Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@swordfishtrombone, tak, birdseye  jest podatny na wycieranie. Zaś sharkskin mocno się różni wizualnie. Ten garnitur, o którym myślę ma właśnie ten splot:

onyx.jpg

Mam prawie  identyczną marynarkę, niestety nie udało mi się kupić jej razem ze spodniami i noszę skoordynowaną z ciemnogranatowymi spodniami, na bardziej poważne okazje. Ale nie wygląda to za dobrze,to znaczy kolorystycznie bez zarzutu, lecz troszkę  jednak przypomina rozkompletowany garniak. Jakie byś dal guziki, żeby tę marynarkę ożywić? Teraz  ma takie nijakie z imitacji macicy, szare.

Myślałem nad czarnymi matowymi z rogu, ale to trupie  chyba  będzie. Biorę pod uwagę jeszcze ciemnozielone z Corozo. Ja sądzisz?

guzik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś doradzić, nigdy w grafitowej marynarce nie zmieniałem guzików... Czarne z rogu nie będą wyglądać dobrze (właśnie zbyt garniturowo), metalowe odpadają, masa perłowa też, bo to ładny guzik na lato. Jedyne opcje, jakie widzę, to guziki skórzane (jeśli tkanina jest na tyle gruba, że je wizualnie udźwignie: http://www.moodfabrics.com/buttons/blazer-coat/leather/antique-leather-blazer-button-36l-23mm-5452.html , albo nawet "piłki", ale to raczej tylko do tweedu) albo szary melanż z rogu (http://www.wawak.com/Toronto-Horn-Suit-36L-Medium-Grey-Buttons-12-Count).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Trudno mi coś doradzić, nigdy w grafitowej marynarce nie zmieniałem guzików... Czarne z rogu nie będą wyglądać dobrze (właśnie zbyt garniturowo), metalowe odpadają, masa perłowa też, bo to ładny guzik na lato. Jedyne opcje, jakie widzę, to guziki skórzane (jeśli tkanina jest na tyle gruba, że je wizualnie udźwignie: http://www.moodfabrics.com/buttons/blazer-coat/leather/antique-leather-blazer-button-36l-23mm-5452.html , albo nawet "piłki", ale to raczej tylko do tweedu) albo szary melanż z rogu (http://www.wawak.com/Toronto-Horn-Suit-36L-Medium-Grey-Buttons-12-Count).

 

Dzięki za inspirację :) Ja właśnie chcę,  żeby to wyglądało "garniturowo" - bo to ma być zestaw na poważniejsze okazje, typu egzamin (ale ze mną w roli egzaminatora ;)) albo kolacja z zakładu pracy. Nad szarymi z rogu też myślałem, ale mi  się wtapiały w tkaninę - lecz te zaproponowane przez Ciebie będą bardzo dobre,lepsze niż czarne i te ciemnozielone :) Tylko teraz muszę znaleźć sklep polski.

O już mam podobny:

https://www.tkaniny.net/24-36428-80_guzik-z-masy-rogowej-senne-80.html

Swoją drogą ciekawy sklep, jest tu  np. duży wybór guzików z Corozo - znacznie tańszych niż w sklepach znanych blogerów. I kolorów, i rozmiarów bez porównania więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone pierwszy mi się nie widzi ze wzgledu na za bardzo zbliżony kolor garnituru i krawata oraz to, że oba są bardzo "mocnymi" elementami i raczej widzę je jako pierwszoplanowe postaci w poza tym raczej stonowanych zestawach. Drugi jest ok, aczkolwiek nie jestem fanem granatowych spodni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są z Internetu, oczywiście nie nosiłbym żółtej poszetki do tego zestawu, tylko białą.

Mam dokładnie tej samej natury wątpliwości, co @blekit. Mimo wszystko bardzo mnie korci, żeby spróbować. Przy tym garniturze widać stosunkowo niewiele koszuli i krawata, więc może całość nie wybuchnie...

Mógłbyś rozwinąć nt. Twojej niechęci do granatowych spodni? Jest spowodowana czymś więcej niż względami czysto subiektywnymi? Do takiej marynarki noszę też często ciemnobrązowe sztruksy, też wyglądają dobrze, ale jednak granatowe wyglądają "lżej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Mimo wszystko bardzo mnie korci, żeby spróbować. Przy tym garniturze widać stosunkowo niewiele koszuli i krawata, więc może całość nie wybuchnie...

Ja mam uwagę odnośnie pierwszego zestawu. Krawat i garnitur są w bardzo zbliżonej tonacji kolorystycznej. Dla mnie takie zestawy są zazwyczaj nieharmonijne kolorystycznie - bo koszula (w mocno jaśniejszym odcieniu) jest niejako ściśnięta w imadle od środka i od zewnątrz - granat-błękit-granat. Gdyby jeszcze była cała błękitna, to ten obustronny granat by jej tak nie dusił (lecz  byłoby monogamicznie..), ale biały kołnierzyk wzmaga kontrast.

W moich (subiektywnie) oczach bardziej harmonijne są zestawy, gdzie dwa podobne kolory sąsiadują, a trzeci kontrastuje.

Według schematu: granatowa marynarka - niebieska koszula - szary, zielony, bordowy krawat.

Czy: szara marynarka - niebieska koszula - granatowy krawat.

Przykłady podałem oklepane - chodzi o schemat kolejności. To samo dotyczy intensywności / jasności tych trzech elementów. Jak na obu połączeniach (marynarka-koszula i koszula-krawat) mamy ostre skoki jasnościowe - to nie ma harmonii - oko skacze, zamiast się sycić kolorystyką :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone Zakładając wymianę guzików w takiej marynarce, to jak wg Ciebie wyglądałaby taki zestaw z kamizelką (w kolorze spodni)?

 

16 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Krytykowałem już SuSu za oferowanie marynarek wyglądających na ewidentne sieroty po garniturze w rubryce "jackets". Ale na szczęście nie wszystkie takie są (a nawet większość nie jest).

Akurat to zdjęcie jest z oferty garnituru. Dlatego dobrze mi posłużyło za przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie noszę zestawów koordynowanych z kamizelkami, w sumie to w ogóle nie noszę kamizelek (nie, żebym miał programowo coś przeciwko, ale tak się złożyło), więc nie jest łatwo mi doradzić. Klasycznie blazera się chyba nie nosi do kamizelki w kolorze spodni...

Na pewno mogę powiedzieć, że moim zdaniem jeśli w tej marynarce wymienisz guziki, zrobi się całkiem spoko blazer. Dałbym jej guziki metalowe (kolor wedle uznania - sam bym wybrał złoty-żółty), jeśli tkanina jest odpowiednio gruba, do lżejszych pozostaje masa innych opcji. Zastanów się, z czym chcesz ją nosić i pójdź w kolory zimne (szary, srebrny) lub ciepłe (brązowy, złoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aver napisał:

Ja bym się zbytniej nieformalności zestawu nie obawiał, bo marynarka jest w miarę jeszcze elegancka i stonowana. Stylistycznie wskazane spodnie i marynarka pasują dobrze, kolorystycznie bardzo dobrze. Fakturowo też powinny pasować. Wg mnie letnia tkanina z lnem i cieńsza (bo typowo letnia, jak np. tropik, to nie jest) wełna tkaninowo do siebie pasują bardzo dobrze, jeśli faktury i sploty są zgrane. Tu wydają mi się zgrane, ale to nie jest ogląd na żywo.

Wg mnie lepiej zestawić taką casualowa, lecz  stosnowaną marynarkę z nieco formalniejszymi od niej spodniami, niż ze spodniami mniej od niej formalnymi - np. z typowymi chino,  bo w tym drugim wypadku zestaw staje się nieco "byle jaki" stylistycznie. Dół na ogół bardziej zwraca uwagę i powinien być staranniejszy, że tak powiem.

Tylko, hmmm, jeśli to jest czysty len (teraz to ujrzałem), to jak się wymnie - to może być zgrzyt stylistyczny za spodniami na kant. Bezpieczniejsze byłyby spodnie z wełny o splocie otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.