Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.07.2016 o 12:42, Zajac Poziomka napisał:

@mosze to raczej kwestia pozy i ustawienia aparatu. Też ten "efekt sukienki" zauważyłem na zdjęciach, ale  kiedy stoję w normalnej pozie przed lustrem - nie dostrzegam tego problemu. Tym niemniej dzięki za cenne uwagi, przyjrzę się temu dokładniej jeszcze raz.

W Twoim przypadku chyba najbardziej winne jest właśnie ustawienie aparatu (zapewne z samowyzwalaczem na stole) - to jest całkiem inna perspektywa niż z pozycji oczu dorosłej osoby i będzie właśnie powiększać dół i zwężać górę. Inna rzecz, że forumowe zamiłowanie do dopasowanego kraju będzie faktycznie w wielu przypadkach/sylwetkach prowadziło do mniejszego czy większego "sukienkowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kronenberg napisał:

Aż tak źle? A gdybym chciał na siłę angażować krawcową do przeróbek to coś na cito dałoby się podratować?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Dałoby się, ale efektu nie da się przewidzieć. Ew. można oddać do dobrego krawca, ale to się z kolei nie opłaca.

Szukaj marynarki ładnie leżącej w ramionach i o dobrych proporcjach. Przeróbki najlepiej ograniczyć do taliowania i skracania rękawów.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mosze napisał:

Dałoby się, ale efektu nie da się przewidzieć. Ew. można oddać do dobrego krawca, ale to się z kolei nie opłaca.

Szukaj marynarki ładnie leżącej w ramionach i o dobrych proporcjach. Przeróbki najlepiej ograniczyć do taliowania i skracania rękawów.

I jak będziesz kupował kolejne marynarki zwracaj większą uwagę na to jak leżą na plecach i ramionach, bo te miejsca bardzo trudno poddają się obróbkom krawieckim. Rękawy i talie da się zrobić, więc czasem lepiej kupić nieco za długą w tych miejscach marynarkę, byle ramiona i plecy były ok.   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Niestety, rajd po warszawskich sklepach nieudany. Najlepiej i naturalnie leżały w ramionach marynarki Oscar Jacobson ale plecy były mocno pomarszczone. Inne marki albo wąskie klapy, albo nie mieszczę się w spodnie do kompletu. No i wróciłem z czymś takim z nadzieją, że moja krawcowa mi to zszyje na nowo. Skończyło się tak, że krawcowa pojechała na urlop, druga stwierdziła, że nie trzeba nic robić, a trzecie się podjęła ale efekt może być różny. Takie są skutki zakupów na ostatnią chwilę.

Mam zdaje się jedno ramię opuszczone, sylwetkę nie bardzo itd. Następny garnitur będzie MTM (albo bespoke z innego miasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ss tylko zestawy separowane, a właściwie jedynie Havana w granacie wchodzi w grę. W SS mam problem z szerokością w udach. Musiałbym brać o wiele za szerokie w pasie, by pasowały na udach. Też nie wiem czy będzie to zgrabnie wyglądało po przeróbkach.

Tu też MTM na Litwie raczej wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niebawem chyba spróbuję z tą Havaną. W razie co sama marynarka też mi się przyda.

Zasady ślubne mam zakodowane, już kilka miesięcy przeglądam to forum ;)  Ten kupowany na szybko garnitur będzie pewnie mocno sponiewierany na weselach gdzie będę bawił jako gość.

Nie zakodowałem sobie natomiast nakładanych kieszeni i rozmów kwalifikacyjnych (średni i niski szczebel). Będą stosowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dziko napisał:

W Twoim przypadku chyba najbardziej winne jest właśnie ustawienie aparatu (zapewne z samowyzwalaczem na stole) - to jest całkiem inna perspektywa niż z pozycji oczu dorosłej osoby i będzie właśnie powiększać dół i zwężać górę. Inna rzecz, że forumowe zamiłowanie do dopasowanego kraju będzie faktycznie w wielu przypadkach/sylwetkach prowadziło do mniejszego czy większego "sukienkowania".

Sprawdziłem jeszcze raz. Problem faktycznie leżał w ustawieniu aparatu. Zamieszczam poglądowo zdjęcia (już po skróceniu rękawów)... nie wydaje mi się, żeby cytując @mosze "biodra dominowały nad klatą". Zdjęcia są bardzo słabej jakości, za co przepraszam - moja komórka robi beznadziejne zdjęcia w sztucznym świetle. Ale chyba warto pokazać, jak duże znaczenie dla pokazania proporcji na zdjęciu ma ustawienie aparatu :) 

b.jpgc.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze

Wiem i jak już pisałem - bardzo dziękuję za Twój komentarz i zwrócenie uwagi na ewentualny problem. Dzięki temu przyjrzałem się jeszcze bardzo dokładnie w lustrze jak to wygląda (wygląda dobrze, problemu "sukienki" nie ma), zanim zdecydowałem się czy dać marynarkę do krawcowej, czy zwrócić do Zalando. Po prostu wrzucam zdjęcia jako ciekawostkę i "przestrogę" dla kolejnych pytających się o porady w tym temacie - jak skrajnie inaczej w porównaniu z poprzednimi zdjęciami mogą wyglądać proporcje marynarki przy trochę innym położeniu aparatu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zając Poziomka, jak zgadywałem, gdy aparat jest wyżej, wszystko gra :-) Swoją drogą masz rację z tą rozmiarówką RL - trzeba u nich chyba brać rozmiar większy niż zwykle, ja zazwyczaj noszę rozmiar 46, ale jak ostatnio przymierzałem 46 RL w TKMAxxie, to nawet nie było szans zapiąć guzika. Co ciekawe, w koszulach już tak nie jest, ich S-ki są dopasowane, ale nie jakieś ultra-slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę odnośnie marynarki. Krój Washington na półpodszewce z SuitSupply. Ogólnie marynarka mocno dopasowana i martwi mnie ten X przy górnym guziku. Wygląda to akceptowalnie czy jednak zbyt wąska? Dodam, że przy innych krojach (np. Havana) rozgwiazda nie występuje.

 

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Znalazłem dwa garnitury w interesującej mnie cenie kolorze i fasonie. Jako że garnitur zakładam na uroczystości / rozmowy kwalifikacyjne / wyjścia do filharmonii - góra 10 razy w roku wszystko razem, nie potrzebuję czegoś leżącego jak bespoke. POmierzyłem dziś dwa modele - jeden typowy granat z dwoma rozmiarami marynarek, oraz drugi szafir lekki. Zdjęcia nie oddają kolorów, robiłem telefonem i podrasowałem kolory.  Z góry przepraszam za jakość, ale w sklepach ciemno strasznie jest. Garnitur ma również pasować do butów na zdjęciach :) (Berwick 3010)

Proszę o porady / uwagi. Spodnie wymagają przeprasowania, albo zostały inaczej w obu uszyte, w każdym bądź razie rozmiarówkę mi pani dała identyczną w obu przypadkach. Zdjęcia przedstawaiają w kolejności: Garnitur 1 z marynarką krótszą, garnitur dwa z marynarką rozmiar dłuższą (poznacie po podwiniętych rękawach przy nadgarstku), garnitur 3 (tu już tylko marynarka krótsza). Proszę o ewentualne uwagi co do kroju / długości / tego jak leży. Zdjęcia sam robiłem, stąd nie zawsze się dobrze układa albo byłem przechylony np. na prawo czy coś. Nie wiem czy garnitur nr2 nie będzie zbyt biznesowy, żeby go używać w celach w jakich go używam.

 

Przedstawiony garnitury to te:

EDYTA: po wrzuceniu zdjęć kolejność jest zmieniona. Szafir jest na górze, granat na dole (Z dwoma długościami marynarek). Czyli kojeność jak niżej:

https://www.lancerto.com/garnitury/garnitur-business-mix-szafir-57041.html - pierwszy

https://www.lancerto.com/garnitury/garnitur-business-mix-navy-40591.html - drugi

Cos sie popsuło przy dodawaniu obrazków - dwa górne oraz trzeci od dołu to szafir. Pozostałe to granat.

gar2_3.jpg

gar2_2.jpg

gar1_dl.jpg

gar1_3.jpg

gar_1_kr_bok.jpg

gar_1_kr.jpg

gar2_1.jpg

gar_1_kr_odkr.jpg

gar1_dl_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, alabuz napisał:

Proszę o radę odnośnie marynarki. Krój Washington na półpodszewce z SuitSupply. Ogólnie marynarka mocno dopasowana i martwi mnie ten X przy górnym guziku. Wygląda to akceptowalnie czy jednak zbyt wąska? Dodam, że przy innych krojach (np. Havana) rozgwiazda nie występuje.

 

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Hmm...;-)
Przod ujdzie, tyl ladny a z boku? Hmm super garb, pieknie zaznaczona lordoza i rewelacyjnie odstajacy tylek.
Nie odbieraj tego jako zlosliwosc, bo tez nie taka jest moja intencja. Chodzi mi tylko o podkreslenie pewnych rzeczy, ktore czasami trzeba ukrywac...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.