Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wypróbować krój Washington w SuSu i trudno mi zdecydować, który model jest bardziej podatny na rozkompletowanie.

1. z jednej strony kratka, więc powinna się lepiej komponować z gładkimi rzeczami;

2. z drugiej strony nakładane kieszenie i brak podszewki, ale niestety delikatny prążek.

Proszę o radę.

1. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-jasnoniebieski-kratka/P3847.html?vpid=P384714

1.JPG

2. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-half-lined-szary-paski/P3845.html?vpid=P384514

2.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym chyba ten niebieski. Spodni można użyć oddzielnie bez problemu. Myślę, że marynarka też będzie pasowała do innych lnianych spodni, albo bawełnianych chino z kantem. Ten drugi garnitur za bardzo mi się nie podoba.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie do skrocenia ale to looz. 

Marynarka do poprawy: 

Rekawy do przekrecenia, prawe ramie do wyrownania ( albo lewe w dol, albo prawe w gore poduchami:) ) Wtedy zniknie zwichrowanie. 

Jeden szlic to nie problem, zawsze mozna przerobic na dwa;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pierdółki typu długość nogawek czy rękawów to się nie boję, bo to zawsze zlecam do poprawki. Mnie najbardziej się rozchodzi o jeden szlic. Bo mam dość sterczący tyłek i dla tego zawsze kierowałem się dwoma, bo to lepiej wyglądało. Jeden zawsze mi się tak rozchodzi. Nawet nie myślałem o tym, że da się jeden na dwa przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcinJarosz napisał:

Ale chodzi o ramiona? Bo chodziło mi po głowie, żeby zlecić krawcowi poprawienie tych ramion, żeby nadał im bardziej naturalną linie. Już raz coś takiego zlecałem (też ramiona były bardzo kwadratowe) i efekt był bardzo dobry.

Masz za szerokie ramiona i musisz niestety wypruc je cale, bo i tak masz do przestawienia. 
Zwezenie w ramionach podniesie delikatnie rekawy co nada efektu skrocenia;)
Lewe ramie masz bardziej do gory i tam trzeba usunac watowke, zeby wygladzic plecy. od talii w dol jest znosnie szeroko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba znalazłem drugi po SS Havana "mój" krój :)

edycja: gdyby kogoś to interesowało, to marynarka to Ralph Lauren, "Custom Fit", w rozmiarze 50 ( to bardzo małe 50, zazwyczaj noszę rozmiar 48).  Kupiona na Zalando, teraz jest tam sporo fajnych lnianych marynarek PRL przecenionych o 40-60%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

154b78c363f93491c84a7ac231a9d395.jpg

Koszula Charles Tyrwhitt za 79 w tk maxx Czeladz oznaczona jako "druga jakość", choć nie wiem dokońca dlaczego. Proszę o podpowiedź, bo jestem zdziwiony, że się zmieściłem w extra slim :D : planuję zamówić 4 koszule za 90 funtów i zastanawiam się nad rozmiarem długości rękawa: 33 czy 34 (biorąc pod uwagę, że koszula powyżej na zdjęciach to 35)? No i czy clasic fit, slim fit czy extra slim fit?

1132d28ded66a871031edcf2bc9449ca.jpg

Sent from my m2 note using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Panowie, jak na RTW marynarka chyba leży na mnie bardzo dobrze (oczywiście rękawy do skrócenia), czy może nie dostrzegam jakichś mankamentów? Tradycyjnie przepraszam za kiepską jakość zdjęć.

Być może to kwestia pozy, ale mnie się bardzo nie podoba. Na górze jest ok (nie idealnie, ale wystarczjąco ładnie), ale na dole robi się straszna sukienka. Dolny "trapez" (biodra) wyraźnie dominuje nad górnym (klata), co daje w efekcie kobiecą sylwetkę. Częściowo jest to spowodowane wysoko umieszczonym zapięciem, częściowo - zapewne - budową modela :) Miałem podobny, ale chyba nie tak znaczny, problem w jednej z marynarek, zwężałem w biodrach i częściowo zaszywałem rozporki. Trochę pomogło, a teraz chyba już w niej nie chodzę.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Lniane Hiltl? Dla mnie były za szerokie, ale na tym zdjęciu nie wyglądają.

bawełniane, przyjemny materiał i bardzo fajne wykonanie.

 

mam problem z dobraniem butów.... ciemnobrązowe monki chyba średnio pasują?! mokasyny czy loafersy mogą być za delikatne do takich nogawek?! co myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kronenberg napisał:

Przepraszam za jakość zdjęć i dziwne pozy.

Ramiona o 1 cm szersze niż powinny. Plecy raz z fałdkami, raz ładniejsze. Podobnie z rękawami. Coś można by było skorygować?

Producenta albo model.

Bez złośliwości, po prostu poszukaj czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.