Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Kuba_P napisał:

Dzięki wielkie za opinie :)

Chodzę w tych spodniach do pracy, używam paska i nie wydaję mi się, żeby opadały, nie wiem może jestem przewrażliwiony od patrzenia się na długość nogawki wszędzie gdzie tylko się odbijam. Jeśli chodzi o skos to wolałbym go uniknąć - nie podoba mi się, aczkolwiek materiału do "korekt" jest wystarczająco (2cm), bo nie mówimy tu o dużym odwinięciu. A jakby pójść na kompromis, żeby nie słyszeć, że mam za krótkie spodnie i wydłużyć je o ok. 1 cm ? Tylko faktycznie może zostać ślad po zaprasowaniu.         Mówicie, że są w granicach, po takim zabiegu też by chyba w nich pozostały ? Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. 

Ja zostawiłbym tak, jak jest- pod warunkiem, że na zdjęciach są w najniższej pozycji. Jeśli ktoś zwraca Ci uwagę, że są strasznie krótkie, to pamiętaj, że w naszym kraju (takim pięknym) 90% ludzi nie ma pojęcia, co to jest odpowiednia długość spodni, kolejne 9,99% słyszało coś tam coś tam, że mają być do obcasa, no i jest forum, gdzie poznaliśmy super tajną wiedzę ze średniowiecznych inkunabułów, że długość zależy od szerokości nogawki. Można sie przyzwyczaić - po miesiącu chodzenia w takiej długości nie będziesz mógł patrzeć na harmonijki nogawkowe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuj napisał:

Ja zostawiłbym tak, jak jest- pod warunkiem, że na zdjęciach są w najniższej pozycji. Jeśli ktoś zwraca Ci uwagę, że są strasznie krótkie, to pamiętaj, że w naszym kraju (takim pięknym) 90% ludzi nie ma pojęcia, co to jest odpowiednia długość spodni, kolejne 9,99% słyszało coś tam coś tam, że mają być do obcasa, no i jest forum, gdzie poznaliśmy super tajną wiedzę ze średniowiecznych inkunabułów, że długość zależy od szerokości nogawki. Można sie przyzwyczaić - po miesiącu chodzenia w takiej długości nie będziesz mógł patrzeć na harmonijki nogawkowe.

Są w najniższej dopuszczalnej dla mnie pozycji - tak, żeby krok był w korku a nie w kolanach :) Na harmonijki nie mogę już patrzeć - racja, aczkolwiek nie wiedziałem czy nie przegiąłem w drugą stronę teraz, i zastanawiam się czy przy delikatnym ich wydłużeniu ja sam nie będę się czuł lepiej. Podejście ludzi do długości męskich spodni znam z autopsji gdy w kilku salonach ślubnych musiałem się wręcz wykłócać by tacie dopasowali spodnie tak jak mówię ja a nie jak chcą Panie sprzedające.

36 minut temu, Wodzu napisał:

Nogawka tak czy siak układa się na bucie pod skosem, poza tym jest to z reguły tak subtelnie wykonane, że praktycznie nie da się tego zobaczyć.

Fakt, nogawki układają się pod delikatnym skosem, ale robiąc nogawkę po skosie to efekt jest bardziej spotęgowany, a nogawka z innym skosem niż naturalny, wynikający z ułożenia się prostej nogawki na cholewce buta zwyczajnie mi się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie która z par będzie wyglądać lepiej do niebieskiego, a dokładniej mówiąc atramentowego garnituru?
Wiem że bezpieczniej byłoby założyć czarne ale czasem warto zaszaleć. W dodatku wielkiego wyboru niestety nie mam ze względu na małą stopę.

P.S. Dodam tylko że te ciemniejsze widziałem na żywo i mogę stwierdzić że wyglądają tak samo jak na zdjęciu. Natomiast czekam jeszcze na dostawę tych jaśniejszych bo ze zdjęć ciężko mi jednoznacznie rozsądzić czy są bardziej brązowe czy też burgundowe. _MG_2117_NS05.jpg

9302302995839fcbdd9b31908c20d986.jpg

6400122700_2_1_17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na ślub i wesele znajomych. Niemniej skorzystam z nich także przy okazji innych wydarzeń ;) Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź. Odnośnie jeszcze tych burgundowych to muszę zobaczyć je na żywo. Na zdjęciach kiedy leżą na konkretnej nawierzchni ich kolor wydaje się być bardziej brązowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało iść do tikejowego tematu, ale w zasadzie potrzebuję porady, więc może jednak tutaj. Ktoś wspomniał o niebanalnych płaszczach Tagliatore, które pojawiły się w "maltańskiej" galerii w Poznaniu. Dzisiaj dopadłem jedną sztukę w swoim rozmiarze, która piszczała do mnie z wieszaka: "weź mnie, weź mnie" ;-). Obiektywnie bardzo fajny krój i materiał (coś a'la casentino, ale to nie to). Skład zaszyfrowany, ale per analogiam http://www.yoox.com/pt/41656128IV/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=41656128IV&sizeId=5  odcyfrowałem- 70 % wełna, 10 % moher, 10 % alpaka i 10 % poliamid. Cena wyjściowa- coś pod 3 k PLN. W zasadzie nie noszę (nie nosiłem) dotąd płaszczy, choć ten taki fajny i nieformalny jest raczej :-D. Czy to udźwignę stylistycznie (kolejna trudna krata na moich barkach ;-)) to jedna sprawa. No sam nie wiem, czego od Was oczekuję. Jakiejś zachęty może. Wiem, wiem: masz wątpliwości- oddaj. Sam już nie wiem ;-). Co myślicie, da się "to-to" z czymś sensownie zestawić, czy to raczej nie jest moja (szarego człowieka, posiadacza szarego kota) liga, a bardziej taka "blogerska" :-D

się  tagliatore.jpgtagliatore back.jpgtagliatore 2.jpgtagliatore 3.jpgtagliatore 4.jpgtagliatore 5.jpgtagliatore 6.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś płaszcz Tagliatore z TK, całkiem banalny, za 180 zł.

Ten na zdjęciach leży dobrze, ale masz w nim szerokie biodra, a o ile pamiętam Twoje inne zdjęcia "w naturze" tak nie jest. Długość "modna".

Co do walorów estetycznych, hmmm... Moim zdaniem płaszcz ten wymaga w każdym wypadku bardzo dobrego zestawienia (ale nie wiem jakiego), bo źle dobrany wygląda jak... eee... wygrzebany... z TKMaxx może:-) Ale jak wiadomo butami można uratować każdy strój, a z tym u Ciebie nie ma problemu, więc... Chyba nie ma problemu.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

 

 

53 minuty temu, Parmigiano napisał:

.

 

44 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

@Tanatos70

Ja bym na Twoim miejscu oddał ten płaszcz :) 

 

42 minuty temu, eye_lip napisał:

Wygląda spoko, ja bym nosił.

Dziękuję Panowie, sam się prosiłem, więc teraz...zapytam żonę i podejmę decyzję :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Servetch napisał:

Nie próbuj wymyślać ponownie koła. Okazje formalne to nie miejsce na eksperymenty - czarne buty są jedyne właściwe.

Zadałem pytanie i chciałem uzyskać na nie odpowiedź/poradę. No ale przecież trzeba pokazać swoją rację. 
A tak w ogóle to rozumiem, że nie posiadając czarnych butów nie mogę iść na ślub. Jakie to szczęście. Nie będę musiał słuchać disco polo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kristof46 napisał:

Zadałem pytanie i chciałem uzyskać na nie odpowiedź/poradę. No ale przecież trzeba pokazać swoją rację. 
A tak w ogóle to rozumiem, że nie posiadając czarnych butów nie mogę iść na ślub. Jakie to szczęście. Nie będę musiał słuchać disco polo. 

Powiem Ci coś w tajemnicy, na prawie dwadzieścia par,żadna z nich nie jest czarna i nie zamierzam tego stanu rzeczy zmienić.Prawie osiemdziesiąt procent z nich to buty zamszowe a na wesele lub pogrzeb zakładam ciemnobrązowe i w tym czuję sie najlepiej.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.