Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mosze napisał:

Rękaw koszuli powinien mieć lekki zapas, inaczej może się chować pod marynarkę nawet, jeśli bez niej ma właściwą długość.

Czyli jak napisał wcześniej @Zajac Poziomka powinien być około 1-1.5 cm dłuższy od rękawa marynarki na luźno zwisającej ręce. Zaś ten (rękaw marynarki) powinien być też dopasowany długością do długości marynarki (lub na odwrót ;-)), ale to już inny temat...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski/granatowy gładki albo w polka dots (dobrane skalą do pasków na koszuli), dla odważniejszych pastelowy żółty, zielony, fioletowy. Także jasnoszary, brązowy, w zależności od marynarki. Można nawet zarysykować delikatny druk (np. drobne niebieskie kwiatki i zielone listki na szarym tle, EoE chyba takie ma, fiolet z granatem). Taki drobny pasek jest wbrew pozorom dość uniwersalny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady praktyków odnośnie długości spodni, czy nie są odrobinę za krótkie, teorię znam, zależy mi na obiektywnej opinii. Na początku po zakupie spodni i dopasowaniu ich do butów byłem niezwykle zadowolony, przez myśl mi nie przeszło, że mogą być jednak za krótkie, wątpliwości zaczęły się kilka tygodni temu i im dłużej się zastanawiam tym bardziej jestem głupi. Jeżeli chodzi o przód to wydaję mi się, że jest wszystko ok, natomiast wątpliwości mam co do tyłu spodni.                                                                                        W zależności od tego jaka będzie Wasza opinia albo utwierdzę się w przekonaniu, że jest ok, albo odrobinkę je wydłużę :)

 

Poniżej kilka zdjęć:

 

DSC_3210.JPG

DSC_3212.JPG

DSC_3215.JPG

DSC_3219.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje są w granicach, gdzie to kwestia gustu i nie ma przegięcia w żadną stronę, ale z drugiej strony dochodzi opadnięcie spodni w ciągu dnia, jeśli nie używa się szelek, jak i podniesienie się przez zmarszczenia na kolanach. To pierwsze nie wydaje się problemem, ale przez to drugie, obawy co do tego, że są za krótkie, mogą okazać się zasadne, to by wymagało dalszej obserwacji na przestrzeni całęgo dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogawka jest wąska, więc dłuższe z przodu raczej być nie mogą. Można by je wydłużyć z tyłu robiąc skos. Jednak chyba nie zostało wiele materiału do ewentualnego odwinięcia, poza tym na bawełnie może zostać ślad po zaprasowaniu. Lepiej zostawić, tak jak jest. Według mnie w spodnich nie garniturowych i bez kantów taka długość jest akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie :)

Chodzę w tych spodniach do pracy, używam paska i nie wydaję mi się, żeby opadały, nie wiem może jestem przewrażliwiony od patrzenia się na długość nogawki wszędzie gdzie tylko się odbijam. Jeśli chodzi o skos to wolałbym go uniknąć - nie podoba mi się, aczkolwiek materiału do "korekt" jest wystarczająco (2cm), bo nie mówimy tu o dużym odwinięciu. A jakby pójść na kompromis, żeby nie słyszeć, że mam za krótkie spodnie i wydłużyć je o ok. 1 cm ? Tylko faktycznie może zostać ślad po zaprasowaniu.         Mówicie, że są w granicach, po takim zabiegu też by chyba w nich pozostały ? Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.