Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Wielka szkoda :(

Od dawna myślałem o takich butach na jesień/zimę, właśnie w odcieniach czerni/szarości, bo często wtedy chodzę w wełnianych w flanelowych spodniach w odcieniach szarości. No i się pojawiły w dobrej cenie, ale ten granatowy kolor je psuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chęć i masz gdzieś kawałek tweedu przetestuj sobie Tarrago Suede Dye i daj znać jak trzyma. Produkt z powodzeniem wykorzystywany przez osoby zajmujące się customizacją i renowacją kicksów (również tekstylnych). W niektórych realizacjach wykorzystywany na tekstyliach jest również akrylowy Color Dye, ale Oni stosują często własne patenty i kombinacje, których nie zdradzają także o detalach nie poopowiadam.

 

W zasadzie może mam gdzieś jakieś napoczęte opakowania z eventów czy szkoleń. Jak masz skrawek i chcesz sobie potestować, zgłoś się na priv, a chętnie pomogę i coś Ci podrzucę na crashTesty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Balsam na moją duszę zbolałą lejecie :) Dzięki! A tak coś czułem, ze środki do zamszu mogą się nadać.

Kupię te buty, przetestuję na skrawkach, a jak efekt będzie ok - to buty zostawię i przefarbię :)

Zaraz piszę na priv.

Może prościej (czyt.bezpieczniej) będzie, jakbyś po prostu kupił takie, jakie w wersji "sklepowej" się Tobie podobają. W zestawieniach skóra/tweed przoduje cheaney, u którego właśnie trwa wyprzedaż. Kupujesz takie zestawienie, które Tobie pasuje, masz przewidywalne buty świetnej jakości, no i stresu będzie mniej :-D . Chyba, że lubisz takie wyzwania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 - obejrzałem tę wyprzedaż. Jednak te wzory trochę mi nie pasują na chwilę obecną i nie ma tego zestawienia kolorystycznego, na którym mi zależy. A przede wszystkim cena - nie dam za takie buty znacznie ponad 1000 zł z wysyłką. Te, które mam na oku - kosztują teraz niecałe 500 - tyle mogę dać, a właśnie kupiłem za kostkę tej marki - i jakość mnie zadowala.

 

Zatem wejdę na to pole minowe, mam nadzieję, że trup nie będzie ścielił się gęsto :) Poza tym lubię rzeczy, w które włożyłem choć trochę pracy swoich rąk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to czego byś nie użył do zafarbowania - zafarbuje materiał. Pozostaje pytanie tylko, na ile materiał będzie miał zachowane swoje właściwości. Tintura zabarwi, ale wg mnie mocno wysuszy włókna, przez co materiał będzie "suchy" i niezbyt przyjemny w dotyku. Większe szanse upatrywałbym i od tego pewnie zaczął, jeżeli chodzi o barwnik Tarrago - nie powinien być aż tak agresywny. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nord, ale Bow-Tie. Z kuponem wychodzą niecałe 500 zł, Cena na obecnej wyprzedaży w ich sklepie 242 Euro:

 

http://www.bow-tie.eu/bow-tie-donne-i-265842.html

 

Parę dni temu kupiłem chukka tej marki - jeśli jakość tych tweedowych jest zbliżona - to uważam to te niecałe 500 zł za dobrą cenę.

 

A właśnie zbliżony odcień skóry i tweedu (czarny i szary) mi pasuje, bo uniwersalny i niekrzykliwy (a ciekawy wbrew pozorom), i rzadki. Połączenia w brązach są częstsze, ale ja zimą,jesienią zazwyczaj nosze spodnie, do których czarno-szare będą bdb pasowały. A brązowe buty już mam.

 

Nordów takich nie zauważyłem, w sklepie Norda widzę tylko połączenie z zamszem.

 

@Szewc24.pl - wypróbuję kilka specyfików przed właściwym farbowaniem - i na pewno zdam relację wraz ze zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, po pierwsze, nie muszę być zwycięzcą  licytacji ;) Po drugie, różnica między ceną u Meermina (a z tego co czytam też można od nich zgarnąc 2-gi sort ;) ), a tą z likcytacji to 45 euro, a więc np. koszt marynarki w Tkmaxx ;)
Dopiero zacząłem śledzić te aukcje, brałem udział może w 2-ch licytacjach. Staram się ogarnąć jakie urazy powierzchni i tak mi się pojawią podczas pierwszych miesięcy eksploatacji, jakie można zamaskować itd. W przypadku tych butów wyglądało mi to na przetarcie/ zarysowanie i może jakieś 'zaklajstrowanie' tej wierzchniej warstwy skóry(?)

 

Dzięki za info.

EDYTA: jaki kolor tego Pommadiera do tego typu skóry? Brąz czy ciemny brąz?

 

BTW masz podobny rozmiar (bo bede podbijał ceny aukcji z 6UK i 6,5UK)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, po pierwsze, nie muszę być zwycięzcą  licytacji ;) Po drugie, różnica między ceną u Meermina (a z tego co czytam też można od nich zgarnąc 2-gi sort ;) ), a tą z likcytacji to 45 euro, a więc np. koszt marynarki w Tkmaxx ;)

Dopiero zacząłem śledzić te aukcje, brałem udział może w 2-ch licytacjach. Staram się ogarnąć jakie urazy powierzchni i tak mi się pojawią podczas pierwszych miesięcy eksploatacji, jakie można zamaskować itd. W przypadku tych butów wyglądało mi to na przetarcie/ zarysowanie i może jakieś 'zaklajstrowanie' tej wierzchniej warstwy skóry(?)

 

Dzięki za info.

EDYTA: jaki kolor tego Pommadiera do tego typu skóry? Brąz czy ciemny brąz?

 

BTW masz podobny rozmiar (bo bede podbijał ceny aukcji z 6UK i 6,5UK)? :)

 

 

Do końca nie obserwowałem licytacji, ale coraz częściej standardem są kwoty 130-150 dol, gdzie 3-4 miesiące temu nie przekraczały 100 dol przy rozmiarach 6-6,5 UK. 

 

No, ale co się dziwić jak jakiś czas temu u Vicena UŻYWANE buty szły po ponad 100 dol.  :shock:

 

Licytuj śmiało, zaglądam sporadycznie, więc Ci nie przeszkodzę. 

 

ps. Średni brąz. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tak, zauważyłem ceny niektórych monków pow. 150$ i tu już było rzeczywiście blisko regularnej ceny sklepowej. Dla pocieszenia, niektóre kończyły się na kwocie 80$.

A śledziłeś u tego sprzedawcy ceny butów zimowych w sezonie letnim? Można było je kupić za bezcen czy raczej nie ma co liczyć na duże różnice? 

W tej chwili nie zauważam u niego podaży butów letnich, mokasynów czy innych 'zamszaków'...

 

A z tym podbijaniem cen przesadziłem, zapoluje na 1-2 pary butów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a więc witem Wszystkich serdecznie!!!

Oczywiście nie trafiłem tu bładząc po zakamarkach internetu ale z małym problemem.

Nie dawno zakupiłem sobie buty jak na zdjęciu:

ve7xnd.jpg

Do butów kupiłem krem Tarrago w kolorze średni brąz. Średnio pasował, a więc po krótkiej wymianie maili z multirenowacja.pl  (chyba nie błysnę wielką bystrością jak napiszę, że mam wrażenie, że sklep ma swojego przedstawiciela na forum :-P ), trafił do mnie krem Saphir w kolorze koniak. Żeby porządnie oczyścić buty z kremu tarrago zakupiłem Saphir Reno Mat i tak na wszelki wypadek Renovating Cream również koniakowy :-P .

Po próbie na języku zacząłem czyścić całe buty. Wyszło to troszeczkę inaczej niż planowałem :mrgreen: , efekt poniżej:

2d1tuza.jpg

Po krótkiej wymianie maili z multirenowacja.pl doradzono mi:

http://multirenowacja.pl/balsam-mocno-koloryzujacy-juvacuir-75ml-saphir.html

również w kolorze koniak.

Jest to odcień jaśniejszy niż był pierwotnie na butach, widać na zdjęciu trochę koniaku na pasku:

2d26o3n.jpg

I nie byłoby to problemem bo buty koniakowe podobają mi się ale moje buty mają ciemniejszy język, miejsca na sznurowadła (reno mat ich nie odbarwił, tak jakby były z innej skóry) oraz czubek i pietę. Oczywiście dopytałem czy balsam ogarnie to i otrzymałem odpowiedź, że powinno się udać.

I tu mam wątpliwości bo powinno to nie znaczy będzie dobrze, a na stronie wyraźnie jest napisane:

"Produkty nie są przeznaczone do zmiany koloru skóry, lecz do jej odżywienia, odnowienia i renowacji koloru."

W moim przypadku wyżej wspomnianych częściach buta to wg mnie zmiana koloru.

Czy moje obawy są nieuzasadnione i kupić polecany balsam?

Może korzystniej byłoby użyć farby w spraju Saphir koniakowej?

Może iść w innym kierunku skoro buty teraz wyglądają jak wyglądają?

Chciałbym temat załatwić jednym strzałem i nie kombinować więcej.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a4ry

 

Renomat jest za silnym środkiem tylko do usuwania kremu/pasty.

 

Po co Ci był Renovating Cream ?

 

Wg mnie należałoby buty zafarbować i wykończyć kremem. Jeśli chcesz kolor koniakowy, to kluczem do sukcesu, jest idealne przygotowanie skóry do farbowania. Jako amatorowi polecam Ci raczej, jak chcesz się bawić samemu, ciemniejszy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie. Przetarłem buty. Czym to odratować? Całość mydło i potem normalnie krem + pasta? Czy też inny zabieg?

 

IMG_1351.jpg
 
IMG_1356.jpg

 

 

Skóra prawdopodobnie pod spodem nie jest wybarwiana dogłębnie, tylko apreturowana powierzchownie. Istnieje duże ryzyko, że co być nie zrobił, to usuniesz wybarwienie. Ale nie ma co panikować. Jeśli tak by się stało, to spokojnie można zafarbować buty i problem nie wróci, ale to trochę dłuższa zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewc24.pl teraz wiem chociaż opis wskazywał, że będzie ok.

Renovating kupiłem przy okazji, bo gdybym kiedyś przytarł butem :). Do koniaku się nie upieram,taki kolor polecono mi w sklepie. Jakby nie było mam krem i renowator w tym kolorze.

Może buty oddać do szewca(rozumiem że Twój NIK nie jest przypadkowy :))? Jaki to jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra prawdopodobnie pod spodem nie jest wybarwiana dogłębnie, tylko apreturowana powierzchownie. Istnieje duże ryzyko, że co być nie zrobił, co usuniesz wybarwienie. Ale nie ma co panikować. Jeśli tak by się stało, to spokojnie można zafarbować buty i problem nie wróci, ale to trochę dłuższa zabawa. 

 

Czyli klasycznie mam spróbować krem i później pasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.