Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Miałem okazję wczoraj podczas proszonej kolacji w Szwajcarii degustować Tesseron XO Exception Lot 29. Jest to jedyny koniak, któremu Robert Parker przyznał maksymalną notę 100 punktów, blend mocno wiekowych trunków, sięgających nawet 100 lat.

Wrażenia? Niezwykle złożony aromat, smak przebogaty, nie palący, ale mocny, a jednocześnie łagodny (to chyba nie ma sensu, ale naprawdę tak smakuje). Bardzo długi finisz. Nie jest to łatwy napitek i przez te sto lat sporo się tam zadziało; każdy łyczek smakował inaczej. Żałuję że nie jestem doświadczonym koneserem, mógłbym to lepiej opisać.

Dżentelmeni o pieniądzach podobno nie rozmawiają, ale o cenach owszem, zatem napomknę, że butelka to koszt zbliżony do pary butów u Kielmana. Doznania w sumie też zbliżone, tylko krótsze. Najwyższa półka.a6196a71e63099a95f4bd17c831a901b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie z takim rozmachem jak @lubo69 :)

Próbka Lagavulin 16 dzięki uprzejmości @Allbryk . Świetna whisky. Osobiście bardzo lubię Laphroaig, tutaj mamy do czynienia z czymś równie ciekawym ale jednak zupełnie inne doznania. 

 

LL.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Panowie pytanie od laika. Nie pijam whiskey,no może czasem jak nie ma nic lepszego. Kilka lat temu dostałem butelke jw blue label. Kurzy się gdzieś na półce i czeka na wypicie/wylanie.Niemniej z ciekawości - czy to jest jakiś wyjątkowy specjał?Ten który to wręczal niby zachwalal ze wyjatkowe itd. Pytanie drugie jak długo to można przechowywać? U mnie chyba z 5 lat już leży.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dżentelmeńskim napitkiem jest austriacki Stroh 80%. Jest to rum o typowym dla rumu smaku i zapachu oraz powalającej oczywiście mocy. Do czego się nadaje? Otóż gentleman powinien być zawsze przygotowany na różne sytuacje. A Stroh 80 nadaje się zarówno do picia saute (no, z trudem), jak i jako dodatek do rozgrzewających napojów (herbata w górach lub nad zimnym morzem), oraz jako rozpałka do ogniska (ten woltaż zapewnia już normalny zapłon). Wyjeżdżając w trudny teren, na nocowanie w jurtach, szałasach i na wrzosowisku, biorę ze sobą piersiówkę tego likworu, która służy mi do wszystkich wymienionych celów. Nie jest bardzo drogi, a jakże uniwersalny. Serdecznie polecam. Aha, istnieją też wersje osłabione tej mikstury, np. 60%. Oczywiście nie można traktować ich poważnie.

stroh.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clovis mam oko na ten trunek, ale chciałbym potwierdzić jeszcze inne alternatywne zastosowanie, bo z jurt i szałasów nie korzystam  - więc w moim przypadku odpada.

Pytanie o wersję 80%. Czy można przypisać jej następujące zastosowanie?

Cytuj

Silny środek przygotowujący skórę do malowania (nałożenia nowej farby, nowego wykończenia). Usuwa starą farbę (stare wykończenie skóry). Po zastosowaniu skóra staje się matowa i porowata umożliwiając  skuteczną i głęboką aplikację nowego barwnika. Preparat pozwala na optymalne wiązanie nowej farby z malowaną powierzchnią skóry. Polecany przed zastosowaniem farby na bazie alkoholu (...)

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damiance napisał:

@Clovis mam oko na ten trunek, ale chciałbym potwierdzić jeszcze inne alternatywne zastosowanie, bo z jurt i szałasów nie korzystam  - więc w moim przypadku odpada.

Pytanie o wersję 80%. Czy można przypisać jej następujące zastosowanie?

:idea:

Sądzę, że przynajmniej powinno się wypróbować. Ale uwaga: może lekko barwić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, sprawdzimy z @eye_lip przy najbliższej sposobności, najpierw na juchcie bo egzotyka szkoda w razie niepowodzenia

Wygląda na to, że istnieje niezły zamiennik dla oryginalnego produktu o podanym powyżej opisie 8-)

http://multirenowacja.pl/zmywacz-do-skor-decapant-100ml-saphir.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio polubiłem koniaki odstawiając tymczasowo whisky, na stole Lheraud VSOP.

ps. foto przy okazji treningu fotografowania szkła, trunków itp. Bardzo specyficzna dziedzina fotografii produktowej. Trzeba popracować jeszcze nad uwypukleniem tego co najważniejsze w butelce ;)

lheraud.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armeńskie koniaki, nazywane brandy przez resztę świata. Zwykle jest to duża klasa, wydaje się że żelazna kurtyna i (przeważnie uzasadniona) pogarda dla jakości większości produktów sowieckich pozbawiła ten trunek należnego uznania. Osobiście wolę od francuskich, przynajmniej tych popularnych. Aha, kieliszek nie mój :-)

akhtamar.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.