Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam takie szybkie pytanie - dostalem dzis sztyblety z Herring shoes, kolor "tan". NIestety sa nieco za jasne jak na moje jesienne potrzeby. Nie chce sie bawic w ich przemalowanie farba, boje sie ze recznie kolor nie wyjdzie zbyt rowno..

 

Zastanawiam sie czy da sie je przyciemnic brazowym kremem Saphir Pommadier + twarda pasta? Czarnego nie chce stosowac, bo obawiam sie ze wyjda za ciemne. Jak trwala bedzie taka zmiana kolorystyczna?

 

Czy buty przed tym procesem nalezy jakos przygotowac (umyc czy cos), czy po prostu zapastowac i wypolerowac?

Próbowałem tej sztuki na Yanko 448 - są w kolorze Yes Cuero, chciałem uzyskać odrobinę ciemniejszy odcień. Częściowo się to udało, bo rzeczywiście po 5 warstwach pommadiera w kolorze 37 (o ile dobrze pamiętam teraz), buty pociemniały, ALE - na zagięciach niestety efekt przepadł bo środki zaczęły się wykruszać i teraz na zgięciu są jaśniejsze. Przed wyjściem w "teren" polecę całe buty renomatem i wrócę do oryginału bo teraz to nie wygląda najlepiej. PS. Wiem że to wydajne środki i starałem się nakładać minimalne ilości, po każdej warstie 10-15 min przerwy i polerka, niestety efekt jak wyżej :) Koniec końców buty w wymarzonym kolorze będę miał, niebawem zamawiam "golasy" do patynowania i wysyłam je wiadomo do kogo do farbowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uwaga! Drastyczne sceny. Moi mili czy da się jakoś uratować ten zamsz, by nie był on tak przetarty etc? Może jakieś malowanie? Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, pierwotny kolor to czarny :D W sumie, chodzi mi tylko o przywrócenie koloru. Zagięcia przeboleje ;)

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

post-5754-0-78110800-1440156776_thumb.jp

post-5754-0-24056200-1440156787_thumb.jp

post-5754-0-26726800-1440156797_thumb.jp

post-5754-0-61273200-1440156805_thumb.jp

post-5754-0-07790400-1440156814_thumb.jp

post-5754-0-76008900-1440156822_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je po prostu oczyścić z brudu + doprowadzić zamsz do ładu szczotką do niego przeznaczoną

Farb tarrago nie znam, nie używałem, może @saphir.pl pomoże ;)

Ja polecam niezawodne farby Saphir.

http://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka nic nie daje, próbowałem. Na piętach włosków w zasadzie nie ma, to co widzicie to nie jest brud tylko jakieś przetarcia, zagniecenia etc :D Chociażby na czubku jednego buta, biała plama. Nie dam rady tego zaszczotkować :D Na pietach, powyżej białego śladu na jednym bucie ten zamsz jest już miejscami zielony. Moim zdaniem trzeba przywrócić w jakiś sposó kolor, tylko jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli godzisz się ze zniszczonym zamszem (struktury już nie odzyskasz, zamsz zamszowi nierówny pod względem jakości) i chcesz jedynie je pomalować to jak napisałem wcześniej, polecam:

http://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają zajechane yanki (mają ponad dwa lata):

 

 

 

Od razu zajechane. Zaniedbane trochę, a nie zajechane.

Gdyby kurzyły się na prawidłach, po kremowaniu byłyby jak nowe. 

 

Za duże nie są. Wskazuje na to brak złamania na nosku i wytarcie pięty w lewym bucie ;).

 

Bardzo optymistyczny obrazek dla wszystkich użytkowników Yanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się @whitesnake, ale z prawego buta na pierwszym zdjęciu nie wieje optymizmem dla użytkowników Yanko, a tym bardziej dla patine.pl

 

Ja nie mam o co się obrażać. Moje buty leżakują na prawidłach. :)

Co Twoim zdaniem powinno obniżyć ten optymizm? Wygląda całkiem nieźle moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.