Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie jestem przyzwyczajony do widoku tak wysoko zapinanej marynarki, sam chyba bym się na nią nie zdecydował z tego względu. To jednak nie oznacza, że jest zła - może tak ma być. Rękawy mogłyby być dłuższe, poza tym ładnie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o butach w kolorze beżowym jak np. te Meerminy?

http://www.ebay.com/itm/MEERMIN-Mallorca-Classic-collection-Goodyear-welted-split-toe-bluchers-65UK-/262463895787?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140211132617%26meid%3D5f3e6066c5544e2e855067f1df563ba9%26pid%3D100085%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D262463895787%26clkid%3D5864403018112432344&_trksid=p2047675.l2557&_qi=RTM2247625&nma=true&si=IFfQctWo%252Bemxjxr%252BV4urQcc2kEU%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Pasują mi teoretycznie (bo nie wiem jak prezentują się na żywo) do wszystkich kolorów spodni (?) poza beżem i czernią. Nie wiem jednak czy bym udźwignął taki kolor. Na forum nie widać takich butów. Nie nosi się takich? ;) Jak tylko je zobaczyłem od razu pomyślałem o przemalowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka skóra się bardzo łatwo brudzi - wystarczy, że ktoś zahaczy swoim butem o Twój i zostaje ślad trudny do usunięcia. Wszystko na nich widać… Jazda z samochodem to też gwarantowane zabrudzenia. Do malowania jak najbardziej, ale noszenie takich butów to tylko w wyjątkowo sprzyjających okolicznościach

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

bardzo proszę o opinię odnośnie garnituru. Czy dobrze leży? Oczywiście rękawy i nogawki poszłyby do delikatnego skrócenia. Za mocno podciągnąłem te spodnie i przez to się brzydko na pośladkach marszczą. Uda się zrobić ewentualne poprawki u krawca? Proszę nie zwracać uwagi na buty, dopiero jestem na etapie poszukiwań oksfordów :)

 

 

 

 

 

post-6960-0-81625900-1465235894_thumb.jp

post-6960-0-56335000-1465235898_thumb.jp

post-6960-0-23435800-1465235900_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym, czy rękaw i mankiet koszuli nie są zbyt obszerne (w przypadku mankietu na spinki to i tak raczej pod kątem przyszłych zakupów/zamówień). Co do garnituru to pozostają dwie czynności: 1) skrócić spodnie 2) cieszyć się z wpasowania się w rozmiarówkę RTW :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest piękna

2. Uważaj, żeby nie chować patki do kieszeni, jak na tym zdjęciu (a przynajmniej nie jednej naraz, walorów posiadania patek, ale chowania ich, nie będę roztrząsał, skwituję tylko tym, że ja sądzę, że jak już są, to mają być na wierzchu)

3. Co do chinosów w kant trudno mi się wypowiedzieć ,ale jeśli chodzi o ogólniejsze sugestie, z czym łączyć, to jak dla mnie świetnie się sprawdzą fulary w prawie wszystkich kolorach i wzorach, świetnie nawiążą do casualowego charakteru tej pepitki. Ciemny nawiąże do ciemnego, jasny do jasnego, kolorowy ładnie się odznaczy - ciężko mi znaleźć jakiś, który by był w góry zdyskwalifikowany. Szelki z tweedu Thurstona któraś firma swego czasu oferowała, chyba byłyby świetne, ale ta cena... No cóż, jak większości szelek Thurstona w Polsce. buty i inna skóra - szedłbym w brąz. Kapelusz - jak dla mnie świetnie sprawdzi się melonik, albo jakiś kapelusz szyty, a nie filcowy. Ewentualnie fedora zawsze dobra, ewentualnie fedora z podwiniętym rondkiem (zowie się taki fason ,,Alpine", o ile dobre mam źródła) też powinna zadziałać świetnie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przykrótkie. Gdyby nie były w kant to można byłoby uznać, że są w porządku (jak na obecną modę), ale sam widzisz, że dziwnie się układają opierając od wewnętrznej strony łydki.

 

Koszula chyba zdecydowanie za duża :) za szeroka w ramionach (na 3 zdjęciu jest to szczególnie widoczne)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź.

Czy kamizelkę powinienem zwężać w talii? Poniżej zdjęcia z kamizelką luźną i ściągniętą z tyłu paskiem. Nie wiem czy lepiej ją bardziej wytaliować czy zostawić regulację na pasku i po prostu mocno ściągać pasek?

Pierwsze zdjęcie ze ściągniętym paskiem, drugie bez ściągnięcia.

 

201606072_sqpepaa.jpg

 

 

201606072_sqpepqn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.