Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się przyznać, że do końca nie wiem o co chodzi z tą głębokością, bo ani nigdy nie szyłem spodni, ani nie mam takich z zakładkami. :) Bazuję na typ wpisie:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3408-beneventopl-spodnie-męskie-skrojone-do-perfekcji/?p=212188

 

Z opisu i ze zdjęć rozumiem, że jeżeli by wsunąć linijkę pod zakładkę, to linijka byłaby zakryta na 2,5 cm (w swojej specyfikacji zmniejszyłem do 2 cm).

 

Jednak z Twojej odpowiedzi wynika, że te 2 cm to za dużo. Dziękuję bardzo za pomoc.

 

OK, juz widze. To chyba dla Blueloafers:) ma chlopak gust!

Tak, te zakladki sa takie troszke odskulowe i sa lekko szerokie wiec chyba 2cm jest tam calkiem realne. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję już wiem więcej. :) Zastanowię się, ale dochodzę do wniosku, że dla mnie zakładki na 2 cm może być za dużo. Spróbuję to ustalić z Benevento.

Najlepiej bedzie, jak przygotujesz sie do rozmowy i zmierzsz sie w biodrach ( krawiec albo krawcowa moze Cie pomierzyc) wtedy beda wiedzieli wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum ma na mnie zgubny wpływ... Kupiłem białe spodnie :)

 

Problem nr 1.

Spodnie lekko prześwitują. Nie jest to może aż tak drastyczny efekt jak na ulicach naszych miast w lato ;) Odznacza się np. na kieszeniach. Majtek na szczęście nie widać ;) Może tak być?

 

5041282_tk31.jpg

 

Problem nr 2 opiszę raczej w 'poprawkach krawieckich'. Fason może być? Jak widać sporo cięcia będzie.

 

5041291_tk32.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o krawieckie kwestię techniczne wolałem zapytać w dedykowanym wątku. Tu mi raczej chodziło o fason (nawet po zwężeniu zdają się być szerokawe jak na obecnie standardy ;) )

Sa za szerokie;) Stad trzeba rozpruc i zwezyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kwestię przeróbek sobie omówiliśmy, a ja przyjrzałem się grubości materiału. Wyraźnie odznaczają się też szwy (jest tam nadmiar materiału do ewentualnego poszerzenia) i o zgrozo ten klin między pośladkami :) Cieszyłem się, że bielizna nie prześwituje a teraz wyglądam jakbym chodził w stringach :) Kurcze! Myślę sobie, trudno oddaje, zrobiłem kilka ruchów i... urwałem metkę sklepową (czyli zwrot niemożliwy). Będę błagał krawcową żeby wycięła ten klin w kształcie 'V' i zostanie prześwitujące 'I' :)) Paradowanie bez marynarki z koszulą wpuszczoną w spodnie odpada. Zachciało mi się białych spodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za wcześniejsze odpowiedzi i polecenie mi strony i sklepu suit supply , patrząc na rozmiary na powyższej stronie : podane wymiary to wymiary produktu tak ? Ile większą należy zamówić marynarkę od swojego obwodu ? 
Dla wymiaru w klp 108 cm jaki wymiar będzie odpowiedni ? W kolekcji athletic w rozmiarah long mozliwe wymiary marynarki to 108 , 112, 116 itd . Czy  ktoś z Was już zamawiał stamtąd i jakim sposobem doboru rozmiaru się kierował ? Mam nadzieję że ktoś ma jakieś dośiwadczenia z zamawianiem z tej strony i mogę liczyc na poradę . Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za wcześniejsze odpowiedzi i polecenie mi strony i sklepu suit supply , patrząc na rozmiary na powyższej stronie : podane wymiary to wymiary produktu tak ? Ile większą należy zamówić marynarkę od swojego obwodu ? 

Dla wymiaru w klp 108 cm jaki wymiar będzie odpowiedni ? W kolekcji athletic w rozmiarah long mozliwe wymiary marynarki to 108 , 112, 116 itd . Czy  ktoś z Was już zamawiał stamtąd i jakim sposobem doboru rozmiaru się kierował ? Mam nadzieję że ktoś ma jakieś dośiwadczenia z zamawianiem z tej strony i mogę liczyc na poradę . Dzięki :)

Zgodnie z opisem wymiary podane w tabeli dotyczą produktu. Wydaje mi się, że nie ma jednoznacznej zależności pomiędzy obwodem klatki piersiowej, a obwodem marynarki w tym miejscu. Rozchodzi się w ogóle o proporcje ciała. Wydaje mi się, że możesz spróbować rozmiary 102 lub 106, jednak musisz sprawdzić pozostałe wymiary. Z tego co widzę, to jest tylko jeden garnitur w kroju Athletic.

 

Jest tutaj bardzo wielu posiadaczy produktów Suitsupply, wystarczy zajrzeć do wątku poświęconego firmie, znajduje się on w dziale forum "Przewodnik miejski".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego garnituru. Trzeba będzie na pewno poskracać rękawy i nogawki, poprawić z tyłu przy karczku, marynarka z tyłu się marszczy ale wydaje mi się, że jest to spowodowane zbyt mocnym ściągnięciem łopatek, jak lekko dam do przodu wygląda to dużo lepiej.

Mam ok 104-105 w klatce, 87-88 w talii 176cm (rozmiar z metki to 176/104/90), marynarka 77cm długości, długość sylwetki od ziemi do karczku 154cm. Czy warto marynarkę jeszcze ciut staliować? Coś jeszcze poprawiać?

 

http://postimg.org/image/ql5853gg1/

http://postimg.org/image/yu7ws0vep/

 

i jeszcze marynarka w rozm. 170/104/90 (niestety mam wrażenie, że trochę krótka)

 

http://postimg.org/image/wcn8wgbr5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego garnituru. Trzeba będzie na pewno poskracać rękawy i nogawki, poprawić z tyłu przy karczku, marynarka z tyłu się marszczy ale wydaje mi się, że jest to spowodowane zbyt mocnym ściągnięciem łopatek, jak lekko dam do przodu wygląda to dużo lepiej.

Mam ok 104-105 w klatce, 87-88 w talii 176cm (rozmiar z metki to 176/104/90), marynarka 77cm długości, długość sylwetki od ziemi do karczku 154cm. Czy warto marynarkę jeszcze ciut staliować? Coś jeszcze poprawiać?

 

http://postimg.org/image/ql5853gg1/

http://postimg.org/image/yu7ws0vep/

 

i jeszcze marynarka w rozm. 170/104/90 (niestety mam wrażenie, że trochę krótka)

 

http://postimg.org/image/wcn8wgbr5/

Marynarka w rozmiarze 170... jest za krótka, tak jak napisałeś. Większa też wydaje mi się krótka, patrząc z przodu, ale to może kwestia zdjęcia zrobionego z dołu. Najgorsze są te pomarszczone rękawy, ale do tej pory nie wiem czym jest to spowodowane, a takich zdjęć było tutaj sporo. Jeżeli da się, to w talii można trochę spróbować zebrać materiału, na zdjęciu marynarka jest "prostokątna". Pytanie jeszcze który to krój Vistuli - slim, super slim, czy regular.

 

Patrząc na zdjęcie pleców marynarki, wydaje się, że może ona być za szeroka w ramionach. Marynarka na lewym ramieniu "spada". Spróbowałbym dalej czegoś poszukać. Dobrym pomysłem, według mnie, jest mierzenie rozmiarów sąsiednich, niezależnie od tego czy dany rozmiar wydaje się dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie krój to super slim, ale faktycznie i ja odnisołem wrażenie, że wcięcie jest małe i wygląda trochę na prostokąt. Ogólnie mam problem z rozbudowanymi ramionami opadającymi w dół i przez to z doborem szerokości marynarki, albo unosza się klapy, albo w talii/pasie miejsca na brzuch ciążowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość Napoli to nie mój krój - 44 ma za małe spodnie, marynarke idealna, wiec rozmiar większa bedzie za duża juz ;) jestem zmuszony wybrać cos z innego kroju, nie mogłem znaleźć innego granatu w rozmiarze 46

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. mam kilka krawatów (granatowy gładki, bordowy gładki. w paski, jakieś tam mikrowzorki itd.). Do tej pory nosiłem garnitur raz w tygodniu, więc wystarczało mi to  :) Jestem świeżo po maturze i stwierdziłem, że chcę stać się bardziej elegancki. Myślę, że warto zacząć nosić krawaty i poszetki (w tej chwili mam tylko trzy (dwie białe i jedna zielona w groszki). Chciałbym więc zaopatrzyć się w te dodatki dość niskim kosztem, bo wiem, że większą ilość pieniędzy warto wydać na buty  :) Powiedzcie mi proszę gdzie je znajdę taniej niż powiedzmy w poszetka.com, bo wydanie 200 zł na krawat to dla mnie póki co za dużo. (Noszę się zazwyczaj chino/jeansy + marynarka, garnitur ok. raz w tygodniu, ale to też może ulegnie zmianie niedługo) Ogólnie strasznie lubię chodzić w garniturze, ale coż... no u nas w Polsce jest tak, że garnitur zakłada się wtedy kiedy trzeba, a ja muszę raz w tygodniu, choć chciałbym częściej). Myślę, że kluczem do rozwiązania tego problemu jest noszenie garniturów o różnym stopniu formalności, ale na razie nie mam jeszcze tyle pieniędzy, żeby mieć ich aż tyle, żeby codziennie w nich chodzić (obecnie mam 3 - szary, ciemny granat i średni granat - wszystkie całoroczne z wełny czesankowej. Czwartego nie liczę, bo kupiłem go zanim odkryłem to forum i już teraz wiem, że ma zdecydowanie za krótką marynarkę (fajny tenis od próchnika)).

Jeśli chodzi o buty, to ostatnio sporo w nie zainwestowałem (myślę, że solidna podstawa jest). Mam czarne i bordowe wiedenki, jasnobrązowe brogsy, średniobrązowe derby i jasnobrązowe monki :)

 

Z góry bardzo Wam dziękuję za wprowadzenie mnie na "wyższy szczebel" elegancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.