Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Buty Timberland do najtańszych nie należą. Dlatego niezupełnie rozumiem dlaczego nie chcesz kupić renowatora do zamszu, przecież taki środek wystarczy na długo. Skoro zainwestowałeś w buty to pewnie chcesz, żeby służyły długo i możliwie jak najdłużej ładnie wyglądały, więc może jednak warto dokupić odpowiedni środek. Osobiście nie znam magicznego sposobu na dbanie o różne rzeczy bez wydawania pieniędzy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wosk palc itp woski-będą nadawąły się do zamszu i do takiego wklepania?orientujecie się czy znajdę filmik jak to zrobić żeby wyglądało jak oryginalne? raz próbowałem i wyszło jak brudne...brakowało takiego płynnego przejścia..

jaki zatem renowator do tego koloru butów radzicie?(jaki kolor żeby był idealny) z najtańszych ? :) I jak z przeszyciami-nićmi w przypadku renowatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrócić efekt na nosku nie wiem, może po prostu zostaw tak jak jest.

 

Możesz spróbować tych środków:

http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html(średni brąz)

http://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-nubuck-suede-color-75ml-do-zamszu-i-nubuku.html(średni brąz)

w ogóle Tarrago ma sporo opcji. Jeżeli to jest za drogie, to możesz przetestować produkty Coccine dostępne w CCC.

 

Możesz też poszukać tutaj http://www.wbutach.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, czytam Forum od dawna, ale dziś chciałbym pierwszy raz Was o cios zapytać: czy ktoś z Was zastosował z powodzeniem balsam Juvacuir zamiast farby, tzn. buty zmyte acetonem i potem potraktowane balsamem. Nigdy nie malowałem butów i wydaje mi się, że zastosowanie balsamu jest mniej ryzykowne i łatwiej będzie mi uzyskać równomierny kolor. Skóra potraktowana acetonem powinna być bardzo chłonna, wiec Juvacuir powinien wniknąć głęboko i skutecznie. jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takiego rozwiązania na butach kupionych w TK Maxx za nieduże pieniądze (skóra nie była najlepszej jakości) z efektów byłem zadowolony, ale sam proces wygląda dosyć dramatycznie w pierwszej fazie. Musisz szybko nakładać balsam i starać się żeby jego ilość była odpowiednia (za dużo - będziesz miał "mazy", za mało - będziesz miał prześwity wybarwionej skóry. Trzy warstwy to moim zdaniem minimum i musisz je nakładać jedna pod drugiej.

Generalnie tego środka nie używa się do koloryzacji (karta tego produktu wyraźnie o tym wspomina), ja zaryzykowałem, bo nie ma tintury w kolorze cognac 010 (można go otrzymać tylko przez zmieszanie innych odcieni), a balsam ma ten odcień. Po zastosowaniu nie było żadnych problemów z pękaniem czy łuszczeniem się balsamu. Takie problemy miałem natomiast po użyciu farby w spray'u (Tannax, czy jakoś tak).

Nie wiem jaki kolor Ci chodzi po głowie, ale ja bym jednak polecał malowanie tinturą. Będziesz spokojniejszy o końcowy efekt. Odcień zawsze możesz podkręcić kremem i woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość: kolor ma być jasny brązowy - nie ma takiej farby, a jako, że nigdy nie malowałem to nie chciałbym na pierwszy raz bawić się w mieszanie farb. Juvacuir mam wiec spróbuję, najwyżej jak źle wyjdzie to zmyje i wtedy użyję farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

 

Mam jedną parę nowych Baker niestety rozmiar jest o 1/2 rozmiaru zbyt duże i trochę zbyt szerokie. Czy macie jakieś wskazówki o co poprosić szewca aby lepiej pasowały. 

Jeśli możecie polecić szewca w Wawy lub Łodzi to byłbym wdzięczny. 

 

Dziekuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę swoją hmmmmm  nadgorliwością lub głupotą.

 

Prime Shoes kolor ciemna czekolada.

 

TARRAGO Universal Cleaner + płatek kosmetyczny żeby było delikatnie ;-)

 

Fotek przed brak, nie przypuszczałem że będą potrzebne.

 

Buty są już u Reanimatora pokażę zdjęcia jak je otrzymam i jak Reanimator  pozwoli.

 

post-3178-0-37068700-1459877838_thumb.jp

 

 

 

post-3178-0-31249900-1459877728_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.