Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jest problem, bo te buty odkopane z czelusci szafy, spisane juz na straty. Postanowiłem spróbować je odratowac. Także nie wiem co się z nimi stało albo, jak były pielegnowane.

Jednak wypastowalem je przed zdjęciem także może to potęguje efekt.

Szewc24 czyli nic już z tego nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostanie to uznane za niedozwolony przekaz reklamowy, to proszę o skasowanie postu.

 

@Tadam - szpachle, które są ogólnie dostępne, nawet te profesjonalne, ogólnie nazywane "płynną skórą" nie sprawdzają się w miejscach pracy cholewek butów. Od pewnego czasu testuję swój wynalazek i jest bardzo obiecujący, właśnie kończę renowację drogich butów pogryzionych przez psa. Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, musiałbym widzieć buty "na żywo". Niestety ze zdjęcia nie wywnioskuję jakie są szanse na trwałą naprawę, oceniam 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Szpachle i pochodne najlepiej sprawdzają się na niepracujących miejscach cholewki. Natomiast z doświadczenia wiem, że fotki potrafią z małego powierzchownego uszkodzenia zrobić monstrualny krater ;)

Dlatego oględziny na żywo w takich przypadkach są wskazane. Wtedy można ocenić jakość wykończenia i sens podjęcia wyzwania. Jeżeli po oględzinach para będzie rokowała, to osobiście nie szedłbym raczej w stronę łatania, lecz gruntownej renowacji po całości, czyli usunięcie całego wykończenia, diagnoza uszkodzeń, stosowne środki i wykończenie na nowo. Lubisz się bawić, próbuj. Szkoda Ci czasu lub masz obawy, wyślij buty do Rafała i czekamy na efekty :)

 

P.S.

Rafał, jak czarodziejski specyfik będzie gotowy, daj znać. Chętnie przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Szpachle i pochodne najlepiej sprawdzają się na niepracujących miejscach cholewki. Natomiast z doświadczenia wiem, że fotki potrafią z małego powierzchownego uszkodzenia zrobić monstrualny krater ;)

Dlatego oględziny na żywo w takich przypadkach są wskazane. Wtedy można ocenić jakość wykończenia i sens podjęcia wyzwania. Jeżeli po oględzinach para będzie rokowała, to osobiście nie szedłbym raczej w stronę łatania, lecz gruntownej renowacji po całości, czyli usunięcie całego wykończenia, diagnoza uszkodzeń, stosowne środki i wykończenie na nowo. Lubisz się bawić, próbuj. Szkoda Ci czasu lub masz obawy, wyślij buty do Rafała i czekamy na efekty :)

P.S.

Rafał, jak czarodziejski specyfik będzie gotowy, daj znać. Chętnie przetestuję.

Ok, buty wysłane do Rafała, także wierze ze efektem będzie można się tu pochwalić :)

Dzięki za każdy głos w dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie rozciągania pary butów metodą domową, przy pomocy prawideł. Chcę zmiękczyć skórę i zastanawiam się czego użyć. Najchętniej użyłbym tłuszczu, bo ten jest chyba najlepszy do tego celu, ale boję się, że potem będę miał problemy z uzyskaniem lustra. Zastanawiam się wobec tego nad kremem Saphir, czy on też zmiękczy tę skórę równie skutecznie co tłuszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dopasowanie, to z reguły nie jest to specjalnie problematyczne. Wielu Klientów i Szewców, z którymi współpracujemy jest zachwyconych produktem Saphir Shoe-Eze - tu test od jednego z forumowiczów:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/40-saphir-medaille-dor-pielęgnacja-butów-z-najwyższej-półki/?p=109381

 

Jeżeli chodzi natomiast o konkretne rozciąganie, to osobiście raczej polecam kontakt z dobrym Szewcem, który dysponuje WIEDZĄ, DOŚWIADCZENIEM oraz całą gamą narzędzi, maszyn i środków. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To nie jest problem, ani tym bardziej wada. Tak wygląda normalne zużywanie się skórzanej podeszwy. Jeżeli komuś to przeszkadza, to tak jak napisał Jarek można przykleić zelówkę. Zawsze opcją jest przyklejenie zelówki przed pierwszym wyjściem, wtedy podeszwa w ogóle nie ulegnie zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma jakiś patent żeby tego typu uszkodzenie usunąć. Powstało to podczas prowadzenia auta (poprzez tarcie prawą stopą o tunel środkowy podczas dodawania gazu. Stopa wtedy obciera o tunel- w taki sposób układam stopę i podobne ślady mam na wszystkich butach, ale na licówce tego nie widać po  prze pastowaniu).

 

Obtarcie nie powstało od jednej przejażdżki, ale od początku miałem z tym problem. Buty mają rok, a próbowałem to rozczesywać szczotką do zamszu, używałem renowatora a nanoprotecor to już nie wspomnę. Generalnie zdaję sobie sprawę, że włosków nie postawię do pionu, ale czy można zmatowić to miejsce, żeby się nie świeciło?

Będę wdzięczny za pomoc, bo w zamszu jestem laikiem ;)

post-5251-0-78599700-1444636352_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poprzedniej zimy kupiłem buty Wrangler Willie, nie wiedząc na co się piszę (zamsz/nubuk - nigdy więcej :) ) - niestety, sól i/lub nieumiejętne czyszczenie spowodowały, że wyglądają tak:

http://i.imgur.com/wvQqP13.jpg

Przepraszam za jakość - są tam trwałe przetarcia (zwłaszcza czubek lewego buta), materiał jest jakby wypłowiały (zwłaszcza prawy but).

Zbliża się zima i chciałbym je jakoś odnowić, jeśli to możliwe. Z tego co wyczytałem, jest to nubuk (przynajmniej ta zniszczona część buta) - w dotyku jak skórka brzoskwini.

Słyszałem o renowatorach, ale nie bardzo się orientuję który (kolor czy bezbarwny? i jaka marka, gdzie kupić?), ani jak się za to zabrać, bo pewnie proces renowacji nie będzie polegał tylko na popsikaniu buta sprayem.

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym lewym butem, to jakiś szczególnych zniszczeń nie widać. W tym sęk, że użycie sprayu w przypadku zamszu, czy nobuku jest właściwie jedyną opcją. Można też malować buty od nowa, ale to już spore koszty.

 

Tutaj poradnik:

http://mrvintage.pl/2011/07/renowacja-zamszu-i-nubuku.html

 

Produkty kupisz w multirenowacja.pl

 

Sklep oferuje 3 główne linie produktów (od najtańszej do najdroższej):

Tarrago

Saphir

Saphir Medaille D'or

 

W przypadku tych butów sugerowałbym produkty Tarrago, gdyż oferują sensowny stosunek ceny do jakości. Bezbarwny renowator nie pomoże przywrócić koloru. Możesz też spróbować tego:

http://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-nubuck-suede-color-75ml-do-zamszu-i-nubuku.htmlale według mnie renowator w sprayu lepiej się sprawdza.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron

Dzięki za odpowiedź.

 

Z tego co przeczytałem w poradniku, mój plan jest taki:

Kupuję dwie rzeczy:

- http://multirenowacja.pl/brush-de-luxe-szczotka-do-zamszu-i-nubuku.html

- http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html (brąz medium brown)

 

A jeśli chodzi o czynności:

1) najpierw szczotkowanie

2) później własną nylonową gąbką przetrę delikatnie na mokro - pytanie czy samą wodą, czy jakimś środkiem?

3) poczekam aż buty wyschną

4) popsikam renowatorem - tutaj zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać problem, żeby nie pomalować podeszwy. Taśma to słaby pomysł wg mnie - trochę przekombinowany. Chyba będę na bieżąco coś przykładał, zakrywając te miejsca, obok których akurat będę psikał

5) i na koniec, na drugi dzień, psiknę impregnantem. Tutaj ostatnie już pytanie - jaki wybrać? Mam u siebie dwie marki: "Bama Power Protector" oraz "Coccine Multi Stop". Czy któryś z nich się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynności:

1. Odkurzyć zwykłą miękką szczotką do butów.

2. Można przetrzeć lekko wilgotną gąbką, ale buty chyba nie są mocno zabrudzone, więc można sobie to darować. Ewentualnie pozostawić do wyschnięcia.

3. Renowator - taśma malarska jest odpowiednia do zabezpieczenia podeszwy. Od razu okleisz całą. Poczekać na wchłonięcie.

4. Delikatne podniesienie włosków za pomocą szczotki, którą chcesz kupić. Używaj gumowej części, metalowa jest do zamszu.

5. Impregnat (protektor). http://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

Poszukaj na Facebook'u sklepu filmików pokazujących jak działa ten środek. :)

Ten punkt należy powtarzać, szczególnie gdy buty zmokną.

 

Generalnie do czyszczenia (punkt 2) można użyć:

http://multirenowacja.pl/regenerujace-mydlo-do-skor-gabka-etalon-noir-100ml-saphir.html

http://multirenowacja.pl/nubuck-suede-cleaner-75ml-plyn-do-czyszczenia-nubuku-i-zamszu.html

 

Tylko przestrzegam, żebyś z czyszczeniem/myciem nie przesadził. Jeżeli skóra nie jest wysokiej jakości (nie wiem, nie znam butów Wrangler), to możesz usunąć wykończenie, a wtedy to już malowanie może uratować buty.

 

Powodzenia i ostrożnie :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zakupy zrobione. Tylko jedna uwaga: z tym mydłem chyba się pomyliłeś - "Nie stosować do zamszu i nubuku."
Chyba, że chodziło Ci o tę część, gdzie jest skóra naturalna (ale z nią nie ma raczej problemu).

 

 

Jeżeli skóra nie jest wysokiej jakości (nie wiem, nie znam butów Wrangler), to możesz usunąć wykończenie, a wtedy to już malowanie może uratować buty.

Niestety, coś w tym może być. Mam wrażenie, że najwięcej zniszczeń poczyniły właśnie poprzednie mycia (bodajże dwa). Zdjęcie jest słabej jakości, więc nie ma co się nim sugerować. Zapewniam, że obecnie słabo to wygląda (nie tylko porysowanie).

 

No nic, w weekend pewnie będę się z tym bawił, postaram się wrzucić lepsze zdjęcia przed/po. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.