Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.11.2016 o 16:29, Koval napisał:

@Panam

Jeśli sama koszula nie jest mimo tego zbyt krótka i  nie wychodzi ze spodni to moim zdaniem nie ma się czym przejmować.

Nie jest za krótka i nie wychodzi ze spodni. Chodzi o koszule Osovski:

https://osovski.pl/product-pol-663-Koszula-meska-OSOVSKI-AL1609.html

moim zdaniem wygląda to tak jakby było o jeden guzik za mało. Z kolei np. koszule w sklepie Szarmant mają nie 7 jak w przypadku Osovskiego, a 8 guzików, ale 7 przedostatnia dziurka też jest poprzeczna. Więc nie wiem czy jest to element, który nie powinien być widoczny, czy jest to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej_P napisał:

Dzień dobry,

panowie, do czego ubrać tą marynarkę? Zastanawiałem się nad ciemnym golfem i dżinsami, ale sam nie wiem... potrzebuję inspiracji :D

Zdjęcia marynarki i materiału: http://imgur.com/a/EXA4r

Piękna marynarka, lubię takie. Ja noszę do sztruksów granatowych bądź brązowych, flanela brązowa też by mogła być, szara IMO zupełnie nie pasuje. Krawat z wełny (może być drukowanej, ale niekoniecznie), błękitna koszula i jakaś fikuśna matowa poszetka, do tego broguesy i jesteś stylowy :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

wczoraj w drodze na dworzec wstąpiłem do galerii i wyszedłem z płaszczem. Podczas przymiarki wydawał się być ok, niestety z czasem stwierdzam, że wcale taki nie jest.

Proszę o opinię, choć podejrzewam, że znam odpowiedź (zwróć, sprzedaj, wymień).

PS. Przepraszam, jestem na forum od niedawna. Jeżeli powinienem napisać w innym temacie, proszę o uświadomienie mnie. Na przyszłość będę pamiętał. Zdjęcia robione na szybko.

DSC_0314.jpg

DSC_0315.jpg

DSC_0316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteś na pewno we "właściwym miejscu" (dosłownie i w przenośni) jeśli chodzi o porady dotyczące męskiej elegancji. Według mnie ten płaszcz o numer mniejszy byłby idealny (teraz masz zbyt wypchane barki i nieco za długie rękawy), ale to moja sugestywna opinia. I jeszcze te pomarszczone rękawy zwłaszcza z tyłu. Z jakiego materiału jest ten płaszcz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład materiałowy: 80% bawełna, 20% poliester.

Właśnie z powodów wyżej wymienionych zamierzam go oddać - to już 46, mniejszych w asortymencie nie ma. W mojej opinii jest dziwnie uszyty, bo mierząc go na marynarkę, w klatce jest już bardzo ciasno (a mam raptem 90cm). Niestety, ale w sklepie będąc samemu trudno ocenić jak wygląda tył, nie mając odpowiednich luster.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełna na płaszcz zimowy?

Na zdjęciach masz pod spodem marynarkę? Bo wygląda jak byś nie miał, a ocenianie dopasowania płaszcza na samą koszulę mija się z celem.

Mimo to ja bym go oddał, na zdjęciu wygląda jakby był jednocześnie za duży i za mały w zależności od miejsca, co sugeruje źle dobrany fason.

Ja w ogóle lubię płaszcze nieco luźniejsze, rozmiar (albo i półtora) większe od marynarki. I Tobie też bym tak doradził. Wręcz powiem, że powinieneś go przymierzyć na najgrubszą marynarkę, jaką masz, i dopiero wtedy powinien być mocno dopasowany. Na samą koszulę płaszcz powinien mieć sporo luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór panowie,

 

jutro wybieram się do teatru i planowałem założyć czarny golf, na to szarą marynarkę i białą, bawełnianą poszetkę. Problem w tym, że golf jest nico zbyt duży. Nie przylega do szyi i po rozpięciu marynarki tworzą się delikatne fale. No i najważniejsze pytanie, czy taki zestaw w połączeniu z granatowymi spodniami nie będzie na wyrost dla 17 latka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podrzucenie jakichś pomysłów na noszenie takiej marynarki.

Kupiłem ją, bo w sklepie bardzo mi się podobała, później jednak entuzjazm opadł - wymaga dość rozbudowanych przeróbek, poza tym kompletnie nie wiem, z czym ją nosić. Wypada nieźle z beżowymi chinosami, ale innych pomysłów na spodnie nie mam. Koszula pewnie oxford, ale jaki kolor? Nic, co obecnie mam w szafie, nie wydaje się odpowiednie. Jeśli chodzi o krawat, to w miarę nadaje się wełniany, szary w zielone grochy.

WP_20161202_12_24_21_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie w odcieniach granatu (o kontrastowej jasności), jasnej szarości, średniego beżu (także w odcieniu oliwki). Ale nie chinosy, lecz wełniane spodnie - o zgrzebniejszej fakturze.

Wg mnie marynarka jest bardzo "otwarta" na różne dopełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dyplomatkę SuSu w jasnym kolorze: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/24/9e/60/249e60b2792300a7fff9e9f56a4108c0.jpg
Takiej jeszcze nie miałem, więc zastanawiam się nad dwiema sprawami. Czy da się dopasować do niej mniej formalne spodnie? Flanelowe to oczywisty wybór, ale czy będą pasować też sztruksy? Powiedzmy takie: http://www.benevento.pl/spodnie-sztruksowe/157-spodnie-sztruksowe-jagodowe.html
Druga rzecz - zastanawiam się, czy dorzucić jakieś kolorowe dodatki - pewnie granatowe albo burgundowe - czy pozostać przy szarych, które już mam. http://lb0.dstatic.pl/images/27500939/I520x520.jpg http://www.poszetka.com/product-pol-3572-Kaszkiet-Scabal.html  Odnoszę wrażenie, że szarości z reguły się ze sobą nie gryzą, ale nie wiem, czy nie wyjdzie z tego bura plama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.