Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj taki płaszcz, jak upolował @Tanatos70 pojawił się w TKMaxxie na Marszałkowski w Warszawie, tylko w innej konfiguracji kolorów, IMHO nawet ciekawszej, rozm. 50. Na żywo robi wrażenie,  więc tym bardziej trzymać :-)

Zdjęcie bardzo prześwietlone, to jest średni brąz:

 20161026_130418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dziko napisał:

Dzisiaj taki płaszcz, jak upolował @Tanatos70 pojawił się w TKMaxxie na Marszałkowski w Warszawie, tylko w innej konfiguracji kolorów, IMHO nawet ciekawszej, rozm. 50. Na żywo robi wrażenie,  więc tym bardziej trzymać :-)

 

W Poznaniu w tej kolorystyce była jednorzędówka, 50 to właśnie mój rozmiar :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 Ja uważam że mimo wszystko powinieneś go zatrzymać. Myślę że takie "koce" świetnie się spisują w obecnej aurze ( no może poza deszczem;-)) to raz, a dwa, że świetnie się wpisują w takie szkocko-angielskie stylizacje (jak np Twoja powyższa). Ja bym taki nosił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

planuję "uszyć" na tailorstore czarną koszulę. Z założenia na luźniejsze dni do pracy.

Pojawia się jednak problem jaki materiał wybrać. Waham się między dwoma i tutaj do Was prośba o pomoc. Który będzie lepiej leżał na strasznym chuderlaku (jakim jestem) :D ?

W kreatorze i na zdjęciach ten oxford (opcja druga) wygląda na bardziej czarny niż popelina (opcja pierwsza), ale nie wiem na ile to po prostu przekłamanie zdjęć.

Pomożecie :-)

OPCJA 1WSZA

Savile Row, black
100% bawełna Pima, popelina , 115 g/m2
one ply 50s


przędza 50/1

zdjęcie
https://www.tailorstore.com/media/gfx/cached/fDgwMHw5MHxmZmZmZmY,/render/rs_shirt/normal/redshift_sample_cam/3676.png

 


OPCJA 2GA

Menfi, black
100 % bawełna, oxford, 185 g/m2
two ply 50 s

przedza 50/2


zdjecie
https://www.tailorstore.com/media/gfx/cached/fDgwMHw5MHxmZmZmZmY,/render/rs_shirt/normal/redshift_sample_cam/4054.png

 

PS. nie bijcie za kolor. Po prostu "chodzi" za mną od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime

Dzięki za wskazówkę. Właśnie z tego względu bardziej niż w kierunku popeliny skłaniam się ku oxfordowi.

@mosze

Dzięki za opinię ale znałem ją już wcześniej (przed napisaniem posta przeszukałem forum natrafiając na Twój post o disco, bodajże z marca). Szkoda, że nie odniosłeś się do oceny samych parametrów materiału.

A prosiłem, by nie "bić" za kolor !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Caporegime napisał:

Jak już musisz czarną to radziłbym zastanowić się nad lnem. Konia z rzędem temu kto ma siły prasować czarną popeline by nie było wyswiecen i tym samym nie wyglądała jak zmęczona życiem już po pierwszym praniu. 

 

A czarny len lepiej znosi prasowanie? Czarnej koszuli co prawda nie mam, ale posiadam casualową, ciemnogranatową z mieszanki lnu i bawełny. Koszulę trzeba prasować na lewej stronie, raz się zapomniałem i zafundowałem sobie od razu lekkie wyświecenie na mankiecie. Do tego przyczepia się do niej chyba każdy paproch latający akurat w okolicy. Generalnie odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2016 o 17:11, Tanatos70 napisał:

Czy to udźwignę stylistycznie (kolejna trudna krata na moich barkach ;-)) to jedna sprawa. No sam nie wiem, czego od Was oczekuję. Jakiejś zachęty może.

 

Zachęcam. To w gruncie rzeczy bardziej kurtka bosmanka (peacoat) niż typowy płaszcz, dla mnie bardzo ładna rzecz, również ze względu na kolorystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do zakupu sztybletów i mam mały dylemat. W tej chwili rozważam te dwa modele - brązowy i czarny. Ogólnie to do tej pory czarny kolor dopuszczałem tylko w przypadku butów formalnych (lotniki, oksfordy z nakładanym noskiem), ale teraz mam zagwozdkę. Czarne sztyblety wydają mi się pasować zarówno do garniturów, zestawów koordynowanych, a nawet do bardziej casualowych stylizacji (taki rockowy vibe ;-)). Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak całkiem oddać tę marynarkę? Leży brzydko. Talia wąska, marynarka krótka, rękawy długie, ramiona zapowiadają się na za szerokie... większy rozmiar poprawi talię, ale resztę pogorszy... Z dwojga złego lepiej poszerzać tę marynarkę (chociaż to zależy od zapasu materiału, ale te 2 cm (to już coś) powinno spokojnie być), niż brać większą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nadchodzący Sylwester planuję spędzić na wynajętej sali hotelowej: duża impreza, młodzi ludzie (do 30 lat). W mojej głowie zrodził się pomysł oderwania od klasyki, czyli smoking/garnitur i uderzenie w tony bardziej awangardowe. I tu pytanie: jakie spodnie by pasowały do ciemnozielonej marynarki i białej koszuli? Czerń, granat? Czy może postawić na tradycyjne rozwiązanie jakim jest granatowy garnitur lub smoking?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.