Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - mam problem z torbą. Kupiłem aktówkę od BarellyBags ze skóry Buffalo i dość obficie potraktowałem ją bezbarwnym kremem. Niestety w kilku miejscach powstały zacieki w postaci przejaśnień. Wydaje mi się, że to od nadmiaru wchłoniętego w skórę kremu w tych miejscach. Mocne polerowanie nic nie dało (właśnie ze względu na wniknięcie).

Jakim środkiem mogę się pozbyć niechcianego kosmetyku? Saphir Renovateur powinien dać radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek: circa 5 lat. Przebieg: kilkaset kilometrów. Wilgotność i zasolenie: wysokie. Stopień równości chodnika: niski.

75f433520b1372aa867ccb111d0121c4.jpg03ea939cae2a23ad781e4e283adc80b8.jpgbf8518f49e87728f594d070229954d70.jpg

Wiele razy czytałem i pisałem na tym forum, że buty ze skóry korygowanej to wyrzucone pieniądze, bo taka skóra brzydko się łamie. Ale okazuje się, że wtedy można ją wysłać do szewca24.pl:-)

Szkoda, że nie mam zdjęć sprzed renowacji - chociaż może i dobrze, może ktoś akurat czyta przy jedzeniu...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam do Was pytanie - kupiłem buty ze nubuku i przed pierwszym założeniem zaimpregnowałem je zgodnie z instrukcją. Niestety na jednym bucie został nalot - tak jakby zashnięte krople. Bardzo tego nie widać ale chciałbym je usunąć. Czu ktoś mógłby poradzić jak ro zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, dam znać jak mi poszło. Właśnie nie dałem tego za dużo tylko po wyschnięciu tak zostało....

Chyba kupiłem pechową parę butów ale długo na nie polowałem. Otóż po całym dniu chodzenia, dodam, że pierwszy raz miałem je na stopie, na prawym bucie w miejscu gdzie zgina sie stopa zaczęła przecierać się skóra. Co mam w takiej sytuacji zrobić bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Buty są marki Tommy Hilfiger. Na razie bardzo to widoczne nie jest ale pierwsze oznaki są. Na lewym bucie nie ma czegoś takiego. Nie wiem co robić bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Reklamacja pewnie potrwa a ciekawe czy w ogóle uznają....

post-7833-0-01533200-1448915309_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pisze z prośbą o pomoc. Moja dziewczyna wypastowała swoje brązowe buty zdecydowanie zbyt ciemną pastą, co zostawiło brzydkie i widoczne smugi oraz plamy. Czym to najlepiej usunąć? Czy renomat Saphir będzie w porządku? Czy może lepiej jakimś innym środkiem? Próbowała pianką/ szamponem do czyszczenia skór ale to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pisze z prośbą o pomoc. Moja dziewczyna wypastowała swoje brązowe buty zdecydowanie zbyt ciemną pastą, co zostawiło brzydkie i widoczne smugi oraz plamy. Czym to najlepiej usunąć? Czy renomat Saphir będzie w porządku? Czy może lepiej jakimś innym środkiem? Próbowała pianką/ szamponem do czyszczenia skór ale to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc! :)

 

Tak jak poradził WoDzU - "Renomat" Saphir'a. Natomiast "widoczne smugi oraz plamy" mogą wskazywać na błędy w samej technice nakładania środków na buty. Ciemniejsza pasta prawidłowo nałożona powinna przyciemnić oryginalny kolor o jeden ton. Jeśli są smugi, to środek był założony punktowo i nie rozprowadzony po powierzchni. Czasem to może być zamierzony efekt, ale chyba "nie" w Twoim przypadku. Tu poradnik --> http://pastadobutow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widać na zdjęciu ale są takie kropeczki, których pełno zostało na bucie. Impregnat firmy timberland.

 

Impregnat mógł być dedykowany do innego rodzaju skóry i mógł np. zawierać częściowo lanolinę, lub inny podobny środek. Mogło by to tłumaczyć powstanie zaschniętych powierzchownych kropelek. Osobiście nie zalecam kupowania środków do pielęgnacji w sklepach, gdzie kupuje się buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za pomoc, w takim razie spróbuję użyć Renomatu. Wyjaśniając wątpliwości - tak, buty są skórzane, gdyby było inaczej na pewno bym o tym wspomniał. Powstaniem smug sam jestem zaskoczony, przypuszczalnie Hargin ma rację co do błędnego użycia pasty. A poradnik chętnie przeczytam, zawsze warto się czegoś dowiedzieć w sposób "uporządkowany" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Jak prawidłowo zaaplikować krem, renowator? Kiedy robię to bawełnianą szmatką mam smugi podczas i po "pracy". Po wypolerowaniu szczotką wszystko jest ok, jednak po dotknięciu na butach zostawał ślad. Renowatora użyłem bardzo mało, zaś kremu różnie (4 warstwy na nowe buty, pare min na wchłonięcie między kolejnymi warstwami) jednak wydaje mi się że z kremem mogłem troszkę przesadzić. Macie jakieś złote rady "techniczne" dla początkującego? Jak, ile, gdzie itp? ;) I czy smugi to normalna rzecz po zabawie z kremami?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.