Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dokładnie kolor ma tą pepitka. Biały ciemny brąz i beż?
W mojej opinii, choć po zdjęciu trudno do końca ocenić,może być trudno fakturowo to zgrać z chinosami o letniej gramaturze. Jeżeli dobrze odczytuje gramaturę i fakturę marynarki to powinna elegancko współgrać z spodniami welnianymi oraz z chinosami zimowymi o bardziej wyrazistym wzorze - twillu. Kolory granat,mleczna biel, ciemny, ciepły brąz. Można probować szary,ale po złamaniu góry granatową kamizelką. Ogólnie marynarka w wyrazistą pepitke jest dużo trudniejsza od takich samych spodni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź.

Czy kamizelkę powinienem zwężać w talii? Poniżej zdjęcia z kamizelką luźną i ściągniętą z tyłu paskiem. Nie wiem czy lepiej ją bardziej wytaliować czy zostawić regulację na pasku i po prostu mocno ściągać pasek?

Pierwsze zdjęcie ze ściągniętym paskiem, drugie bez ściągnięcia.

 

 

 

 

 

Ktoś podpowie z tą kamizelką póki mogę jeszcze wykonać nieodpłatne przeróbki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostrą korektę w programie graficznym. W rzeczywistości spodnie są jasnoszare (nie wchodzą w niebieski). Wełniane. Coś mi w takim zestawieniu nie pasuje... Do tych butów pasują mi beże, niebieskawe, granaty. No ale co z odcieniami szarości? Ze spodniami jasnymi jak w tym przypadku i powiedzmy ze średnim szarym?

 

5325312_mr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie z tą kamizelką póki mogę jeszcze wykonać nieodpłatne przeróbki? :)

Zostawiłbym tak jak jest. Ewentualnie zepnij szpilkami i zobacz czy jest Ci wygodnie. Zostaje regulacja paskiem na plecach, chyba że Twoja kamizelka go nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym tak jak jest. Ewentualnie zepnij szpilkami i zobacz czy jest Ci wygodnie. Zostaje regulacja paskiem na plecach, chyba że Twoja kamizelka go nie posiada.

Posiada i na pierwszym zdjęciu jest pokazane ze ściągniętym paskiem. Tylko aby uzyskać ten efekt muszę ściągać na maksa pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nigdy nie udało się dopasować zamszowych butów z -wysoko-esową wełną.

Co innego z grubą, fakturową bawełna, dżinsem czy też z lżejszą wełnianą flanelą - zawsze wyglądało to fajnie

Tak, teraz to widzę. Zestawiłem je sobie także z ciemniejszymi spodniami garniturowymi (c. szary) i nijak nie pasuje. Z posiadanych 'kantów' pasuje mi granatowa bawełna i granatowo-niebieska krateczka len/bawełna, no i z białymi spodniami wygląda to dobrze. Poza tym tak jak piszesz wszelkie bawełny w odcieniach niebieskiego. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam problem ze wstawianiem zdjęć na stronę. Teraz powinno być okej albo można wejść w link.

Na pierwszym zdjęciu kamizelka lepiej wygląda. Jeżeli jest Ci wygodnie, to możesz zwęzić, tylko przymierz z docelowymi spodniami i z koszulą wpuszczoną w spodnie. Zmierz tylko spiętą szpilkami i pamiętaj, że musi być wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przemaluj je na czekoladowo-brązowe? Będziesz miał w sumie problem z głowy. Jeśli nie to myślę, że szare w jasnych odcieniach pasowałyby.

Mam inne c. brązowe buty i pewnie kupie kolejne. A takiego odcienia zamszu już raczej nie dostanę (za niewielkie pieniądze). Grunt, że nie wyszedłem nigdzie w tej jasnoszarej wełnie i tych zamszakach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem takiej marynarki, nie wiem z czym ją łączyć, jakieś sugestie? Czy mogę do niej nosić chinosy w kant?

Chinosy w kant będą pasowały bezbłędnie. Musisz tylko dobrać odpowiedni kolor i fason. Z tych zdjęć trudno ocenić dokładnie ale wydaje się, że marynarka nie jest przesadnie dopasowana i ma dość sztywne wypełnienie ramion. Nogawki spodni nie powinny być maksymalnie wąskie bo to może wyglądać niekorzystnie przy mocnych ramiona marynarki. Najlepszy będzie fason klasyczny, naturalnie przylegający do nóg. Kolor raczej nie klasyczny khaki bo zleje się z marynarką. Myślę, że fajnie pasowałyby białe, kamienne albo czerwone. Oprócz chinosów sprawdziłyby się też jeansy z prostymi nogawkami lub lekko zwężanymi. Najlepiej klasyczne indygo albo mocne przetarcia jak u Ralpha Laurena. Do tego biła koszula oxford, brązowe tassel loafers, kolorowa poszetka i zestaw jak Polo RL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy długość spodni jest teraz ok czy przesadziłem?

 

Ps. jak dużo za duża jest koszula? ;)

 

Ogromne dzięki za pomoc.

Spodnie ogólnie nie leżą najlepiej jakby mogły ale na moje oko są trochę przyciasne w pasie i przy okazji w biodrach. Może gdybyś je lekko poszerzył w pasie nogawki opadłyby nieco swobodniej. Aktualnie materiał wydaje się dość mocno napięty a przy takiej włoskiej długości nogawek to już zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że ostatnio zredukowałem trochę swoją masę i obwody, potrzebuję pomocy w określeniu który garnitur trzeba poprawić i co w szczególności, a który już w ogóle do tego się nie nadaje.

Moim zdaniem trzeba je troszkę wytaliować, zwęzić nogawki (w 1 też skrócić) i coś dziwnego się dzieje ze spodniami z tyłu na udach. 

 

1. 

post-2659-0-75353900-1465642584_thumb.jppost-2659-0-86970400-1465642627_thumb.jp

 

2. 

post-2659-0-58006700-1465642708_thumb.jppost-2659-0-48742500-1465642755_thumb.jp

 

3. 

post-2659-0-68578000-1465642806_thumb.jppost-2659-0-36687500-1465642864_thumb.jp

 

4.

post-2659-0-43636400-1465642958_thumb.jppost-2659-0-72395200-1465643069_thumb.jp

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają za długie spodnie. Wpierw to popraw bo bez tego wszystkie inne defekty mogą być przeklamane.

Nie zbieraj ich póki co w udach, jeżeli w pozycji siedzącej nie masz dużo luzu

Marynarki raczej mąja właśnie poprawne wymiary, te granatowa ostatnia przydałoby się zebrać z tyłu przy pachach. Masz klamoty w kieszeniach wewnątrz włożone? To też wymaga paru cm zapasu w talii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają za długie spodnie. Wpierw to popraw bo bez tego wszystkie inne defekty mogą być przeklamane.

Nie zbieraj ich póki co w udach, jeżeli w pozycji siedzącej nie masz dużo luzu

Marynarki raczej mąja właśnie poprawne wymiary, te granatowa ostatnia przydałoby się zebrać z tyłu przy pachach. Masz klamoty w kieszeniach wewnątrz włożone? To też wymaga paru cm zapasu w talii

Nie, nie mam klamotów w kieszeniach. Pierwsze co zrobię to faktycznie skrócę nogawki i dam do zwężenia w pasie, bo jest spory luz.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejny raz proszę o pomoc.

1. Czy marynarka jest na długość dobra?

2. Czy biorąc rozmiar 176 (ta jest 182) jeszcze będzie ok?

3. Ile można odjąć od tych rękawów, aby jeszcze wyglądało to dobrze.

Dzięki za odpowiedzi i inne sugestie :)

xkx0e1.jpg

b6x342.jpg

1447d6w.jpg

zwjjo8.jpg

Mam tę marynarkę. Jest dość workowata. Na długość wydaje mi się ok, myślę że 176 mogła by być za krótka. Ja mam 188cm i tez wziąłem 182 a i tak musiałem skracać rękawy o 1.5cm. Myślę że u Ciebie tyle tez byłoby ok :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubieram kamizelki z bawełny, lnu i wełny wykonane w pełni z materiału tzn także tył. W przypadku wełny tylko z wyraźną fakturą lub wzorem. Stosuje taki ubiór w bardzo ciepłe dni w polaczeniu z podwiniętymi rękawami koszuli oczywiście traktujac to jako głęboki casual. Dyskomfort związany z "dress code" najmniej odczuwam w przypadku kamizelek dwurzędowych na 8 guzików szytych jak na stronie susu ich dwurzedowe kardigany z dzianiny - ale to tylko osobiste odczucia

Ważne gdzie tak chcesz pójść i jako obowiązuje "Code" w tym miejscu

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.