Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Co z nimi? Dopasowanie godne modela SuSu. Rzadko się takie widuje prosto z wieszaka. Zgłoś się do nich, może dostaniesz jakąś fuchę ;).

Uważam tylko (konsekwentnie), że Havana ma trochę wysoko guzik (znacznie ładniejszy jest pod tym względem Jort), ale jestem tutaj w forumowej mniejszości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać podeszwy, ale to są chyba driving mocs - w takim razie należy je nosić z samochodem sportowym. Mogą to też być mokasyny na łódkę - w takim razie należy je nosić na jachcie.

A poważnie - bez skarpet, z szortami bądź jasnymi spodniami lnianymi, ewentualnie chinosami bawełnianymi, ale też lekkimi. Latem, teraz już na nie za późno.

A skoro już jesteśmy przy poradach - wyrzuć spodnie z pierwszego zdjęcia (za wąska nogawka) i znacznie skróć/podwiń jeansy ze zdjęcia trzeciego.

EDIT: tam są normalne sznurówki, bo jakbym kokardkę widział? Dziwne. Wywalić się ich nie da, bo po bokach są przelotki... na tym rzemyku powinien być chyba zrobiony jakiś ozdobny pęk na stałe, jakaś namiastka tassela. Mokasynów się nie wiąże :D

EDIT 2: Dla porównania masz ładne loafersy, też z takim rzemykiem jakby z boat shoes wyjętym (zaraz przyjdzie jakiś specjalista od butów i mnie okrzyczy, że nic nie wiem):

big_Yanko-14666-Softy-Blue-1of4-.jpg?lm=

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2qa2tt2.jpg

 

Z góry przepraszam za niską jakość zdjęcia.

W niedługim czasie wybieram się na ślub wesele w charakterze gościa i jestem na etapie kompletowania stroju. Garnituru ani butów zmieniać nie zamierzam, więc po uszyciu kamizelki zostało mi dobranie krawata/muchy. Chciałbym założyć muchę i zastanawiam się jaka będzie najbardziej odpowiednia do pokazanego wyżej zestawu (zdjęcie może nieco przekłamywać kolory: buty to czarne oxfordy, garnitur w kolorze ciemnego granatu i szara kamizelka w delikatną kratę). Kolory jakie biorę pod uwagę to bordowy/burgundowy lub błękitny (choć chętnie posłucham innych propozycji), a modele, nad którymi myślę to:
http://www.poszetka.com/product-pol-2245-bordowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html
http://www.poszetka.com/product-pol-2841-mucha-w-grochy.html
http://www.poszetka.com/product-pol-3232-mucha-bawelniano-jedwabna.html
http://www.poszetka.com/product-pol-3339-mucha-z-jedwabiu-Macclesfield.html

Do każdej z nich mam pewne wątpliwości. Odnośnie muchy nr 1 nie wiem czy gładka mucha do gładkiego garnituru i gładkiej poszetki nie będzie zbyt "nudna" (choć może kamizelka w tym przypadku wprowadza wystarczające "ożywienie" do stroju?). Jeśli chodzi o burgundową muchę nr 2 to zastanawiam się czy przy takim ciemnym kolorze cały strój nie będzie zbyt "smutny" jak na wesele. Bliżej byłoby mi do koloru błękitnego, jednak obawiam się, że mucha wykonana w dużej mierze z bawełny (nr 3) może być zbyt casualowa do reszty stroju, podobne wątpliwości mam odnośnie wzoru na muszce z linku 4. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2016 o 23:06, swordfishtrombone napisał:

Co z nimi? Dopasowanie godne modela SuSu. Rzadko się takie widuje prosto z wieszaka. Zgłoś się do nich, może dostaniesz jakąś fuchę ;).

Uważam tylko (konsekwentnie), że Havana ma trochę wysoko guzik (znacznie ładniejszy jest pod tym względem Jort), ale jestem tutaj w forumowej mniejszości.

A ja przybijam piątkę! Mam jedną Havanę i mnie strasznie ten guzik drażni. Lazio jest ok, a najbardziej - ze wszystkich modeli - pasuje mi Athletic. Szkoda, że mają tylko dwa modele w ofertcie RTW...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jako człowiek nauki wiesz przecież doskonale, że co jak co, ale wysokość guzika jest raczej po tej obiektywnej stronie opisywanej rzeczywistości. Guzik w Havanie jest obiektywnie wyżej niż w Jorcie.

To, jak się to rozwiązanie na danej sylwetce prezentuje, jest już dużo bardziej subiektywne, i tutaj możemy się spierać. Moim zdaniem kolega ze zdjęcia wyżej zyskałby na niżej umieszczonym guziku - ja też na nim zyskuję w przypadku Havany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Czytam to forum od dłuższego czasu i postanowiłem się zarejestrować jednocześnie prosząc o poradę odnośnie długości rękawów w marynarce. Po pierwsze czy Waszym zdaniem długość rękawów koszuli jest prawidłowa? Jeśli tak, to o ile powinienem skrócić rękawy marynarki (garnitur jest dopiero co kupiony, także bez żadnych ingerencji krawieckich)?

20161019_185226_HDR.jpg

20161019_185311_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 godziny temu, griz44 napisał:

Witam wszystkich. Czytam to forum od dłuższego czasu i postanowiłem się zarejestrować jednocześnie prosząc o poradę odnośnie długości rękawów w marynarce. Po pierwsze czy Waszym zdaniem długość rękawów koszuli jest prawidłowa? Jeśli tak, to o ile powinienem skrócić rękawy marynarki (garnitur jest dopiero co kupiony, także bez żadnych ingerencji krawieckich)?

20161019_185226_HDR.jpg

20161019_185311_HDR.jpg

Cóż daleko nie trzeba szukać ;-) 

Pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rękaw koszuli OK na długość, ale faktycznie za szeroki. Rękaw należałoby skrócić, na moje oko, o 2-3 cm. Weź pod uwagę, że "w akcji" rękaw się skraca, nawet o centymetr, bo przy noszeniu powstają zagniecenia na rękawie, więc lepiej, żeby nowa marynarka miała rękaw o ten centymetr za długi, niż za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy koszuli są rzadko za długie (w sensie: rzadko schodzą za nisko przy opuszczonych rękach), bo mankiet (o ile nie jest zdecydowanie za szeroki) zatrzymuje się na nasadzie dłoni i niżej już nie schodzi. Właściwą długość można w zasadzie ocenić tylko na podstawie zdjęcia całego rękawa, żeby zobaczyć, czy powyżej nie tworzą się jakieś straszne "obwarzanki" / oponki. Generalnie jednak pod kątem długości rękawów koszula są wybaczające, w przeciwieństwie do marynarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.