najistotniejsza kwestia to pasek, a dokładniej ta ruchoma część opierająca się o ramię - aby nie powodowała przecierania się marynarki w tym miejscu dobrze by był to gładki materiał, imo sprawdziłaby się miękka skóra licowa.
Niemniej jeśli marynarka jest z formalnego materiału (np. wszechobecne cienkie twille super 100+ s), a teczka to miałaby być aktówka jak te podlinkowane ze swaine to noszenie czegoś takiego na pasku to absolutne nieporozumienie - raz, że będzie to wyglądać koszmarnie, dwa nie będzie to wcale wygodne (duża teczka na krótkim pasku będzie mocno wyczuwalna pod ręką, a jeśli pasek będzie dłuższy to będzie się obijać o nogę). Imo tego typu idea (teczka do marynarki) może mieć szansę przy marynarce dość nieformalnej i z raczej grubej tkaniny (nasuwa się tu na myśl tweed itp., choć niekoniecznie musi to być czysta wełna) oraz półformalnej i raczej nie za wielkiej teczce - żadne grube gładkie aktówki, tylko na przykład coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/skorzana-torba-meska-na-ramie-teczka-na-laptop-12950225036

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że mieszamy dwa systemy walutowe.

Przepiękna teczka SAB ma pasek na ramię w tym samym celu, w jakim ma np. kieszonkę do wsunięcia jej na stelaż walizki: nie po to, aby nosić ją na ramieniu jak student (nie mam nic do studentów), ale po to, aby powiesić ją na ramieniu na moment, podczas którego dżentelmen jedną ręką otwiera damie drzwi do Bentleya, drugą trzyma nad nią parasol.

Chiński odpad z Allegro może mieć na stałe pasek, mógłby mieć i wiatraczek, bo nie jest po to, żeby być gustownym, tylko po to, żeby się jak najdłużej nie urwać.

Odpinany pasek w porządnej teczce ma uzasadnienie w przykładzie A; torba typu messenger bag w przykładzie B to zły adres - nie to forum.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Milten napisał:

Teczka na ramię raczej lepiej sprawdzi się do flanelowego overshirtu, albo ewentualnie casualowej, bardzo miękkiej marynarki. Przykłady z foxa mi się podobają, ale nie znam producenta teczki. Pewnie można zapytać na ich instagramie. 

F3273A68-FF14-4F0D-BDBE-39F06325B49A.jpeg

 

 

Bardzo ładna kurtka, jaka to firma?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.