Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

489dd2eba5249cb04e85c333546b99e7.jpg

Panowie, ze względu na wysoki wzrost jest mi bardzo trudno kupić odpowiednie spodnie. Kupiłem te z obrazka i teraz pytanie jaką marynarkę i koszulę do nich dobrać. Idealnie gdybym był w stanie przymierzyć i kupić je w Warszawie.

Niestety, szara marynarka klubowa Vistula, fioletowa, różowa i błękitna koszula z Charles Tyrwhitt w ogóle się nie komponują. Do tego chciałbym najczęściej nosić buty Berwick:

824acd31a145bb5c7c36eec338624515.jpg

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź albo inspirację- tylko uczulam, że w Polsce mając ponad 2m wzrostu jest bardzo trudno elegancko się ubrać.

Tak myślę: czy do takich spodni jakakolwiek poszetka może pasować?

Pozdrawiam Was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzi się granatowa marynarka z nakładanymi kieszeniami i biała, mniej formalna koszula (np. z bawełny oxford). Taki zestaw będzie najbardziej uniwersalny i klasyczny, w szczególności na początek i spokojnie będziesz go mógł łączyć ze spodniami w wielu innych kolorach. Oczywiście błękitna czy różowa koszula również mogą dobrze pasować, ale wszystko będzie zależeć od całości zestawu. Co do poszetki, to jej dobór zależy przede wszystkim od koloru, wzoru i faktury koszuli, marynarki i krawata/muszki. Spodnie ze zdjęcia mają neutralny kolor, także nie powinny stanowić żadnej przeszkody w doborze odpowiedniej poszetki. Niestety, ciężko mi wskazać jakiś konkretny sklep w Warszawie, ponieważ jestem z innego miasta i nigdy nie szukałem ubrań na taki wzrost. Najlepiej będzie po prostu pochodzić po sklepach i może akurat uda Ci się coś trafić (chociaż obawiam się, że ciężko będzie znaleźć marynarkę odpowiedniej długości i z dobrymi rękawami). Jeżeli nic nie znajdziesz, to pozostaje internet. Swoją sportową marynarkę MD kupiłem na allegro w bardzo dobrej cenie, ale znowu pojawia się problem wzrostu. Jeżeli nic ciekawego nie znajdziesz i masz odpowiednie fundusze to oczywiście jest jeszcze sklep Suitsupply, który posiada rozmiarówkę "long".

 

To tyle ode mnie, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę w doborze krawata na ślub. W planach jest:

- trzyczęściowy granatowy garnitur SS (na zdjęciu brak kamizelki ale jest ona z tego samego materiału): http://statics.suitsupply.com/images/suitconfigurator/configurator-images/fits/LAZIO/586-861-781-zoom.jpg

- biała koszula z twillu na spinki,

- biała lniana poszetka,

- czarne oxfordy.

Największy problem mam z doborem krawata. Najchętniej wziąłbym prosty granatowy ale pewnie będzie zbyt zlewał się z garniturem, szczególnie trzyczęściowym. Obecnie rozważam:



Co sądzicie? A może ktoś ma lepszą propozycję na krawat dla pana młodego do takiego garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z doborem granatowego krawata. Różne odcienie tego samego koloru mogą się gryźć. Garnitur wydaje się dość jasny, więc może ciemnogranatowy krawat np. w białe kropki byłby dobry. Jednak zastanów się nad czymś bardziej kontrastującym np. bordowy, fioletowy, ciemnozielony, ważne żeby nie był bardzo krzykliwy. Z tych dwóch krawatów, które zaproponowałeś bardziej podoba mi się ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym srebrną, ewentualnie srebrnoniebieską grenadynę - będzie wyglądać bardziej "odświętnie" niż kolory, które są częst używane również w zestawach biurowych. W poszetce chyba chwilowo nie ma, ale np. EoE ma:

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-grossa/432

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-fina/153

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-fina/429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnie realizacje spodni Benevento wpadłem na pomysł zamówienia granatowych, bawełnianych spodni (tkanina: http://www.benevento.pl/chinosy/127-x-press-chinos-dark-navy.html ) z następującymi elementami:

mankiet 5 cm
tylne kieszenie z guzikami
szerokość nogawki 18 (może 19) cm plus mankiet
zaprasowany kant
nogawki wykończone taśmą spodniową
tylne kieszenie w kolorze tkaniny
stan - 26 cm
krój garniturowy
zapięcie przy pasku takie jak w spodniach wełnianych (guzik + haczyk + guzik wewnętrzny)
standardowe szlufki na pasek
guziki garniturowe (nie metalowe) najlepiej brązowe lub o zbliżonym kolorze
zakładki na głębokość 2 cm

 

Teraz pytania:

1. Czy takie spodnie według Was będą nadawały się do noszenia z powiedzmy koszulką polo i butami zupełnie nieformalnymi np. driving mocs?

2. Czy zakładki na nogawkach jakoś wpływają na krój i układanie się spodni, czy są tylko dodatkiem wizualnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Kolegą Zającem nie zgadzam. Elegancki zestaw na lato. Zakładam, że polo z dyskretnym logo czy wręcz bez. W tym zestawie bardziej mnie driving mocs zastanawiają ale kto wie.

Weźmy na ten przykład następujące okoliczności przyrody: bulwar w Saint-Tropez, Sopocie, czy innej uroczej mieścinie. Tak ubranego dżentelmena wziąłbym za przedstawiciela 'old money'.

Zakładki dodają wygody. Szczególnie osobom o rozbudowanych udach. Należy pamiętać aby nie przesadzić i pamiętać o proporcjach aby u dołu nie było za wąsko.

Vittorio Palmisciano, o 2 zakładkach i mankietach powiedział classiche pantaolone, czy jakoś tak :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirat: Nie zgadzasz się z tym, że mi się taki zestaw gryzie? ;)W mojej opinii koszulka polo lepiej wygląda w połączeniu z chino bez kantu/jeansami. Co oczywiście nie znaczy, że mam rację!

 

edycja: do takich spodni jak opisał Aron bardziej pasowałaby mi na lato zwykła koszula (np. ocbd, albo lniana) z podwiniętymi rękawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirat: Nie zgadzasz się z tym, że mi się taki zestaw gryzie? ;)W mojej opinii koszulka polo lepiej wygląda w połączeniu z chino bez kantu/jeansami. Co oczywiście nie znaczy, że mam rację!

 

edycja: do takich spodni jak opisał Aron bardziej pasowałaby mi na lato zwykła koszula (np. ocbd, albo lniana) z podwiniętymi rękawami.

 

Kolego Zajac Poziomka, bardzo prosze o niepodgrzewanie atmosfery krzykiem:) 

Gentlemani przeciez nie krzycza:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy o jakiego rodzaju koszulce ,,polo" mówimy lub piszemy:).Jeżeli będzie to typowa polówka z bawełny to na pewno nie ale w przypadku polówki o składzie bardzie szlachetnym (kombinacja wełny,kszmiru jedwabiu) jak najbardziej tak .Struktura takiej  dzianiny na pierwszy rzut oka jest znacznie bardziej szlachetna i wygląda dobrze z klasycznymi spodniami.

post-29-0-86835600-1462459516_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a czy gdyby do bawełnianego polo - powiedzmy Ralph Lauren - były białe spodnie w kant, też z bawełny, to by ze sobą grało? Wydają mi się na tyle nieformalne, że byłoby OK, ale jeszcze tak nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając, tak myślę. Co więcej liczę że dojrzejesz do jedynie słusznej linii. :mrgreen:

Kolego Adwa, lepiej pomógłbyś Koledze Aronowi ile ma odjąć w biodrach od zwykłych spodni skoro dodaje dwie zakładki.

 

Teroretycznie, zakladka daje w najszerszym punkcie jakies 1,2 - 1,5cm ( zalezy od zakladki - to akurat mozna obliczyc przykladajac linijke do zakladki i przemnazajac przez 2) mnozymy to przez kolejna dwojke ( bo mamy druga zakładke po drugiej stronie) i juz wychodzi ( mniej wiecej ) wynik koncowy:)

A teraz z zycia: bezpiecznie jest liczyc sumarycznie 2 cm roznicy. Jak beda za luzne zawsze mozna zwezic wg zasady: lepiej kijka ocienkowac niz go pozniej pogrubasic;)

 

Co do kolegi Arona: szczuplemu ladnie jest w zakladkach bo optycznie pogrubiaja i jakby, odpukac, szczuply kolega przybral, jest z czego zebrac;) 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich dwóch zakładkach mówimy. Na każdej nogawek ma być po jednej zakładce.

Widzę, że skończy się na dwóch parach docelowo, żeby nie było problemu z tą koszulką polo. :)

 

A ile masz nog?

Zakladam, ze dwie. Jedna zakladka na noge. Przy dwoch nogach daje nam 2 zakladki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jasne, że musi być tyle samo zakładek na każdej nogawce. Gdy padło zdanie o dodaniu dwóch zakładek, to myślałem, że zrozumieliście, że mają być dwie zakładki na jednej nogawce, czyli razem cztery. Teraz wszystko jasne. Dodanie po jednej zakładce na nogawkę na głębokość 2 cm powinno dać o 1 cm szerszą nogawkę, czyli sumarycznie 2 cm więcej w całym obwodzie na biodrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jasne, że musi być tyle samo zakładek na każdej nogawce. Gdy padło zdanie o dodaniu dwóch zakładek, to myślałem, że zrozumieliście, że mają być dwie zakładki na jednej nogawce, czyli razem cztery. Teraz wszystko jasne. Dodanie po jednej zakładce na nogawkę na głębokość 2 cm powinno dać o 1 cm szerszą nogawkę, czyli sumarycznie 2 cm więcej w całym obwodzie na biodrach.

 

Przepraszam Cie bardzo za nieporozumienie. Glebokosc zakladki: masz na mysli szerokosc jej zaszycia? Bo jesli tak, to wtedy masz 2x2cm na nogawke x2 ( dwie nogawki) daje razem 8 wiec realnie okolo 6cm wiecej ( 8 moze byc za duzo, to prawie dwie rozmiarowki). Tak pytam, bo zakladka zazwyczaj jest przeszywana na 0.6-0.7cm wiec 2cm to troszke szeroko...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że do końca nie wiem o co chodzi z tą głębokością, bo ani nigdy nie szyłem spodni, ani nie mam takich z zakładkami. :) Bazuję na typ wpisie:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3408-beneventopl-spodnie-męskie-skrojone-do-perfekcji/?p=212188

 

Z opisu i ze zdjęć rozumiem, że jeżeli by wsunąć linijkę pod zakładkę, to linijka byłaby zakryta na 2,5 cm (w swojej specyfikacji zmniejszyłem do 2 cm).

 

Jednak z Twojej odpowiedzi wynika, że te 2 cm to za dużo. Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.