Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, dziwnie to wygląda, bo generalnie szwy ścierają się razem z podeszwą i często trzeba dobrze się przyjrzeć by je zobaczyć. Pytałem, bo wydawało mi się, że położyłeś na spodach silikon (częsty przypadek działań klientów). Ale jak widać zdjęcia wprowadziły mnie w błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Rozciągałem przez noc buty za pomocą prawideł i wilgotnej (nie mokrej) skarpety. Buty rozciągnęły się przez te kilka godzin idealnie, ale na skórzanej wyściółce wewnątrz buta pojawiły się zacieki z wody. Skóra wyściółki jest beżowa i nawet mocniej przesiąknięta potem skarpeta zostawia ślady na wyściółce. Czy da się to jakoś usunąć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xkoziol napisał:

W jakim celu malowałeś te ładne buty na sraczkowaty, brzydki kolor?

Takiego koloru na pewno nie chciałem, brałem farbę z tej aukcji http://allegro.pl/tarrago-farba-odnawia-lub-calkowicie-zmienia-kolor-i6206825134.html?snapshot=MjAxNi0wOC0yOFQxOToxNTo0MVo7YnV5ZXI7NTcxMjljN2RkZTU5MDc2Yjk5ODhiOTZlNWZiNDVkY2ZkMjc5NWFlNmU2MTllOTk0NTdmNTViOTg0ZTMxOWQxYw==

Kolor nr. 49 cognac jak widać na obrazku trochę różni się od rzeczywistego. A przemalować chciałem z czystej ciekawości efektu i zabawy. Buty i tak mi zbędną i idą do oddania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest tu najmniejszym problemem, tragedią jest, że użyłeś farby powierzchniowej, a ta się do butów nie nadaje. Myślę, że na to właśnie zwrócił Ci uwagę szewc24.pl. Jeśli chciałeś przefarbować buty należało użyć farby na bazie alkoholu, wnikającej w skórę, ta się wykruszy. Ten produkt Tarrago to trochę oszukańczy jest.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dublekil napisał:

Kolor jest tu najmniejszym problemem, tragedią jest, że użyłeś farby powierzchniowej, a ta się do butów nie nadaje. Myślę, że na to właśnie zwrócił Ci uwagę szewc24.pl. Jeśli chciałeś przefarbować buty należało użyć farby na bazie alkoholu, wnikającej w skórę, ta się wykruszy. Ten produkt Tarrago to trochę oszukańczy jest.

Jedyny plus, że łatwo się zmywa heheh nie no macie rację co do jakości produktu sam widzę, ze szału z tego nie będzię, kolejne rozczarowanie to nienaturalny kolor, który wygląda fatalnie. Ale kto nie spróbuje ten się nie przekona takie moje podejście ;-) Jaką farbę w takim razie moglibyście mi poradzić tak żebym nie tracił czasu na darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakość produktu, a o Twój wybór. Przeznaczenie farb akrylowych jest po prostu nieco inne. Najczęściej wykorzystuje się je przy butach sportowych, wykończając dodatkowo lakierami. Jeżeli masz do czynienia z dobrą skórą, która jest w stanie wchłonąć pigment stosuj farby alkoholowe - Saphir Tinture Fracaise, Tarrago Penetrating Dye ...

Najlepiej poćwicz sobie na jakimś kruponie, zanim weźmiesz się za buty.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2016 o 21:00, saphir.pl napisał:

Tu nie chodzi o jakość produktu, a o Twój wybór. Przeznaczenie farb akrylowych jest po prostu nieco inne. Najczęściej wykorzystuje się je przy butach sportowych, wykończając dodatkowo lakierami. Jeżeli masz do czynienia z dobrą skórą, która jest w stanie wchłonąć pigment stosuj farby alkoholowe - Saphir Tinture Fracaise, Tarrago Penetrating Dye ...

Najlepiej poćwicz najpierw sobie na jakimś kruponie, zanim weźmiesz się za buty.

Dzięki za poradę, moja niewiedza i trochę kantowanie na allegro zrobiło swoje. Ale pomalowałem, zobaczyłem i wiem teraz dużo więcej, zastanawiam się czy nie przemalować Saphir Tinture Fracaise, bo uparty ze mnie człowiek ale teraz pozostaje kwestia doboru odpowiedniego koloru......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pastowałem moje C&J Lowndes i na jednym z butów zauważyłem dużą ilość małych czarnych plamek. Po dłuższej chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej jest to smoła i musiałem je ubrudzić gdzieś przy okazji przechodzenia przy jakichś robotach drogowych, których ostatnio było pełno w Środmieściu. Czy da się te plamy ze smoły usunąć w jakiś prosty i mało ryzykowny sposób? Renomat nie działa :( Z daleka plamek nie widać, więc jeżeli czyszczenie wiązałoby się z dużym ryzykiem uszkodzenia, czy ponownym malowaniem to chyba odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedyś zadałem pytanie multirenowacja.pl

"Używam tego środka Tarrago:http://multirenowacja.pl/balm-leather-care-125ml-balsam-do-skor-3-kolory.html

Zauważyłem, że podobnie jak Renowator Saphir usuwa on wcześniej użyte kosmetyki z butów. Rozumiem, że to jest normalne i w związku z tym ten środek służy bardziej do czyszczenia i odżywiania niż do bieżącej pielęgnacji?
 

W Państwa sklepie znajdują się jeszcze 2 (chyba) podobne środki:
http://multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html
http://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html

Czy są one w działaniu podobne do siebie i czy są też zamiennikiem dla balsamu Tarrago?"

Odpowiedź:

"Każdy  z  balsamów  delikatnie usuwa również stare warstwy, choć nie w
100%.
Podobnie  działają  te dwa produkty, z tym, że creme uniwersale oprócz
wosku pszczelego ma olej z jojoby, która dodatkowo zmiękcza skórę oraz
występuje  w  poj.500ml.  Natomiast  balsam z linii czarnej Saphira ma
oprócz wosku pszczelego olej z norek, który dodatkowo odżywia bardziej
skórę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2016 o 16:52, eightwonder napisał:

pomijajac kwestie starcia podeszwy - powąchaj, czy nie czuc stęchlizny. ja dla mnie, to widać wykwity pleśni.

Eee żadnej pleśni tam nie ma i nie było.

Sklep Patine stanął na wysokości zadania i buty wróciwszy z Majorki wyglądają jak na poniższym obrazku:

IMG_2897.jpg

Przy okazji także "nadwozie" buta wygląda po tej renowacji tak jakby but był nowy, także kapelusz z głowy zarówno przed polskim dystrybutorem jak i Yanko. W 100% profesjonalna dbałość o klienta. Aż moja szafka prawie połknęła z wrażenia firanę! ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfred Sargent Hadleigh i Yanko na 915 po renowacji u szewca24 - wymiana fleków i przodów, renowacji cholewki itp. Wykonanie wzorowe :) Jedne i drugie buty są jednymi z najbardziej "skatowanych" i najczęsciej używanych, szczególnie AS które miały już kiedyś robione przody, fleki, miały wymienianą podeszwę u TJ-a.

 

_MG_4908.jpg

_MG_4907.jpg

_MG_4906.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.