Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to czepiam się jedynie tego, że nikt wcześniej nie zwrócił tutaj na to uwagi, choć (mam nadzieję) nic złego się skórze nie stało, bo żaden z autorów swojej małej renowacji się nie skarżył. To tak w ramach zakończenia tej trochę odbiegającej od tematu tego wątku kwestii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w sprawie Renomata. http://pastadobutow.pl/06_kompleksowa-pielegnacja-butow.html w krok 3  Kiedy usunęliśmy wszystkie zabrudzenia i warstwy starych środków, bawełnianą szmatką na sucho oczyszczamy całą powierzchnię. Jak stwierdzić że usyneliśmy stare środki. Jeszcze jedno w sprawie dubbina jak stwierdzić że dajemy dojść tłuszczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdzić że usyneliśmy stare środki.

Skóra jest matowa, miękka, elastyczna, golutka pozbawiona wosków i silikonów. Posiada zupełnie inny, przyjemny "chwyt". Skóra chłonie, gdyż jej pory są otwarte.

 

 

Jeszcze jedno w sprawie dubbina jak stwierdzić że dajemy dojść tłuszczu..

Jeżeli to buty eleganckie, to proponuję dać najpierw szansę Pommadierowi i paście woskowej Saphir. Z reguły wystarczają. Jeżeli jednak uznamy, że tłuszcz jest niezbędny, to zdecydowanie minimalne ilości. No chyba, że buty typu Outdoor/Trekking w trudne, ekstremalne warunki -  wtedy fachury kładą tłuszcz (często nawet dwufazowo) do oporu i czekają 48h na wchłonięcie. To co zostaje, usuwają. Przed całą operacją wzmacniają jeszcze szwy miksturą na bazie wosku pszczelego i terpentyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie odnośnie 'codziennej' renowacji. Buty (trzewiki) mam zabezpieczone dubbinem, pommadierem i pastą. Generalnie wystarczy że wyczyszczę je szczotką i wyglądają bardzo dobrze.Pytanie jak często powinienem wyczyścić je do 'pierwszej warstwy'? Zebrać tłuszcz, pomamadiera, pastę i nałożyć je od nowa? Czym tym zebrać te warstwy? Renomatem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oxfordy, semi-brogues. Buty leżą dobrze, nie są za duże ani za małe - jestem bardzo zadowolony z zakupu bo jednocześnie są w bardzo ładnym brązowo-wiśniowym kolorze. Niestety, buty od pierwszego założenia łieamią się na cap-toe. Po noszeniu trzymam je w prawidłach, więc przy kolejnym założeniu zgięcie to jest "naprawiane". Niestety zaraz po kilku krokach zgięcie znowu jest widoczne.

Nosze je juz ok 2 miesiecy. Co tydzień lekko czyszczę, nakładam krem i poreruje woskiem. Pomyslałem o nałożeniu tłuszczu -  może sprawi, że skora na bucie będzie bardziej elastyczna i naprężenia rozniosą sie po innych miejscach a zagięcia pojawią się w bardziej pożądanych miejsach?

Buty są niestety klejone (to moja pierwsza para casualowych butów, wiec od czegoś swoja przygodę musiałem zacząć), podeszwa gumowa. A może szewc coś tutaj pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oxfordy, semi-brogues. Buty leżą dobrze, nie są za duże ani za małe - jestem bardzo zadowolony z zakupu bo jednocześnie są w bardzo ładnym brązowo-wiśniowym kolorze. Niestety, buty od pierwszego założenia łieamią się na cap-toe. Po noszeniu trzymam je w prawidłach, więc przy kolejnym założeniu zgięcie to jest "naprawiane". Niestety zaraz po kilku krokach zgięcie znowu jest widoczne.

Nosze je juz ok 2 miesiecy. Co tydzień lekko czyszczę, nakładam krem i poreruje woskiem. Pomyslałem o nałożeniu tłuszczu - może sprawi, że skora na bucie będzie bardziej elastyczna i naprężenia rozniosą sie po innych miejscach a zagięcia pojawią się w bardziej pożądanych miejsach?

Buty są niestety klejone (to moja pierwsza para casualowych butów, wiec od czegoś swoja przygodę musiałem zacząć), podeszwa gumowa. A może szewc coś tutaj pomoże?

Ja to zaobserwowalem w butach niezależnie od polki cenowej. Tak na zarach, jak na sheopassion. Być może budowa stopy, krótsze palce powodują ze zagiecia siła rzeczy tworzą się nad miejscem zginania stopy właśnie? Być może tez wykonujesz "głębszy" krok zginajac stopę jeszcze mocniej? Połączenie tych dwóch elementów moim zdaniem niesie dobre wytłumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeszcze trzeba wyjaśnić co to znaczy załamanie na nosku - w którym jego miejscu. Zauważyłem, że w przypadku butów np. Loake czy Shoepassion utwardzenie noska kończy się tuż przed przeszyciem, więc praktycznie na 100% pojawi się załamanie, tam gdzie utwardzenia już nie ma. Czy to też błąd konstrukcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

jest to mój pierwszy post więc na wstępie się przywitam ze wszystkimi.

Chcąc rozpocząć moją przygodę z bardziej casualowym obuwiem, zakupiłem sobie budżetowe buty na codzień do biura.

Buty Timberlanda. Kupiłem również takie specyfiki jak tłuszcz, krem i pastę do butów (bezbarwne...chyba to był błąd, firmy Kiwi - w tej chwili czekam na Pastę Saphir i w planach mam upno kremu).

Wracając nie mniej jednak do problemu, założyłem dzisiaj po raz pierwszy nowe buty. Wcześniej natłuściłem je preparatem kupionym w deichmanie z woskiem, nakremowałem i zapastowałem.

Wszystko byłoby ok gdyby nie dziwne zachowanie sie skóry na jednym z butów.

Chodzi mi o to, że już po jednym założeniu i przejściu się są widoczne mocne załamania. Drugi but natomiast pracuje lepiej. Raczej obydwie nogi mam takie same, nie kulęje etc więc co może być problemem ?

 

Czy jest wogóle jakikowliek sposób by pozbyć się tych zagnieceń ? Gdy zginam obydwa buty widzę wyraźnie, że prawy zagina się dobrze, natomiast lewy marszczy się nie estetycznie.

 

post-6295-0-49282000-1420407213_thumb.jp

post-6295-0-72907700-1420407215_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chiałbym przeprowadzić renowację butów oraz jako prezent wyczyścić mojej dziewczynie torebkę którą dostała od mamy.

1) Wydaje mi się, że po tym co przeczytałem do tej pory z butami nie powinno być problemu. Do pozbycia się czarnych plam planuję użyć mydła do skór oraz renowatora (renomat chyba tu nie jest potrzebny), a następnie pommadiera. Zastanawiam się tylko czy jakiego koloru użyć, naturalna skóra, płowy czy może camel? Co sądzicie? 

2) Torebka wymaga znacznie większej renowacji (co widać na zdjęciach), z tego co mi powiedziano ma ona ponad dwadzieścia lat i trochę w swoim życiu przeszła ;) Chciałbym podejść do jej renowacji podobnie jak do czyszczenia butów z tą różnicą że użyłbym renomatu zamiast renowatora bo plamy i przebarwienia są dość spore i wiekowe. Pytanie jeszcze czy użyć pommadiera do przywrócenia koloru czy może farby np. Juvacuir "marron clair"?

 

Z góry dzięki za uwagi.

 

 

post-6309-0-29475000-1420551961_thumb.jp

post-6309-0-38342600-1420551965_thumb.jp

post-6309-0-91235100-1420551968_thumb.jp

post-6309-0-63466900-1420551978_thumb.jp

post-6309-0-18052300-1420551981_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - torebce jest potrzebne gruntowne czyszczenie i ja zacząłbym od mycia mydłem do skór (i możliwe, że jeden raz nie wystarczy...)

Buty (na podstawie zdjęć), chyba nie potrzebują kompleksowej kąpieli i wystarczy wyczyścić  renomatem lub universal cleanerem, a potem  odżywić kremem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po czyszczeniu butów mydłem do skóry, zauważyłem różnicę w zabarwieniu fragmenty obcasa o który zahaczyłem to:
a) producent się nie spisał
B) powinienem był bardziej uważać - mój błąd, a co teraz?
c) to normalne i należy teraz coś zrobić z obcasem, a ja o tym nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obcasy nanoszony jest bardzo często wosk, lub inne środki wykończeniowe. Na ogół nie są to środki mocno penetrujące, więc mydło glicerynowe, które swoją drogą jest silnym środkiem,  bez problemu jest w stanie usunąć całkowicie, lub częściowo wspomniane wykończenie. Tragedii raczej nie ma, ale pewnie trzeba będzie jak wspomniał MH_fan odwiedzić szewca, lub próbować samemu coś podziałać. Obcasy mają to do siebie, że raczej co byś z nimi nie robił, to ich nie zniszczysz.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.