Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.07.2016 o 18:55, Miro napisał:

Friderik, ja mam w klatce 92, w pasie 78 (czyli niecały rozmiar więcej) i b.dobrze na mnie leżą 37-38 wyszczuplone Wólczanki, Lamberty i Lantiery oraz Osovski (pomijając za szerokie rękawy). Czasem nawet troszkę mogłyby być szersze w pachach.

Więc na Ciebie też powinny pasować, na wzrost 164-170.

Ta niebieska koszula jest drastycznie za duża i za obszerna.

Szukasz widocznie nie tam, gdzie trzeba, i szukasz nieodpowiednich fasonów, bo znowu krańcowo szczupły, lekki oraz niski nie jesteś.

A jak sobie radzisz ze zbyt szerokimi rękawami? Oddajesz do krawca, czy przymykasz na to oko? Proponujesz wólczanki slimfit rozmiar 37?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że to Lantier, a nie Vistula. W związku z czym plusem na pewno jest cena. Przynajmniej w porównaniu z ss.

Patrząc na pierwsze zdjęcie wydaje się krótka. Odnośnie samej marynarki też ostatnio kupiłem w Vistuli i w ramionach nie jest do końca taka jakbym sobie tego życzył, ale mimo wszystko zdecydowanie lepiej niż u Ciebie. Proponuję spróbować inny model. Przymierzając w tym samym rozmiarze 3-4 marynarki, stwierdziłem, że o ile długość rękawów była podobna, to długość samej marynarki potrafiła się różnić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Lantier. Niższych serii Vistuli w ogóle nie warto brać pod uwagę, marynarki są sztywne i ciężkie, o jakości matariałów nie wspominając. Przy mojej sylwetce każdy zakup oznacza poprawki krawieckie. Ten model akurat jest dziwnie obszerny i właśnie krótki z przodu - normalnie noszę 188/112 przy mocnym taliowaniu, tutaj jest 108. Niestety, w rozsądnych vistulowych cenach tylko ten model mi się podoba. A SuSu jest 3 razy droższe i niekoniecznie lepsze, choć prawda - ramiona w tym modelu Lantier nie są mocną stroną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Friderik napisał:

A jak sobie radzisz ze zbyt szerokimi rękawami? Oddajesz do krawca, czy przymykasz na to oko? Proponujesz wólczanki slimfit rozmiar 37?

37 lub 38, oprócz położenia guzika w kołnierzu niczym się nie różnią. A guzik można przeszyć.

Noszone pod marynarką zostawiam bez zmian, koryguję tylko guziki w mankietach, noszone solo zwężam u krawcowej za 10 zł.

A moja opinia na temat Lantiera Husha:

Ja potwierdzę, że długości Vistuli/Lantiera w tym samym rozmiarze mogą się różnić do 3 cm. Ta Husha jest za krótka. Co do ramion - Vistula/Lantier nie ma ich bardzo dobrych, ale bywają dostateczne. Przy czym to zależy od budowy, ja mam ramiona szczupłe i dość opadające - i wszystkie mierzone przeze mnie SuSu źle mi leżały, mocniejsza konstrukcja Vistuli za to dobrze koryguje mój wygląd (to samo dotyczy klatki).

Nie wszystkie marynarki od Vistuli są ciężkie i sztywne - mój garnitur Hampsted jest ok, mimo, że na klejonce. Dwa inne garnitury Luis też ujdą.

Co do linii prostej nad pasem - to wiele modeli jest wykrojonych nie tak pod kątem prostym jak ta Husha, warto na to patrzeć, albo skorygować u krawca.

Niekoniecznie tkaniny linii Lantier są dużo czy w ogóle lepsze niż tych droższych (cena wyjściowa) z linii Vistula. Od kilku lat u nich kupuję i były wyjątki od tej reguły.

Moje nieduże doświadczenie mi mówi, że SuSu ogólnie lepsze i nowocześniej uszyte, ale nie ma co generalizować pod wpływem ogólnego amoku SuSusowego - i trzeba uwzględnić różne modele, ceny i budowę ciała.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎08‎-‎01 o 11:44, Tadam napisał:

Też to widze i zastanawiam się na ile to problem garnituru, a na ile koszula ma zbyt szerokie rekawy i jakoś to wypycha.

Jezeli marynarka, to jest o możliwość jakiejś poprawy?

Co do guzika to na drugim zdjęciu dobrze widac, że marynarka na dole się rozjezdza, może staliować?

@adwa dzięki za glos

Hej,
podbijam, czy ktoś wie czym może być spowodowane takie marszczenie rękawów i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tadam napisał:

Hej,
podbijam, czy ktoś wie czym może być spowodowane takie marszczenie rękawów i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

Wątpię żeby problem leżał w zbyt szerokiej koszuli. Załóż na próbę jakiś mocno dopasowany t-shirt zamiast koszuli. Głowy nie dam, ale na ostatnim zdjęciu widać, że marynarka jest mocno opięta na barkach / plecach i tak jakby ciągnie rękawy do góry. Albo może jest za szeroka pod pachami? Ogólnie sądzę, że ciężko będzie temu zaradzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieniłem koszule i widać ze to jednak w niej był problem a nie marynarce.

Wolałbym jednak zdecydowanie założyć koszule z mankietem francuskim. 1. Czy w takim razie da się coś zrobić z tamtą,?jaką operacje na rękawach trzeka wykonac? Zwężenie mankietów?

2. Ew. Proszę o polecenie na szybko jakiejś koszuli z wezszymi mankietami, ale jednak na spinke.

3. Podbijam tez temat rozchodzenia się marynarki co z tym zrobić,  przesuniecie guzika czy inna operacja? 

4. Spodnie napewno zweze, (flaga) trochę opadły ale na szelkach wygląda to lepiej.

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

20160805_110452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę 3 garniturów z SS. Przepraszam za jakość zdjęć. Niestety aparat nie najlepszy, a warunki oświetleniowe kiepskie. Mam jednak nadzieję, że sam stopień dopasowania da się ocenić.

Koszula ma za duże mankiety (ogólnie jest trochę za duża), więc mogło to mieć nieco wpływ na rękawy. Wydaje mi się, że większość zdjęć jest zrobiona jednak za nisko. W każdym egzemplarzu nogawki są za długie, więc podwijałem jedną. Wiem, że pasek nieodpowiedni (spodnie i tak zamierzam przerobić do szelek).

Athletic rozm. 50

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-gładki/P2529A06.html

Spodnie na pewno za ciasne w udach. Może te 2 cm więcej w obwodzie by wystarczyły.

P1040695.JPGP1040697_1.JPGP1040699_1.JPGP1040704.JPG

Napoli rozm. 50

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P277805.html

Pewnie na zdjęciach tego nie widać, ale wydawał mi się gorzej dopasowany w okolicach pach od modelu Athletic i nieco za szeroki w ramionach. Spodnie nieco luźniejsze, ale trochę więcej miejsca na uda też by się przydało.

P1040712.JPGP1040714_1.JPGP1040717_1.JPGP1040719.JPG

Lazio rozm. 52

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P486907.html

W talii oczywiście za dużo, ale w ramionach bardzo ładnie leży (na moje niewyrobione oko). Fajne jest to minimalne wypełnienie. Spodnie w pasie obszerne, na udach luz.

P1040721.JPGP1040732_1.JPGP1040733_1.JPGP1040738.JPG

 

Moja ocena. Pomijam kwestie fałd poznańskich, taliowania, długości nogawek i mankietów. Z marynarek w ramionach "najgorzej" leżał Napoli. Natomiast Lazio i Athletic to pojedynek minimalne wypełnienie vs małe wypełnienie. W obu przypadkach nie miałbym się specjalnie do czego przyczepić. Długości wszystkich są podobne i może 1-2 cm by nie zaszkodziły. W Athletic i Napoli guzik nieco za wysoko, w Lazio trochę za nisko. Trudno mi ocenić okolice pach i rękawy. Widać, że nie jest idealnie, ale czy jest akceptowalnie? Da się coś poprawić? Spodnie z tyłu też nie wyglądają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam za jakoś zdjęć, ale chwilowo mam zastępczy telefon i tylko tyle mogę z niego wycisnąć ;)

Marynarka jest na 188cm, a ja mam 193cm wzrostu, ale długie kończyny i stosunkowo krótszy tułów. Długość jest ok, czy trochę za krótka? I czy guzik nie jest  za wysoko? (wiem, że słabo widać)

Pozdrawiam,

Damian

13942248_1068012906579697_1429263617_n.jpg

13936885_1068012929913028_960778467_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś o zrobienie zdjęcia z dystansu i wtedy oceń proporcje - czy Ci się podoba. Teoretycznie marynarka spełnia kryteria, czyli jest do linii kroku. Ważne jest jednak położenie guzika i właściwe proporcje góry - wysoko położony guzik dodatkowo optycznie "zmniejsza rozmiar".

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 22:14, Wodzu napisał:

Jeśli tak, to moim zdaniem powinieneś poszukać dłuższej marynarki.

Ewentualnie pomocne mogłoby być noszenie spodni na biodrach. Dodałbym też do tych butów proste nogawki, bo z tego co widzę te są zwężane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.