Skocz do zawartości

Ernestson bespoke


Styleman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
19 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Dziękuję za komplement, jednakże wątpię w to co napisałeś. 100-150 lat temu taki ubiór na ślub raczej nie byłby uznany za odpowiedni i klasyczny zatem i za 100-150 lat pewnie nie będzie. Nie rozumiem też skąd u Ciebie taka pogarda do osób które wybierają ubiór bardziej casualowy. Ja bym takiego nie założył, ale bywałem już na ślubach, gdzie państwo młodzi byli ubrani mniej elegancko, a na zaproszeniu było wprost napisane że dress code to „no tie”. Wszyscy bawili się świetnie, wesela były bardzo udane. Daj żyć i ubierać się innym tak jak lubią.

Na marginesie, ku zgrozie forumowych purystów dodam, że moje buty to nie były klasyczne captoe oxfords, tylko quarter brogues/punched oxfords.

Eee... że co??

Nie pogardzam NIKIM dlatego, że ubiera się tak czy inaczej.

To jakiś absurd i proszę nie wkładaj mi takich poglądów do ust.

Poza tym, "daj żyć i się ubierać jak lubią" - a w jak sposob ja "nie daje żyć", bo jestem bardzo ciekawy? To jest chyba forum o szmatkach i mam prawo wyrażać własną opinię?

Natomiast, tak, pogardzam STYLEM boho, który uważam za paskudną, chwilową modę, nie mającą nic wspólnego z klasyczną męską elegancją, i która za 10 lat będzie tylko obciachowym wspomnieniem.

"100 lat" jest to przenośnią w znaczeniu "bardzo długi okres czasu".

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz chyba popracować nad komunikacją, bo „boho sroho”, „paskudna moda”, „obciachowe wspomnienie” i jeszcze kilka sformułowań z Twoich innych postów na temat ubioru ślubnego to sformułowania niezbyt eleganckie i aż bije od nich pogarda. Nie chce mi się szukać tych postów ale to te, w których wklejałeś również zdjęcie jakiejś uśmiechniętej pary młodej sprzed kilkudziesięciu lat, z tego co rozumiałem w domyśle jako przykład fatalnego ubioru którego trzeba się wstydzić). BTW temat jest o bespoke, proponuję jednak wypowiadać się na temat garnituru a nie mody ślubnej. 

Bartku, Maćku, Pawle i kolego @kormox dziękuję!

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja. „Okres czasu” to teoretycznie pleonazm, czyli masło maślane. W praktyce użycie sformułowania „bardzo długi okres” zapewne również zostałoby wyśmiane, liczba przytyków i złośliwości na forum jest bowiem taka, że ewidentnie niektórzy na to właśnie cierpią (wliczając mnie samego;-)).
Ad rem: Dawid jak zawsze w formie, podwójne gratulacje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ta szara jodełka to absolutny klasyk, który łączy się z niemal wszystkimi kolorami. Szczególnie dobrze wypada z tymi mocnymi i wyrazistymi jak czerwony, fioletowy, żółty etc. w postaci spodni, swetra albo innych dodatków. Oczywiście bez kolorów i w roli głównej też. Świetny projekt! 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Ta szara jodełka to absolutny klasyk, który łączy się z niemal wszystkimi kolorami. Szczególnie dobrze wypada z tymi mocnymi i wyrazistymi jak czerwony, fioletowy, żółty etc. w postaci spodni, swetra albo innych dodatków. Oczywiście bez kolorów i w roli głównej też. Świetny projekt! 

Pełna zgoda! Ogólnie to jodełka ma coś w sobie, że prezentuje się świetnie zarówno w wersji zimowej na tweedzie/flaneli/grubej wełnie, jak i na czterosezonowym garniturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.