Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

@arsen

Uśredniając pewnie ze 3-4 razy w tygodniu, z pracy do pracy. Korzystałem właściwie tylko z produktów Saphir. 

Nie wiem jak to się stało, ale wydaje mi się, że to mógł być jakiś felerny but, bo drugi jest w znakomitej formie. Nie zamierzam oczywiście rezygnować z Meermina jako głównego dostawcy butów, bo to jednak świetne buty, w dobrej cenie i w moim odczuciu najlepszym wzornictwie i proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu dał sobie spokój z samodzielnym kontynuowaniem farbowania (i wyrzucaniem pieniędzy w błoto), i spróbował dogadać się z szewc24.pl celem uratowania ich bardziej profesjonalnymi metodami i większym doświadczeniem. :)

 

Dzięki MH_fan za radę, z której skorzystałem. Gdy buty po moich działaniach były już spisane na straty, to postanowiłem jednak przekazać je forumowemu koledze szewc24.pl i efekt po jego renowacji jest naprawdę bardzo zadowalający - uratował mi ekstremalnie zimowe obuwie. :D Z butów tych korzystałem w zasadzie tylko podczas bardzo dużego śniegu w mieście / na wyjeździe, dlatego nie uśmiechał mi się zakup nowych, bo sytuacje kiedy je zakładałem zdarzały się rzadko. Efekt poniżej na zdjęciach. 

post-6208-0-55560100-1425685715_thumb.jp

post-6208-0-47782800-1425685723_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje brougsy g&b po wiosennej renowacji. Mam je od września, bardzo często były użytkowane tej zimy. Zdecydowałem się na renowację, ponieważ nieumiejętnie przed zimą został nałożony tłuszcz (nadmiar wychodził przez załamania) oraz była nałożona zbyt duża ilość wosków. Dodatkowo, chociaż pracuję w biurze mam styczność z sadzą, która bardzo pigmentuje ubrania i buty. Miałem dość sceptyczne podejście do różnej maści renomatów, renovatorów itp. Po mojej renowacji mogę powiedzieć, że myliłem się. Zdjęcia mogą nie oddawać nowej jakości, ale proszę wierzyć, że efekt jest piorunujący. Najlepszy efekt dało, wydaje mi się, użycie renowatora Saphira. Po jego użyciu but prawie wrócił do normy, trochę kremu i wosku spowodowało, że wg mnie buty wyglądają lepiej niż od razu po zakupie. post-6344-1425716141,3707.jpgpost-6344-1425716236,857.jpg

tom______i

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Naprawdę dobrze to wygląda, a na żywo z reguły jest jeszcze lepiej. Renovateur Saphir zaskoczył już wielu użytkowników, a nawet fachowców z branży skórzanej. Kiedy skóra jest przesuszona, posiada skazy, zgrubienia, odkształcenia ... zaraz po gruntownym czyszczeniu łatwe, domowe renowacje zaczynać warto właśnie od tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Forumowicze, zwracam się do Was z gorącą prośbą - co mógłbym zrobić z przypadkiem zaistniałym na zdjęciach poniżej? Niestety podczas jednego dnia złapał mnie nagle deszcz, co widać na zamszowych butach poniżej. Z góry niby nie rzuca się bardzo w oczy, ale mi przeszkadza i chciałbym z tym coś zrobić, więc proszę Was serdecznie o pomoc. :)

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

 
 

post-5108-0-16865500-1427565314_thumb.jp

post-5108-0-35677500-1427565317_thumb.jp

post-5108-0-59128800-1427565320_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnidam w małym stężeniu od Saphira i jedziesz po całości cholewki mocno ją nawilżając, powinno moim zdaniem pomóc, ale jak zawsze w takich przypadkach gwarancji żadnej nikt Ci nie da. Piszę po całości, żeby uniknąć nowego zacieku w innym miejscu.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konserwacji po sezonie zimowym. Czy aby obuwie spokojnie przeleżało sezon letni w jak najlepszym stanie należy nakładać jakieś kosmetyki na buty wyczyszczone po ogólnych zabrudzeniach (Tarrago Cleaner)? Pasta, wosk, krem? Buty były używane tylko w suche dni więc niespecjalnie się zużyły (w końcu śniegu było jak na lekarstwo to i soli na ulicach praktycznie zero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa być może nie "mała" za to bardzo istotna. Czy skórę/czy też jej wykończenie typu bookbinder można potraktować Decapantem a następnie poprzez nałożenie farby Saphir Tinture uzyskać "normalne" obuwie?

http://www.theshoesnobblog.com/2013/06/bookbinder-leather-dont-be-fooled.html

 

Jeśli to taka jak w powyższym artykule to raczej trudna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym można naperawić załaczone na obrazku uszkodzenie. Pech chciał, że na pierwszej przebierzce uderzyłem czubkiem w chodnik. Niestety buty były jedynie lekko zapastowane bez połysku (chyba wtedy się tworzy trochę lepsza powłoka ochronna na takie wypadki) i mam problem. Czy wogole da się to usunąć ? W dotyku jest lekko wypukła. Próbowąłem to zapastować ale efekty widać.

post-6295-0-58339500-1428425223_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zadrapanie na skórze. Nie wiem czy większa ilość pasty by lepiej zabezpieczyła.

Swoją drogą zastanawiam się czy zamsz lepiej znosi tego typu 'wypadki'?

Tak to jest zadrapanie, czy jakiś renowator etc jest w staie coś z tym zrobić ? Czy może jakiś inny sposób, strasznie mnie ta rysa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy Renovating Cream Saphir, kremu i wosku można ładnie zatuszować takie ubytki. Przykład z archiwalnego posta z bieżącego wątku (nie pamiętam kto zamieszczał, a nie mogę odnaleźć - dlatego zamieszczam bez źródła z własnego archiwum hdd):

 

Przed:

post-17-0-94519900-1428439359_thumb.jpg

 

Po:

post-17-0-43352100-1428439360_thumb.jpg

 

Relacja domorosłego renowatora :)

 

Pierwsza próba przyniosła efekt przeciętny. Miałem dość duże opory przed traktowaniem buta papierem ściernym i zeszlifowałem skórę zbyt delikatnie. Pozostał wyraźny ślad uszkodzenia, aczkolwiek zaczernienie zeszlifowanej skóry i uzyskany 'poler' zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Kiedy zaopatrzyłem się w nowe buty, a uszkodzoną parę spisałem już na straty, bez wahania zeszlifowałem równomiernie cały front buta sprężystą kostką ścierną (a la 'gąbka') i papierem ściernym o gradacji 1200. Następnie odkurzanie czystą szczotką i kolejne 3 warstwy specyfiku w odstępach 10 min. Na koniec uniwersalny krem nawilżający (już na całym bucie) i po 20 minutach wosk i polerka. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale zarówno kostka ścierna i papier były wcześniej używane do innych celów, więc nie były bardzo 'ostre'.

 

 

Tu znajdziesz jeszcze kilka przykładów:

http://www.wbutach.pl/topic/1351-rysy-zadrapania-i-co-z-tym-zrobic-renowacja-lica-odnowienie-koloru-skor/

 

Ale jak masz obawy lub nie lubisz się babrać, to lepiej szukaj Majstra, który ma do dyspozycji dobre środki i specjalizuje się w renowacjach. Powinien sobie poradzić. Ten poniżej potrafi zadziwić.

https://shoeshinecoach.wordpress.com

 

... z rodzimych myślę, że @szewc24 mógłby sobie poradzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.