Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na obecność na tym forum również Pań, coś skierowanego bezpośrednio do Nich i do wszystkich Kobiet Forumowiczów :)  Czasem można skutecznie obalić argument o konieczności kupna nowych butów, albo zdobyć kilka bezcennych punktów u kobiety ratując jej ukochane szpilki :)

 

post-1882-0-59190600-1410008458_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem to http://www.shoepassion.pl/srodki-do-pielegnacji-obuwia/olej-do-natluszczania-podeszwy.html. Dopiero zacząłem używać, więc nie znam końcowego efektu. Natomiast zauważyłem że piach/kamyczki nie "strzelają" pod podeszwą tak jak wcześniej, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. Może powstała jakaś miękka warstwa ochronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wziąłem się w końcu za lusterko na moich Meerminach. Pasta bezbarwna Saphir De Luxe + Krem medaille d'or no 10. (kilka warstw, dzień wcześniej), oczywiście bawełniane ściereczki, szczotka z końskiego włosia i woda. No i wygląda to tak, że po dzisiejszym wieczorze widać rezultaty - lustro to nadal nie jest, ale to pewnie jest to kwestia czasu. Mam tylko jedną wątpliwość, mianowicie po naniesieniu kropki wody i jej rozprowadzeniu cała powierzchnia skóry staje się matowa... czy woda faktycznie tak powinna działać? Na filmach nie widać tego dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej stosować wosk z pigmentem niż bezbarwny.

Jeżeli stworzyłeś na noskach i piętach odpowiednią warstwę utwardzonego wosku to efekt ewentualnego matowienia powinien być dosłownie chwilowy - kilka ruchów i jest błysk.

Jeżeli zbyt mocno natłuściłeś miejsca, w których aplikujesz wosk, o lustro będzie zdecydowanie trudniej.

Nie przesadzaj z wodą, by nie doprowadzić do przemoczenia skóry ... (początkujący dość często popełniają ten błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem wątpliwości, czy wziąć wosk z pigmentem czy bez... Ale nie miałem pewności, czy lepiej wziąć jaśniejszy czy ciemniejszy - bo koniak jak zwykle sprawia problemy w doborze kosmetyków. Fakt, czubek dość mocno nakremowałem, bo miałem na nim właśnie drobne ryski (od plastików i pedałów w samochodzie), niemniej po porównaniu buta "przed" i tego nad którym pracowałem w ostrym świetle, widać postępy :) Przy okazji skóra nieco ciemnieje (ale to chyba wina kilku warstw pommadiera). W każdym razie, jutro siądę i dokończ. Pokażę co wyszło. Dzięki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda to tak...

 

Postęp: [||||||||||||-- 40% -----------]

 

Zacząłem jednak dostrzegać, że prawy but uszyty jest ze skóry o innej charakterystyce - jak widać na cholewie, w okolicy kostki powstają zagięcia których nie ma na drugim bucie. Dziwnie dzieje się też podczas kremowania skóry, w bucie lewym (czyli prawym na zdjęciu) skóra ciemnieje od kremu równomiernie, natomiast w drugim bucie powstają nierównomierne plamy (widać na czubku). Nie jest to dla mnie problem bo w rzeczywistości nie jest to mocno widoczne, ale to dowodzi, jak ważna jest jakość skóry. 

 

Od początku nie chciałem zelować tych butów, ale od jakiegoś czasu się martwię, ponieważ zaczęły się przecierać szwy na czubku i bokach podeszwy (widoczne na drugim zdjęciu). Czy mam się bać, że kiedyś zgubię podeszwę? Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, bo podeszwy czyszczę po prostu szczotką i buty odkładam.

 

Swoją drogą, mam wrażenie, że nieco przesadziłem z kremem i czubki sporo pociemniały... Czy to z czasem zacznie znikać, czy już tak zostanie? Czy jest możliwość, aby tę patynę usunąć?

 

2014-09-13_256945.jpg

2014-09-13_257008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak zupełnie w ciemno, to można próbować Renomatem lub Hussardem.

Ale gwarantować cokolwiek ciężko. Kwestia podjęcia próby.

 

Jest jeszcze fajny produkt na takie przypadłości - Hussard Terre de Sommieres, ale ten działa najlepiej na świeże plamy.

 

Wkleisz fotki obrazujące problem, to ewentualnie można będzie pomyśleć nad wyjściem awaryjnym w razie niepowodzenia ... zawsze można zabawić się w malowanie/patynowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Kupiłem buty Nord z serii Elite. Strasznie mi się podobają. Problem w tym, że po pierwszym dniu wyglądały masakrycznie. Na całej powierzchni zgięcia zrobiły się praktycznie białe, jakby lustro pękło na milion kawałków. Bardzo się to odznaczało na pięknym brązie reszty buta. Użyłem więc pasty, zrobiłem prawie lustro. Buty wyglądały tak po tej małej renowacji:

I8wNJT.png

 

Dałem im jeden dzień odpocząć w prawidłach i poszedłem do pracy... to samo, dosłownie, praktycznie biały gruby pas na całym zgięciu. Ponownie nałożyłem 2 warstwy pasty i wypolerowałem. Założyłem i przeszedłem się kilka razy po pokoju. Poniżej obrazek jak wyglądają teraz, wyglądają tylko w 1/3 tak źle jak po całym dniu więc weźcie na to poprawkę oglądając zdjęcie:

Q1Ag7b.png

Zdjęcie kiepskiej jakości choć mam nadzieję, że jasno obrazuje problem.

 

Żona też ma brogues z Nord Elite ale z innej skóry i nic takiego się nie dzieje, skóra w załamaniach ma taki sam kolor jak reszta cholewki.

Mam dylemat, kombinować dalej czy reklamować z żądaniem zwrotu kasy bo to ewidentnie sprawa skóry a nie konkretnego buta.

Piszę w wątku o renowacji bo mimo wszystko chciałbym je ocalić. Chciałbym spróbować użyć kremu koloryzującego, mam nadzieję, że udami się dobrać odpowiedni kolor. Taki krem ma szanse wniknąć głębiej w skórę i może wypełnić wszystkie te załamania kolorem.

 

Pytanie, co sądzicie? Warto koloryzować kremem? Da się z tego zrobić normalnie/jednolicie wyglądające buty? Czy może z czymś takim od razu do reklamacji po zwrot kasy?

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.