Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej. Rozumiem, że czarna pasta i inne środki pielęgnujące pewnie zakryją nierówności w kolorze, pytanie tylko czy to nie jest jedynie doraźne załatwienie sprawy i przy użytkowaniu gdy pasta się zetrze znowy plamy wyjdą. W takim razie lepiej może nałożyć miejscowo nowy pigment, rozumiem że to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem też zawiera pigment. Dowodem na to jest, oczywiście ograniczona, możliwość zmiany kolorów butów, szczególnie brązowych. Krem raczej się nie zetrze tak łatwo, bo skóra go wchłonie. Nie wiem, czy można nałożyć farbę miejscowo, ale próba z kremem nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, zwłaszcza przy słabiej utrwalonych wykończeniach. Polecam sposób postępowania, który był tu już kilkukrotnie wskazywany - jeżeli zabrudzenia nie są uciążliwe, jeżeli nie dokonujemy gruntownej renowacji czyszczenie warto zacząć delikatniejszym Cleanerem, np. Tarrago Universal Cleaner. Jeżeli delikatniejszy nie daje rady, dopiero przechodzimy do silniejszych, jak mydło do skór. Barwienie na gąbkę, szmatkę to też nic dziwnego. Pigment reaguje ze środkami i bardzo dobrze, bo czasem przy małych uszkodzeniach udaje się je zniwelować bez użycia pigmentów z zewnątrz :)

 

W tym przypadku zrób po prostu próbę z kremem i woskiem przy pięcie i będziesz wiedział czego się spodziewać. Jak nie będziesz zadowolony, to pozostanie opcja z farbą:

http://multirenowacja.pl/farba-na-bazie-alkoholu-50ml-penetrating-dye.html

 

I wykończenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem z odnowieniem koloru na następujących butach:

 

http://www.robinsonsshoes.com/loake-oban.html

 

W okolicach pięt oraz a noskach w czasie użytkowania wytrzworzyły się nieestetyczne rysy. Nie są one głębokie, jedynie wyróżniają się kolorem.  Buty wyczyściłem, wymyłem mydłem do skór i zastosowałem krem koloryzujący Tarago, jednak skóra wcale tego kremu nie wchłania. Podejrzewam, że sytuacja ta jest spowodowana przez wykończenie skóry i kosmetyki nie mogą wniknąć w jej strukturę. Tutaj pojawia się moje pytanie: czy w takim wypadku rozsądnym jest użycie czegoś mocniejszego jak renomat czy decapant w celu usunięcia wykończenia i odnowa koloru? Jeśli nie, czy jest inny sposób na wyrównanie koloru butów? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, ale one chyba wykonane są z "Polished Lether" więc generalnie o takie buty dba się, jak o lakierki - delikatne żele, lub kremy, np. Saphir Gel Glass ... choć ktoś tu już całkiem nieźle radził sobie z pastami woskowymi (sam nie próbowałem, nie mam zdania). Ten rodzaj skóry raczej nic nie wchłonie i dość nieestetycznie się połamie w czasie. Niestety osobiście nie próbowałem nigdy też usuwać takiego wykończenia, także nie wiem czego można spodziewać się w kontakcie z silniejszymi środkami, ale może ktoś już się bawił i zaraz nas naprostują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, ale one chyba wykonane są z "Polished Lether" więc generalnie o takie buty dba się, jak o lakierki - delikatne żele, lub kremy, np. Saphir Gel Glass ... choć ktoś tu już całkiem nieźle radził sobie z pastami woskowymi (sam nie próbowałem, nie mam zdania). Ten rodzaj skóry raczej nic nie wchłonie i dość nieestetycznie się połamie w czasie. Niestety osobiście nie próbowałem nigdy też usuwać takiego wykończenia, także nie wiem czego można spodziewać się w kontakcie z silniejszymi środkami, ale może ktoś już się bawił i zaraz nas naprostują :)

 

Zgadza się, buty wykonane są ze skóry typu "polished". W weekend przetestuję pastowanie i postaram się wrzucić zdjęcia rys i ewentualnego efektu końcowego. Dzięki za wskasówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu @Machiavelli opisuje jak to robi na Loake 201B z tej samej skóry, tylko w czerni:

Ja zwyczajnie pokrywam takie buty pastą w każdym miejscu, a tylko na czubkach i pięcie ją poleruję. W rezultacie skóra jest nieco mniej połyskliwa (rzecz jasna poza czubkami i piętą), a cała powierzchnia jest zabezpieczona. Warstwa pasty jest niewielka, aby nie tworzyły się nieestetyczne pęknięcia. 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=199619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a więc witem Wszystkich serdecznie!!!

Oczywiście nie trafiłem tu bładząc po zakamarkach internetu ale z małym problemem.

Nie dawno zakupiłem sobie buty jak na zdjęciu:

ve7xnd.jpg

Do butów kupiłem krem Tarrago w kolorze średni brąz. Średnio pasował, a więc po krótkiej wymianie maili z multirenowacja.pl  (chyba nie błysnę wielką bystrością jak napiszę, że mam wrażenie, że sklep ma swojego przedstawiciela na forum :-P ), trafił do mnie krem Saphir w kolorze koniak. Żeby porządnie oczyścić buty z kremu tarrago zakupiłem Saphir Reno Mat i tak na wszelki wypadek Renovating Cream również koniakowy :-P .

Po próbie na języku zacząłem czyścić całe buty. Wyszło to troszeczkę inaczej niż planowałem :mrgreen: , efekt poniżej:

2d1tuza.jpg

 

Dla przypomnienia powyżej moje buty po zakupie i po moich eksperymentach.

Miało być dalsze eksperymentowanie, ciemny brąz, a równolegle krótka rozmowa z Rafałem z szewc24.pl i decyzja zapadła. Efekt decyzji poniżej.

Darowałem sobie eksperymentowanie. Marzył mi się koniak, ale poszedłem za namową Rafała w ciemny brąz (zgrywus z niego :)).

Dzisiaj otworzyłem paczkę, a efekt zamieszczam poniżej :) . Marzenia się spełniają ;). Od dzisiaj nie Rafał tylko Mistrz Rafał. Dziękuje jeszcze raz buty są obłędne.

2uq1x76.jpg

 

Fota na szybko z fleszem żeby wszystko wyciągnąć :), buty są jaśniejsze niż pierwotnie były, bardziej koniakowe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonid, ja nie z tych tkliwych ;). Masz rację, buty to Wittcheny za 459 pln. Ceny kosmetyków znasz :). Krem koniakowy,który kupiłem pasuje teraz idealnie, chociaż na razie nie ma potrzeby stosowania. Jakbym przytarł to mam renovating :). A jakby ktoś chciał sobie popsuć buty renomatem to mam niecałe pół flaszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam cały zestaw na wszelki wypadek :). W czym Ci pomógł renomat? Wg mnie to bardzo mocny środek nie nadający się do pewnego rodzaju barwienia, nie wiem czy to domena tylko tańszych butów. Sam widziałeś jak ładnie mi zmył kolor :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie odbierz tego absolutnie tego jako atak ani zarzut, jednak wydaje mi się, że wszystkie kosmetyki, które do nich zakupiłeś stanowią pokaźny odsetek ich ceny. ;) Ale przydadzą się na pewno do innych butów!

 

Mówisz?...

post-977-0-97837100-1456264101_thumb.jpg

 

...@Leonid, nie obraź się, ale sam wystawiasz się na strzał i nie mogłem się powstrzymać  :mrgreen:

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu nie rusza, możecie jeździć po KH, a jak i tak będę je nosił. :mrgreen:

Wyobraź sobie jednak, że ktoś je kupił sobie jako swoje pierwsze klasyczne buty, przyszedł na forum, a ktoś mu strzelił jak w moim wątku, pewnie byłoby mu smutno.

Mówisz?...

attachicon.gifd543b074ec616df2416181591d8c7568.jpg

 

...@Leonid, nie obraź się, ale sam wystawiasz się na strzał i nie mogłem się powstrzymać  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam cały zestaw na wszelki wypadek :). W czym Ci pomógł renomat? Wg mnie to bardzo mocny środek nie nadający się do pewnego rodzaju barwienia, nie wiem czy to domena tylko tańszych butów. Sam widziałeś jak ładnie mi zmył kolor :).

 

Renomat nie powinien zmyć koloru, usuwa kosmetyki (przede wszystkim te na bazie tłuszczy). Raz upaćkałem innym kolorem buty, innym razem zbyt mocno nawoskowałem (skóra ściemniała, itp.). Na pewno się przyda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renomat nie powinien zmyć koloru, usuwa kosmetyki (przede wszystkim te na bazie tłuszczy). Raz upaćkałem innym kolorem buty, innym razem zbyt mocno nawoskowałem (skóra ściemniała, itp.). Na pewno się przyda!

A jednak, dlatego należy uważać, na co jestem dowodem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważać należy przy aplikacji każdego rodzaju środków, nawet tych delikatniejszych. Skóry na rynku są tak skrajnie różne, że wszelkie uogólnienia biorą w łeb. Widziałem już tak słabo utrwalone pigmenty, które wybarwiały się pod bardzo delikatnym balsamem, a co dopiero pod mocniejszymi cleanerami. Naprawdę bywa różnie. Dlatego do znudzenia będę powtarzał:

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. 

 

Jeżeli efekt nie jest akceptowalny, nie brnij dalej i szukaj alternatywy. 

 

Odrębną kwestią jest sposób stosowania środków. Większość nie ma z tym problemu, ale widziałem również jak "krem drastycznie zmienił kolor cholewki i odchodził płatami" ..., a po krótkiej wymianie zdań okazywało się, że po 1 aplikacji w słoiczku została połowa zawartości ... zdarza się również, że nie środek działa zbyt mocno, a siłą tarcia robimy szkodę. Trąc zbyt mocno, wykończenie możemy naruszyć nawet delikatnym kremem lub bez użycia środków ... to są oczywiście przypadki odosobnione. 99,9% użytkowników radzi sobie doskonale, ale warto takie sytuacje przywoływać ku przestrodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.