Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

@a4ry,

 

optimum w wielu przypadkach to oczywiście farby (nie aerozole lecz dobre farby alkoholowe), ale to jest trochę bardziej skomplikowana zabawa. Zapewne polecono Ci Juvacuir, gdyż jest skuteczny i łatwy w użyciu. "Powinno się udać", gdyż najwięcej zależy od majstra. Sklep nie może gwarantować sukcesu w 100%. Może tylko sugerować rozwiązania, kolory ... gdyż do dyspozycji jest tylko fotografia, która często nie oddaje właściwego odcienia skóry, a przede wszystkim skóry nie można "podotykać", co bywa niezbędne, by ocenić jej jakość, stan oraz na tej podstawie dobrać optimum. Dysponując najlepszymi środkami doskonale pasującymi do koloru oraz rodzaju skóry też można skopać robotę :) 

 

Jeżeli nie przepadasz za taką zabawą, lub masz obawy to wyślij buty do @szewc24. To nie będzie ryzykowna decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saphir.pl dziękuję za odpowiedź. Bardziej do Juvacuir zniechęcić mnie opis, który zacytowałem. Co do maistra to uczę się dopiero, co widać po stanie butów :), ale jestem dzielny i mam chęci.

Co do zdjęć to zgadzam się bo w rzeczywistości buty nie wyglądają tak obleśnie. Buty są praktycznie nowe, a więc nie są zniszczone. Czy uwzględniając powyższe polecił byś spróbować jeszcze z Juvacuir?

I jeszcze jedno pytanie czy farby w aerozolu, wodne darować sobie całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Juvacuir może dać radę, ale to wymaga weryfikacji w Twoim wykonaniu. To oczywiście jest produkt, który lepiej się sprawdza w renowacjach, ale widziałem już zaskakująco dobre realizacje związane ze zmianą odcienia za jego pomocą. Oczywiście z jaśniejszego na ciemny zawsze łatwiej. Farb akrylowych w tym przypadku nie polecam, Renovating Cream natomiast to super rozwiązanie, ale do stosowania miejscowego, a nie na większych powierzchniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę jeszcze bułę.

saphir.pl co sądzisz o takim zestawie?

1. Tinture Francaise 50ml - farba do skór na bazie alkoholu SAPHIR Teinture - kolor 04 brąz

2. SAPHIR Pommadier 50ml - KREM DO OBUWIA BUTÓW - kolor 04 brąz

Czy malowanie tą farbą jest trudną sztuką?

Czym różni się wyżej wymieniony krem od Krem do obuwia / butów pommadier 75ml - Saphir Medaille D'or? Oczywiście poza widocznymi na pierwszy rzut oka :).

Jak uzyskuje się patynę pokazaną w przykładzie na stronie farby?

Pozdrawiam

Darek

 

PS

Przepraszam za post pod postem, nawyki z innego forum, myślałem że scali się samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saphir.pl co sądzisz o takim zestawie?

1. Tinture Francaise 50ml - farba do skór na bazie alkoholu SAPHIR Teinture - kolor 04 brąz

2. SAPHIR Pommadier 50ml - KREM DO OBUWIA BUTÓW - kolor 04 brąz

 

Fajny zestaw ;)

 

 

 

Czy malowanie tą farbą jest trudną sztuką?

Jeden Ci powie, że tak, a drugi, że nie :)

Ja Ci napiszę, że sporo zależy od skóry i przygotowania jej do malowania. Jak jest dobra i dobrze przygotowana, malowanie może być przyjemnością. Jak jest kiepska lub/i źle przygotowana to droga przez mękę. 

 

 

 

Czym różni się wyżej wymieniony krem od Krem do obuwia / butów pommadier 75ml - Saphir Medaille D'or? Oczywiście poza widocznymi na pierwszy rzut oka  :).

Składem, jakością, wydajnością, pojemnością ... 

 

 

 

Jak uzyskuje się patynę pokazaną w przykładzie na stronie farby?

Tak:

http://www.wbutach.pl/topic/781-patynowanie-krok-po-kroku-i-fotki-przedpo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saphir.pl jeszcze raz dziękuję.

Dam sobie teraz chwilę na przemyślenie trzech opcji (znając życie pojawi się coś jeszcze :))

1. Juvacuir koniak, krem już mam

2. Tinture Francaise 50ml+ krem w brązie

3. Szewc

Ale na razie najbardziej przemawia do mnie opcja 2.

Oczywiście podzielę się czy popsułem czy naprawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moje zimowe brązowe Yanki poimprezowały ostatnio i została na nich ciemna plama, prawdopodobnie po mocniejszym alkoholu. Potraktowałem je renowatorem sapphira i ślad dalej został. Buty przed sezonem natłuszczone i regularnie pielęgnowane produktami sapphira. Jakieś pomysły, jak to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie to wygląda :( Wyrazy współczucia (na życzenie :) )

 

Uszkodzenie przechodzi przez miejsce gdzie but najbardziej pracuje, więc co byś nie położył istnieje duże prawdopodobieństwo, że się wykruszy.

 

Kiedyś korzystałem z takiego wynalazku: FLEXIFILL PŁYNNA SKÓRA PASTA RETUSZERSKA (Furniture Clinic) ale uszkodzenie było dużo mniejsze i umiejscowione w "łaskawszym" miejscu.

 

Może szewc24 coś Ci doradzi np. miejscowe korygowanie lica i jego odbudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiadomo jak mocne są zabrudzenia. Zakładam, że to jasny zamsz. Na początek spróbowałbym delikatnego Tarrago Universal Cleaner, bez nadmiernego tarcia. Nie wiem, czy da się zabezpieczyć buty przed farbowaniem od jeans'ów. To może być kwestia spodni, może po kilku praniach przestaną farbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzenia po jeansach bywają bardzo trudno usuwalne :(

 

Zaczynamy delikatniejszymi Cleanerami, jeżeli brak efektów przechodzimy do mocniejszych + rekoloryzacja Suede Renovatorem w razie potrzeby. Ktoś ostatnio w podobnym przypadku sugerował zabezpieczenie nogawek spodni Color Stopem, ale nie próbowałem. Jeżeli działa, to może być faktycznie lepsza opcja, niż zabezpieczenie butów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jasnym (beżowym)i na ciemnym (rdzawym) zamszu widać. Tarrago niestety nie pomaga. Znalazłem na multirenowacji odplamiacz Saphira, ale troch będzie szkoda wydać pięć dych a środek ten nie pomoże. Jeansy wszystkie farbują, nawet te prane kilkanaście razy.

@saphir.pl: Czy ten środek nie odbarwi przypadkiem ciemniejszego zamszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli Omnidaim, to jest to bardzo mocny środek, trzeba go rozcieńczać wodą, według mnie zmywa wszystko. Używałem go do żółtych butów Timberland, ale akurat nie zabrudzonych od jeans'ów. Po użyciu tego środka buty stały się jaśniejsze, więc może się uda usunąć odbarwienia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne towarzystwo :)

 

Mój pierwszy post tutaj niestety (stety) wiąże się z próbą uratowania butów, które doprowadziłem do stanu jak na zdjęciach:

 

Klik (imgur)

 

Buty od początku były w ciut różnych odcieniach, ale jakoś się do tego przyzwyczaiłem. Niestety jakiś czas temu but prawy został zaatakowany przez... chipsa o smaku octowo-jakimś, w skutek czego na środku buta powstała plamka, którą ja, nie wiedzieć do dzisiaj czemu, próbowałem usunąć szmatką nasączoną płynem do mycia naczyń. I się porobiło. Ekhm...

 

Ok. Do rzeczy. Czas ruszyć butom z pomocą!

 

Plan przedstawia się następująco - przebarwiamy buty ze zdjęcia, które standardowo wyglądają mniej więcej tak:

 

41Ya8HIihTL._SX395_.jpg

 

W wersję zbliżoną do:

 

207728_350_B.jpg

 

Da się? Jasne, że da się, teraz pytanie tylko jak się do tego zabrać...  :?:  :roll:  :?:

 

 

Po przeglądnięciu forum doszedłem do wniosku, być może mylnego, że to, co potrzebuję to:

 

1. Oczyścić buty mydłem Avel  (zanim przyjdą odpowiednie kosmetyki do koloryzacji).

 

2. Usunąć stare wykończenie przy pomocy SAPHIR Decapant

 

3. Nałożyć pierwszą warstwę koloru, w tym wypadku myślę o Tinture kolor 11

 

4. Nałożyć drugą warstę koloru - Pommadier kolor Hermes red

 

5. Siąść i zapłakać z radości, jak świetnie mi wyszło jak na pierwszy raz  :lol:

 

 

Jakieś pomysły, wskazówki? Co z delikatnymi przetarciami - czy powinienem użyć środka dodatkowego do renowacji, czy raczej nie będzie to potrzebne?

 

Ok, napisałbym coś więcej, ale za 3 godziny trzeba wstać do pracy, a ja już padam, bo zbyt długo zachwycałem się tym, jak jesteście w stanie ratować/ożywiać swoje stare buty .

 

Bym zapomniał - w planach mam delikatne patynowanie tych butów, chociaż może to trochę za mocne słowo... Czy w takim wypadku użyć tego samego zestawu (tinture + pommadier) czy zwrócić wzrok ku innej opcji?

 

Z pozdrowieniami, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy te buty wykonane są ze skóry licowej, nie jest to przypadkiem nobuk? Jeżeli tak, to odpada użycie kremu Pammadier. Malowanie butów od nowa to zdaje się dość kosztowny proces. Więcej tutaj https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1436-patynowanie-oraz-repatynowanie-obuwia/ Może wystarczy je umyć i potraktować renowatorem do zamszu i nobuku, a jeżeli jest to skóra licowa to faktycznie tym kremem Pommadier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz wiem, że koszt rekoloryzacji przewyższy wartość tych butów, ale nie przeszkadza mi to. Po pierwsze, nigdzie już ich nie dostanę w tym kolorze (na mój rozmiar), po drugie satysfakcja z własnoręcznie wykonanej reanimacji będzie miała dla mnie odpowiednią wartość, by kwestie finansowe zeszły na plan dalszy.

 

Nie jest to raczej nubuk, jest to skóra od Wolverine Leathers (pigskin). Jest gładka, błyszcząca, a właściwie była jakiś czas temu, ale to pewnie zasługa odpowiednich kosmetyków. Ale gładka ciągle jest. Czy w tym wypadku etapy, o których pisałem wcześniej mają dla Was sens, tj.:

 

Mycie - Decapant - Tintura - Pommadier - ?

 

Czuję, że kolory które wybrałem mogą być zbyt ciemne dla tego rodzaju skóry, aczkolwiek nie spodziewam się idealnych wskazówek, które kolory będą odpowiednie, bo domyślam się, że każdy but jest inny i ze zdjęcia ciężko cokolwiek konkretnego wywnioskować w tym zakresie. Szczególnie, gdy decapant nie został jeszcze zastosowany i nie wiadomo, jak będzie wyglądała baza pod kolor.

 

Tak czy inaczej jakiekolwiek wskazówki przyjmę z pokorą i obiecuję je przeanalizować :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamorph,

zadziałać można na różne sposoby i Twój przedstawia się całkiem logicznie. 

 

Zwróć szczególną uwagę na przygotowanie skóry do malowania. To bardzo ważny etap:

http://www.wbutach.pl/topic/788-przygotowanie-skor-do-malowania/

 

Jeżeli chodzi o dobór koloru, znajdź sobie jasny krupon i na nim zrób kilka prób z farbami zanim weźmiesz się na buty. Odcienie możesz ze sobą mieszać, możesz rozjaśniać bezbarwną bazą lub innymi odcieniami, możesz przyciemniać:

http://saphir.pl/img/saphir_teinture_color_chart_new_2012/saphir_teinture_francaise_color_chart.pdf

 

Jak określisz odcień, zrób próbę jeszcze na mało eksponowanym miejscu buta, bo każda skóra nieco inaczej reaguje. Pamiętaj, że skóra po wykończeniu będzie trochę inna niż zaraz po malowaniu. Zazwyczaj ciemnieje, ale to przećwicz sobie na jasnym skrawku skóry. 

 

Finiszują ludzie na różne sposoby: Pommadierem, Pate de Luxe, Juvacirem, Tucanem Tarrago, Lakierem wykończeniowym ...  lub kombinacją tych produktów.

Po prostu pobaw się trochę, poćwicz i szybko wyczujesz, co w danej sytuacji będzie dla Ciebie optymalne. 

 

Przejrzyj sobie dokładnie ten dział zanim weźmiesz się za robotę:

http://www.wbutach.pl/forum/222-malowanie-obuwia-skor-i-nie-tylko/

 

Powodzenia! Chwal się efektami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.