Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Poratujcie pomysłem na przyzwoitą Brandy, która nie zrujnuje portfela.

Najczęściej truję się Otard'em VSOP, ale że cena dość wysoka, a w naszym kraju-raju coraz więcej okazji do przywitania się z kielichem, mój portfel zaczął wołać o pomoc i kroplówkę. Szukam więc czegoś co nie pogrzebie budżetu i nie wypali gardła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bledus

Wraca... Tylko kiedy wróci? No, chyba, że już jest? Serio - można już kupić, czy dalej trwają zapisy na listę?

@Orzech

Nie znam, lecz z tego co wysznupałem w internetach to raczej nie podejdzie, ale dzięki za radę.

@Clovis

Na Ararat już jakiś czas temu czaiłem się jak komornik na szafę :ph34r: Trzeba w końcu spróbować. Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Orzech napisał:

Czemu sądzisz, że nie podejdzie? Jakiego smaku szukasz?

Spotkałem się z opiniami, że jest "wyjątkowo słodki".

Ja dziękuję, generalnie jest już wystarczająco "słodko" :twisted:

No, ale z drugiej strony, ilu ludzi, tyle opinii, więc może jednak zaryzykować Wielkiego Kazimierza i samemu wyrobić sobie zdanie? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podobnie odbieram ten smak, z tym że mi wydał się jednak dość gładki. Widziałem gdzieś test smakowy koniaków, gdzie popularny hennessy wypadł najbardziej "dębowo", a ararat najbardziej "waniliowo". Owszem, dla mnie hennessy smakuje blatem stołu. Z ceną jest dziwnie. Ja kupowałem również po 65, w supermarkecie. Jednak najniższa cena za 0.7 "5 stars" w sklepach internetowych to 115 zł. Uważam, ze może być tego wart, ale różnica w cenie jest wręcz idiotyczna. Nie mówiąc o tym, że przy takiej cenie wolałbym wydać 30 zł więcej i kupić siedmioletni Otborny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla mnie lajkonika Pliska jest nie tyle jak JW, ale jak Grant's - a priori tanie jak barszcz i przez to pewnie podłe/niepijalne, a posteriori jakimś cudem całkiem całkiem smakuje. Poza tym Pliska to temat kultowy dla pokolenia 60+ (obowiązkowy punkt programu na wczasach w Bułgarii).

Spróbuj, w razie czego niewiele (nomen omen) umoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem kiedyś przywiezioną z wakacji Pliskę XO 15-letnią jak niżej (ta biedronkowa chyba jest 10).

Jak dla laika była bardzo dobra, szczególnie w porównaniu ze standardową Pliską. Na skali whisky powiedziałbym, że to poziom czarnego JW, może Ballantines'a 12, całkowicie pijalna :).

Znalezione obrazy dla zapytania pliska xo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wczoraj miałem okazję spróbować ukraiński "koniak" KOBLEVO pięcioletni. Kolega dostał od Ukrainki sprzątającej u niego w domu.

Ciekawa pozycja do barku. Jeżeli pobieżnie sprawdzona przeze mnie cena = 120 hrywien jest poprawna (a ukraińska waluta jest ostatnio bardzo słaba; BTW pamiętam sprzed kilku lat kurs UAH/PLN = 40 gr!) to tym bardziej warto przetestować. Polecam

 

koblevo_cognac_5_big.png

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
53 minuty temu, swordfishtrombone napisał:

Lagavulin 16 mnie zmiażdżył, a kilku maltów już próbowałem. Poezja.

Mówisz? Co roku robię przysługę hurtowni monopolowej i dostaję parę flaszek. W tym roku miałem wątpliwość co wybrać, bo wszystkie Jacki z ich oferty już mam, zdam się zatem na Ciebie :)

EDIT Wezmę też Caol Ila. Jakieś inne 2 malty z tej półki cenowej, które warto mieć w barku? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.