Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz wiem, że koszt rekoloryzacji przewyższy wartość tych butów, ale nie przeszkadza mi to. Po pierwsze, nigdzie już ich nie dostanę w tym kolorze (na mój rozmiar), po drugie satysfakcja z własnoręcznie wykonanej reanimacji będzie miała dla mnie odpowiednią wartość, by kwestie finansowe zeszły na plan dalszy.

 

 @secondhand_man - czego nie zrozumiałeś?...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie kosmetyków kupiłbyś nowe buty , szkoda czasu na głupoty .

 

Musisz być bardzo zagonionym człowiekiem, skoro czytasz posty wyrywkowo. Ale dzięki temu nie tracisz czasu na głupoty  :lol:

 

Ale wracając do meritum.

 

Dzięki Panowie za wszystkie uwagi.  Teraz powoli zabiorę się za kompletowanie arsenału niezbędnego do rozpoczęcia pracy. Niestety nie mam już skór, na których pracowałem kilka lat temu (robiłem hobbystycznie skórzane bransoletki, posiłkując się tutorialami z pewnego polskiego forum zegarkowego, na którym użytkownicy przedstawiali swoje niesamowite paski do zegarków), ale coś postaram się zorganizować. Nie ukrywam, że to moje mini hobby dawało mi dużo satysfakcji i frajdy i tego również będę tutaj szukał.

 

Ot, taka odskocznia od codzienności.

 

Jak tylko będę miał coś, czy będę mógł się tutaj podzielić, z pewnością to uczynię.

 

Pozdrowienia.

 

PS saphir.pl jak zwykle niezastąpiony :) Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie tracić ;) , choć czasem mam wątpliwości czy jednak tego tutaj nie robię ;)

 

Pisząc "głupoty" miałem na myśli fakt , że często efekt takiego malowania jest mało zadowalający , a buty wyglądają gorzej niż przed zabiegiem - nie doczytałem , że chodzi o coś zupełnie innego . Panie koziołku trochę wyluzuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), pytanie...

 

Chcę przeprowadzić renowację na butach narzeczonej. 

Oczyściłem je, umyłem Tarrago Cleanerem i mydleł Avela. Potem Renomat.

Taki oto obraz mi się ukazał.

IMG_1336.jpg

IMG_1332.jpg

Czym można naprawić tak mocne odbarwienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ktory z racji przebiegu zdarzen pozwole sobie opisac tu. Postanowilem zrobic lustro na brogsach w kolorze tan. Do tej pory lustro robilem na dwoch parach butow, jednak ciemniejszych - czarnych i mahoniowych.

Do jasnych butow postanowilem wykorzystac paste-wosk saphir w kolorze jasny braz. Postanowilem zaczac bezpiecznie od piety. I dobrze. Niestety zamiast nablyszczania skora w miescu wcierania wosku sie przyciemnila, tak jakby natluscila sie. Po prostu wygladalo jak plama, tlusta plama. Zdziwilo mnie to bardzo, bo przeciez dzien wczesniej posmarowalem pomadiarem. Odczekalem chwile, odeschlo, ale cien pozostal, pomimo ze wosk ma odcien wcale nie ciemniejszy niz brogsy. Cale szczescie mialem pod reka renomat. Zmylem dziadostwo az skora wyschla na pieprz, odczekalem, nalozylem pomadier, odczekalem, druga warstwa pomadiera i but znow wyglada jak przed proba "lustracji". Uff, dobrze, ze zaczalem od piety a nie kombinowalem z przodu. Ale lustro chce dalej. W czym problem? Moze po prostu jasna skora ma to do siebie, ze znacznie bardziej widac na niej przyciemnienie od nawoskowania? Dandyshoecare nieraz prezentowal jasne buty z lustrem. Macie jakie porady? Boje sie probowac drugi raz, by nie zepsuc buta po roz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem lustra na jasnych butach, ale przy nakładaniu wosku (w początkowej fazie) buty będą ciemniały właśnie od "tłuszczu" zawartego w wosku. Musisz nakładać wosk równomiernie na całej powierzchni - nie punktowo. Dodatkowo nie wolno mocno trzeć, tylko delikatnie nakładać pierwsze warstwy wosku. Po kilku warstwach powierzchnia stwardnieje. Generalnie nałożenie kosmetyków zawsze spowoduje przyciemnienie koloru butów.

 

EDIT: Połysk pojawi się dopiero po kilku warstwach. Najlepiej nałożyć kilka warstw i zostawić ostatnią (bez polerowania) na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę, bo można narobić szkód. Polecam powtórzyć operację na pięcie i odczekać tym razem kilka godzin - efekt przyciemnienia powinien wtedy ustąpić/znacznie się zmniejszyć. Dopiero gdy się tak nie stanie po dłuższym czasie, jest pora na środki zaradcze.

 

EDIT: Żeby nie było, że teoretyzuję - próbowałem i działało na dwóch parach z dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć przed/po, tak że pozostaje tylko moje słowo. Obecnie te drugie są znacznie przyciemnione w sposób zamierzony ciemnobrązową i czarną pastą/pommadierem, ale kolory finalnie po aplikacji pierwszych środków były takie:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-55#entry98243

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-62#entry108732

 

Pierwsze pommadier+pasta oba bezbarwne, drugie tylko pommadier jasny brąz. Pierwsze ściemniały wyraźnie, szczególnie w miejscu kontaktu większej ilości środka ze skórą oraz wokół ażurowania. Drugie ściemniały dużo mniej zauważalnie. Po pewnym czasie (nie mierzyłem - max godzina), zapewne związanym z odparowaniem jakiegoś składnika, oryginalny (z dokładnością do męskiej zdolności postrzegania barw) kolor powrócił.

 

EDIT: Zmieniłem linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonid, różne skóry potrafią różnie reagować.

 

  1. Jasne, zwłaszcza delikatne skóry mogą pod woskiem/pommadierem ciemnieć. Dlatego właśnie warto zrobić próbę na skrawku.
  2. Przyciemnienie + lustro na jasnych skórach zazwyczaj prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale nie każdy musi to lubić oczywiście.
  3. Po aplikacji wosku daj mu trochę czasu. Efekt przyciemnienia czasem ustępuje całkowicie, czasem wyraźnie spada kontrast. 
  4. Jeżeli na etapie próby uznasz, że efekt nie jest dla Ciebie atrakcyjny/pożądany ... zawsze możesz ograniczyć pielęgnację do środków rekomendowanych do delikatnych skór. One nie powinny wpływać na kolor (ale nie odpuszczaj próby):
    http://multirenowacja.pl/krem-do-delikatnej-skory-nappa-75ml-saphir-medaille-d-or.html
    http://multirenowacja.pl/delicate-cream-50ml-szmatka-krem-do-skor-delikatnych-saphir.html
    http://multirenowacja.pl/gel-glass-szmatka-delikatny-zel-do-skor-gladkich-saphir.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny ale bardziej parszywy i widoczny problem w Loake i nie miałem pojęcia jak go rozwiązać. 

Buty poszły w kąt i..... się samo wyprostowało. 

U mnie do uszkodzenia ponieważ na czubku buta oparł się ciężki i ostry przedmiot. Po koło 10 dniach prawie 

nie było widać wgniecenia. Po 2-3 tygodniach ustąpiło samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem dogłębnie wyczyścić i odżywić buty dziewczynie, ale wygląda na to, że wszystko poszło w drugą stronę. Zacząłem wczoraj wieczorem od czyszczenia mydłem regenerującym Saphir (tym żółtym). Wartstw nakładania mydła i szorowania było ok. 4-5 bo za każdym razem mydło wydobywało z porów skóry brud. Zostawiłem buty na noc do wyschnięcia i niestety, ale rano buty wyglądają tak jak na zdjęciu. Czy to wygląda na skórę dogłębnie wysuszoną i mam się zbytnio nie przejmować i kontynuuować z kolejnymi preperatami (Renowator i potem Pommadier), czy może podczas szorowania zdarłem też barwniki skóry i niestety pastowanie tylko częściowo "przykryje" problem? W takim wypadku jakie mam wyjście? Czy samemu jest sens bawić się w takie farbowanie czy lepiej oddać do szewca? Albo ostatecznie czy może skórę uszkodziłem na tyle, że nic się już nie da zrobić? Dodam, że buty to CCC Lasocki.
 

But.jpg?v=25370f98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wolno mocno szorować. Mimo wszystko, spróbowałbym nałożyć kosmetyki. Miałem podobne efekty po zastosowaniu renomatu na butach Loake, ale krem odżywił skórę i wszystko jest w porządku. Jak się okaże, że się nie uda, to wtedy można myśleć o czymś bardziej skomplikowanym. Lepiej zacząć od prostego i tańszego rozwiązania, krem zawsze można zmyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.