Skocz do zawartości

Ernestson bespoke


Styleman

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Sigmund napisał:

@Zajac Poziomka Jeśli można spytać, jaka jest szerokość nogawki w spodniach?

Nie mam pojęcia - wspomniałem już przy okazji poprzedniego zamówienia że z Dawidem nie umawiamy się na żadne konkretne liczby typu "klapy 9 cm", "nogawka 19 cm" i tym podobne. Po prostu Dawid zaznacza podczas przymiarek szpilkami/kredą na tkaninie pożądane wymiary. To jest według mnie prawidłowe podejście, bo dlaczego miałbym umawiać się np. na szerokość nogawek na dole 19 cm, jeżeli na przykład lepiej może wyglądać 19.23 cm?  Ponadto spodnie są prawie w ogóle nie tknięte, to właściwie dopiero zarys spodni (co widać na zdjęciach) i jeszcze sporo się w nich zmieni/poprawi.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

2284DFCA-85E6-4F8F-8349-D3D43629E883.thumb.jpeg.7ebf53f7a4baffc346910edc2ac5ebac.jpeg

7EE87D14-5374-448A-9B36-28F7CA225FEC.thumb.jpeg.9d457e9ce391f7985e965749581eefdd.jpeg

Druga przymiarka. Plecy wymagają jeszcze kilku drobnych poprawek (np. pacha z tyłu będzie odrobinę obniżona ), ale są już prawie dobre. Na zdjęciu wyglądają gorzej niż w rzeczywistości. Rękawy nie są jeszcze wszyte, a jedynie zafastrygowane. Spodnie będą trochę skrócone i wtedy powinny się dobrze układać. Ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku, jest lepiej niż na pierwszej przymiarce, jak dobrze pójdzie to kolejnym, niedalekim etapem będzie już odbiór gotowego garnituru. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z przodu marynarka wyszła, na moje oko, minimalnie za krótka. Nie wiem, czy to kwestia perspektywy, czy faktycznie dobrze by jej zrobiło dodatkowe jeden-dwa centymetry.

Poza plecami, na które sam zwróciłeś uwagę, przyjrzałbym się spodniom na wysokości łydki i kolana - z tyłu wygląda trochę jakby opinały to miejsce (kant się rozprostowuje). Na tym etapie pewnie straciłbyś dopasowanie kraty na szwach, ale moim zdaniem lepiej mieć spodnie lepiej leżące. Na udach, w ich górnej części, też dochodzi do minimalnego rozprostowywania kantu, co może wskazywać na potrzebę dodania centymetrów w obwodzie :).
Jeszcze w marynarce sprawdziłbym, czy nie jest za wąsko pod pachami - masz rozbudowane najszersze grzbietu, a nadmierne dopasowanie w tym miejscu może zmniejszać zakres ruchów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friedman Dzięki za uwagi! Marynarka ma taką samą długość jak podczas pierwszej przymiarki, to że wygląda na krótszą to kwestia perspektywy. Jeżeli chodzi o spodnie, to wolę poczekać na to jak będą wyglądać na kolejnym spotkaniu z Dawidem i ewentualnie wtedy myśleć o dalszych poprawkach. Teraz były one za długie i trochę za nisko opuszczone, bo się obsunęły - są na razie o 2-3 cm za szerokie w pasie. Te wszystkie rzeczy mogą mocno wpływać na wygląd i układanie się spodni na zdjęciach i moim zdaniem ciężko na ich podstawie oceniać. Oczywiście jeżeli nie będą leżeć jak trzeba, to będziemy poprawiać :) W marynarce mam pełen zakres ruchów, tak samo spodni nie odbieram jako ciasnych i nie wydaje mi się, żeby były zbyt wąskie. Natomiast pacha jak pisałem będzie trochę opuszczona z tyłu, bo trochę piła podczas przymiarki. Będą i inne poprawki, ale nie dopytywałem się nawet szczegółowo jakie - ufam krawcowi i cierpliwie czekam na efekt końcowy :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to może być kwestia zdjęcia, ale również uważam, że jest zbyt krótka. Dla mnie optymalna długość marynarki to długość do linii kroku. Przy normalnych proporcjach rąk oznacza to jednocześnie długość do zgięcia kciuka.

Dodatkowo coś mi optycznie przeszkadza w okolicy ud. Być może lepiej by wyglądały lekko zwężone. Oczywiście, wiem, że to pewnie nie jest możliwe. Po prostu przy mocno dopasowanej marynarce lepiej wyglądają węższe spodnie. Być może wydłużenie marynarki efekt zniweluje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Ciekawa sprawa, faktycznie na tym zdjęciu nie sięga do zgięcia kciuka... a na zdjęciu z pierwszej przymiarki sięga. To raczej kwestia tego jednego konkretnego zdjęcia, bo z tego co wiem Dawid nie skracał marynarki od pierwszej przymiarki... ale jeszcze się upewnię. Dzięki za czujność panowie! W lustrze wyglądała na odpowiedniej długości. 

Edycja: mam potwierdzenie, marynarka ma tę samą długość co na pierwszej przymiarce. Po prostu zdjęcie z drugiej trochę przekłamuje proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem nie jest długość, ale balans marynarki. Niestety cała konstrukcja leci do tyłu. Masz mocno wyprostowaną sylwetkę, więc krawiec powinien wziąć to pod uwagę i obrócić marynarkę trochę w przyód względem osi na przekroju bocznym. Z tych zdjęć mam wrażenie, że poły dosyć mocno odstają od ud zamiast się na nich opierać. Gdyby wziąć to pod uwagę, marynarka by się wydłużyła z przodu a skróciła z tyłu (przy zachowaniu tych samych długości).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el-biczel napisał:

Moim zdaniem problemem nie jest długość, ale balans marynarki. Niestety cała konstrukcja leci do tyłu. Masz mocno wyprostowaną sylwetkę, więc krawiec powinien wziąć to pod uwagę i obrócić marynarkę trochę w przyód względem osi na przekroju bocznym. Z tych zdjęć mam wrażenie, że poły dosyć mocno odstają od ud zamiast się na nich opierać. Gdyby wziąć to pod uwagę, marynarka by się wydłużyła z przodu a skróciła z tyłu (przy zachowaniu tych samych długości).

Raczej się trochę garbię, niż mam wyprostowaną sylwetkę, ale do zdjęć stanąłem na baczność. Postaram się zrobić zdjęcia po odbiorze w nieco bardziej naturalnej dla mnie postawie i zobaczymy czy wtedy wrażenie będzie lepsze (na zdjęciach, bo na żywo wyglada naprawdę fajnie, chociaż jest jeszcze trochę do zrobienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Zajac Poziomka said:

Raczej się trochę garbię, niż mam wyprostowaną sylwetkę, ale do zdjęć stanąłem na baczność. Postaram się zrobić zdjęcia po odbiorze w nieco bardziej naturalnej dla mnie postawie i zobaczymy czy wtedy wrażenie będzie lepsze (na zdjęciach, bo na żywo wyglada naprawdę fajnie, chociaż jest jeszcze trochę do zrobienia).

A no właśnie to też może tłumaczyć wrażenie krótkości. W takim wypadku Dawid wszystko zrobił ok, tylko Twoje odchylenie do tyłu powoduje taki odbiór marynarki. Nie zdziwiłbym się gdyby właśnie tak było, bo w poprzedniej wszystko wygląda ok.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Długość wygląda w porzo. A jaka jest konstrukcja ramion? Wszycie wygląda na lekkie con rolino albo się tak układa.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale pewnie @Ernestson odpowie. Staram się nie ingerować w styl Dawida więc nie precyzowałem żadnych detali. Przy tym garniturze powiedziałem jedynie „chciałbym woła roboczego do pracy, kieszenie marynarki z patkami”... i z całą resztą detali zdałem się na krawca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur bardzo ładny, taliowanie, pozycja guzików i rozmiar klapy są dobrane perfekcyjnie. Co do owych spodni - wydaje mi się na podstawie kilku zdjęć, że masz "trudne" nogi, takie trochę jeździeckie, stąd właśnie z tyłu nogawki nie układają się idealnie - gdzieś chyba czytałem, że można temu zaradzić modelując spodnie żelazkiem krawieckim, by nadać im bardziej krzywoliniowy kształt, acz to już wysoki poziom wtajemniczenia :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mosze napisał:

A jaka jest konstrukcja ramion? Wszycie wygląda na lekkie con rolino albo się tak układa.

W ramionach nie ma żadnych wypełnień. Tylko mały kawałek dotadkowego lnianego dość sztywnego wkładu. Rękawy tradycyjne czyli z małym wałkiem wypełnionym paskiem miękkiej wełny (swoją drogą resztki tkaniny z poprzedniej marynarki @Zajac Poziomka)

 

12 godzin temu, dziko napisał:

Co do owych spodni - wydaje mi się na podstawie kilku zdjęć, że masz "trudne" nogi, takie trochę jeździeckie, stąd właśnie z tyłu nogawki nie układają się idealnie - gdzieś chyba czytałem, że można temu zaradzić modelując spodnie żelazkiem krawieckim, by nadać im bardziej krzywoliniowy kształt, acz to już wysoki poziom wtajemniczenia :-)

Zgadza się, modelowanie żelazkiem to niezbędny etap. Sporo zależy też od tego na ile materiał pozwala się formować. W grubych to łatwizna, z cieńszymi jest gorzej. W kolejnych na pewno postaram się osiągnąć linię bardziej dopasowaną do krzywizny nóg.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

5E3CE126-C500-4712-8D5A-9C1704A998E6.thumb.jpeg.920ce6ee1ed65feb87dba551d4401ee5.jpeg

F3D8B62D-A769-4440-ABD1-01F9414EBEB6.thumb.jpeg.839c9b68254969c436ca60983a46a143.jpeg

Dwa szybkie zdjęcia z drugiej przymiarki. Z telefonu i w ciemnym pomieszczeniu, więc jakość taka sobie, ale chyba widać że zapowiada się dobrze... Po odbiorze postaram się o zdjęcia lepszej jakości.  

Ten garnitur ma być z założenia bardziej formalny (co lepiej pasuje do ciemniejszej tkaniny), więc tym razem spodnie są trochę szersze, a w ramionach jest trochę wypełnienia.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście kwestia osobistych preferencji, ale mnie nie podoba się linia ramion. Za idealną uważam lekko wygiętą w dół, następnie ładnie przechodzącą w kulę ramienia; za dobrą - linię prostą. Tutaj widać falowanie - najpierw, przy szyi, linia idzie w górę (zapewne na kapturze), a potem wygina się w dół.

Mam taki efekt w kilku marynarkach i u mnie jest to spowodowane podkreślonym kapturem - dość trudno mi znaleźć marynarkę nie przejawiającą tego efektu (nie zawsze da się skorygować), ale właśnie takich szukam i cenię najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.