Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem na nie. Należy pamiętać, że w okresie przedwojennym oprócz szerokich spodni standardem były również większe marynarki (mniej dopasowane). W takiej konfiguracji, gdzie marynarka jest wytaliowana a spodnie stosunkowo szerokie wygląda to moim zdaniem nieco nieproporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03/09/2016 o 11:07, TomiW01 napisał:

 

Panowie, co sądzicie o takim kroju spodni? Pomijam fakt ogólnie doskonałej prezentacji garnituru, bardziej chodzi mi o szerokość, przypominającą okres przedwojenny. Odejście od mody "slim" ? (B&Tailor)

 

Ja jestem na tak z tym zastrzeżeniem, że spodnie można byłoby minimalnie wydłużyć aby lekko opierały się o buty. 

@Lafayette - rzecz chyba jednak de gustibus. Ja przykładowo lubię staromodne, szersze spodnie nosić do współczesnych krojem, dopasowanych (acz nieprzesadnie) marynarek. Jest to zapewne skutek uboczny mojego zamiłowania do XIX wiecznych mundurów, gdzie takie zestawienie było dość powszechne i dużej niechęci do wszędobylskich włoskich Pantaloni di Aqua a Pivnizza. 

Po prostu uważam, że dobrze skrojone, szerokie spodnie ciekawie komponują się z dość dobrze dopasowaną marynarką, dając solidną podstawę całemu zestawowi. 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2016 at 11:07 AM, TomiW01 said:

 

Panowie, co sądzicie o takim kroju spodni? Pomijam fakt ogólnie doskonałej prezentacji garnituru, bardziej chodzi mi o szerokość, przypominającą okres przedwojenny. Odejście od mody "slim" ? (B&Tailor)

Mnie sie nie podobaja te spodnie... Ale ja lubie dopasowane ubrania, wiec trudno sie dziwic :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić w sprawie problemów z rozmiarami koszul i garnituru, które zakupiłem przez internet. Ot, uznałem że spróbuję i są pewne mankamenty.

Zdjęcia dodane.

 

Otóż zacznę może od tego, że średnio dostosowany jestem do rozmiarówek z sieciówek i tak prawdę mówiąc, to przydałoby mi się coś między L a XL. Do tego jeszcze, mam dość masywne nogi (w stosunku do klatki, ot taka bardziej sylwetka pilkarska), co też komplikuje dobór garnituru.

 

Koszule:

zdecydowałem sie na parę sztuk z Wólczanki. Wszystkie ofc ten sam rozmiar (kołnierzyk 41, wyszczuplone, 188 wzrost), co bodajże implikuje 112 w klatce i 104 w talii. Oczywiście tak naprawdę o ścisłym dopasowaniu nie ma mowy, bo mam ok. 104-106 cm w klatce, ale aż mi to tak nie przeszkadza, jest sporo trochę luzu, nie ciśnie. Rozmiaru mniejszego bym nie wziął, bo kołnierzyk 40 by mnie w szyję cisnął, a przy 41 ewentualny luz mogę krawatem sobie wyregulować. Tego chyba nie ma sensu zmieniać. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym coś bardziej dopasowanego...

 

Inna sprawa to długość, pytanie czy nie zejść do z XL do L, bo koszula mi pośladki zakrywa, a rękawy schodzą do kciuka, a nie nadgarstka (o ile nie zwężę mankietu - wtedy ok, ale tworzą się na rękach fałdy materiału, na niektórych zdjęciach widać), ale chyba lepiej wziąć dłuższą i rękawy skrócić o np. 2 cm u krawca, niż brać rozmiar mniejszą i mieć rowno 4 cm mniej?

 

Garnitur:

Padło na Vistulę, Lantiera, super slim, 188/104/90 (92) rozmiar. Marynarka ok, wydaje się, że nie ma sensu skrócać rękawów przy powyższych koszulach, niby w klatce węższa niż sam mam, ale jest z dopasowaniem ok. W sklepie mierzyłem (inny garnitur, tej samej marki) i zwyczajnie 108 byłoby za duże, więc póki co w tej kwestii raczej nie mam dużego pola manewru.

Problem jest ze spodniami, bo są za małe. Tj. założę je, ale mam za szerokie uda i czuć, że materiał jest mocno napięty. Wchodząc/schodząc po schodach, spodnie obcierają mocno o kolana, trudno się siada, itd. Ewidentnie potrzeby większy rozmiar (94 jak mniemam załatwi sprawę), bo w tych obecnych to pewnie szwy mi puszczą prędzej czy później.

Sklep jeszcze nie dal mi odpowiedzi, czy wymienią same spodnie (najprościej), więc kwestia tego, jakie mam alternatywy?

Rozmiar większy garnitu i dopasować marynarkę? Bo poszerzyć spodnie raczej będzie trudno, prawda?

ZDJĘCIA KOSZULA I GARNITUR:

 
 
 

g1.jpg

g2.jpg

g3.jpg

g4.jpg

 

I Koszula w kolejnym rozwinięciu:

 

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

 
Not signed in
 
Not signed in
 
Not signed in
 
Not signed in
 
 
 
 

 

A może po prostu wszystko do zwrotu? Sam już nie wiem, myślę cały wieczór co tu z tym zrobić? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czeka mnie obrona pracy magisterskiej i stwierdziłem, że to idealna okazja, żeby założyć muszkę. W sklepie poszetki nie znalazłem niczego co by mnie oczarowało, niemniej jednak wyborem będzie któraś z tych:

http://www.poszetka.com/product-pol-3337-mucha-z-jedwabiu-Macclesfield.html

http://www.poszetka.com/product-pol-2245-bordowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html

 

Na którą byście się zdecydowali? Dodam, że reszta stroju to granatowy garnitur, biała koszula i biała lniana poszetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alterte napisał:

Niedługo czeka mnie obrona pracy magisterskiej i stwierdziłem, że to idealna okazja, żeby założyć muszkę. W sklepie poszetki nie znalazłem niczego co by mnie oczarowało, niemniej jednak wyborem będzie któraś z tych:

http://www.poszetka.com/product-pol-3337-mucha-z-jedwabiu-Macclesfield.html

http://www.poszetka.com/product-pol-2245-bordowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html

 

Na którą byście się zdecydowali? Dodam, że reszta stroju to granatowy garnitur, biała koszula i biała lniana poszetka.

Ja osobiście odbieram muchy związane fabrycznie, tak samo jak krawaty na gumkę... Bardzo mnie to zawsze razi, taka pseudoelegancja. Zwłaszcza, że Panowie je noszący często dumnie wypinają pierś, aby ową muszkę wyeksponować i przy tym, niby przypadkiem, eksponują czerwone szelki na żabki do spodni z szlufkami. "Elegancja" pełną gębą, a dla mnie, jakby wyszli właśnie z zakupów ze Smyka :)

Tak więc, zdecydowanie ta pierwsza mucha. Niemniej, na obronę magisterki radziłbym po prostu stonowany krawat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, najk napisał:

Panowie, co powiecie o tej kurtce:

Buty...

I jeszcze jednych butach:

 

Na kurtkach tego typu się nie znam, więc wolę nic nie doradzać.

Pierwsze buty mi się nie podobają - zadarte noski i buty na tym zdjęciu sprawiają wrażenie przyciężkich, szczególnie w miejscu przeszycia na nosku. Takie "buciory" - to oczywiście moje wrażenie.

Drugie buty - dla mnie jak najbardziej na tak. Wydaje mi się, że podeszwa jest chroniona dodatkową gumową warstwą, więc nie będzie się tak szybko niszczyła.

11 godzin temu, alterte napisał:

Niedługo czeka mnie obrona pracy magisterskiej i stwierdziłem, że to idealna okazja, żeby założyć muszkę. W sklepie poszetki nie znalazłem niczego co by mnie oczarowało, niemniej jednak wyborem będzie któraś z tych:

http://www.poszetka.com/product-pol-3337-mucha-z-jedwabiu-Macclesfield.html

http://www.poszetka.com/product-pol-2245-bordowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html

Na którą byście się zdecydowali? Dodam, że reszta stroju to granatowy garnitur, biała koszula i biała lniana poszetka.

Wybrałbym tą ciemniejszą. Jednak zgadzam się z @pawel_bodnar, że krawat byłby lepszy w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koval napisał:

Czadowe xd. Tak jakby polska myśl technologiczna i gustowna. Dodam,że należy się spieszyć bo numery znikają szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/3/2016 o 11:27, zixart napisał:

Czysto subiektywnie jestem na nie. O wiele bardziej podoba mi się krój spodni u @blueloafers w tej samej pracowni.

B&Tailor kroi dosc swobodnie i komfortowo, to jest ich charakterystyka. Chad (na zdj.) w wielu przypadkach eksperymentuje tez ze stylem, zarówno spodni, marynarek czy koszul. Nie znam jeszcze tego projektu, ale widać, że teraz próbuje szerszych, trochę oldschoolowych nogawek. 

Jest to dokładnie ten aspekt, który w ostatnim momencie zmieniłem w swoim zamówieniu. Wszystkie takie stylistyczne decyzje dobrze jest podejmować na chłodno. Bardzo ważne jest wg mnie dopasowanie do swojej sylwetki oraz stylu. Przy mojej szczupłej i nie wysokiej budowie szerszy krój powodował, że zacząłem wyglądać trochę zbyt "krótko". Po decyzji o lekkim zwężeniu marynarki (więcej w wątku B&Tailor w dziale Bespoke) musieliśmy zrobić to samo z spodniami żeby być proporcjonalnym i spójnym.

Szersze czy węższe - to nie lepiej lub gorzej. Wszystko jest kwestią stylu i dopasowania do danej osoby. 

W 3 częściowym garniturze w paski wg mnie wygląda to bardzo fajnie. Nie każdy natomiast będzie mógł przekopiować taki wygląd i zastosować u siebie. Ja na pewno nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2016 o 21:39, alterte napisał:

Niedługo czeka mnie obrona pracy magisterskiej i stwierdziłem, że to idealna okazja, żeby założyć muszkę. W sklepie poszetki nie znalazłem niczego co by mnie oczarowało, niemniej jednak wyborem będzie któraś z tych:

http://www.poszetka.com/product-pol-3337-mucha-z-jedwabiu-Macclesfield.html

http://www.poszetka.com/product-pol-2245-bordowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html

 

Na którą byście się zdecydowali? Dodam, że reszta stroju to granatowy garnitur, biała koszula i biała lniana poszetka.

Szczerze mówiąc to żadną. Te muchy nadają się bardziej na wieczór. Na Twoim miejscu założyłbym taką http://www.poszetka.com/product-pol-3218-GRANATOWA-MUCHA-Z-SATYNY-JEDWABNEJ-MAT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.