Jump to content

Vince

Użytkownik
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Vince

 1. Bardzo ładnie! Dodatkowy plus za czarne buty. Widzę, że często Panowie Młodzi wybierają brąz próbując się odróżnić i robi się dziwnie. No i gratulacje! Może sam powinienem wrzucić swój zestaw ślubny...
 2. Czy wiecie może gdzie można kupić tkaninę z mieszanką lnu i wełny? Chodzi mi o taką, w której len jest dominujący np. 80/30, w najgorsze sytuacji 50/50. Szukam po internecie i jedyne co jest blisko to wełna/jedwab/len, ale lnu to jest maks. 20%
 3. Koledzy, poszukuję kaletnika w Warszawie, który byłby wstanie wykonać prostą teczkę na zamówienie do +/- tysiąca złotych.
 4. To jeszcze by wyczerpać temat dodam, że przymiarka pół rozmiaru niżej była za radą obsługi sklepu i dobrze wyszło. Później w ciemno kupiłem loafersy Berwicka w tym samym rozmiarze i na początku żałowałem, bo były ciasne. Rozbiły to się po czasie i są idealne. Zawsze trzeba brać poprawkę na rozbicie. Jeśli jest jakieś miejsce, które mnie uciska, a but w miarę dobry w innych miejscach, to naklejam różne rzeczy na prawidła w tych miejscach i problem znika. Zawsze to robię z obłożynami, bo w wiedenkach zawsze mam problem w ładnie się zeszły, ale po czasie się schodzą. Ciepły i wilgotny but po całym dniu noszenia dobrze się poddaje zmianom.
 5. Ja noszę 42, Berwicki mam 41,5 i pasują idealnie.
 6. Co to za super marynarka się tam przebija? Ta szara. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 7. Dzięki, chociaż liczyłem, że zobaczymy jak wygląda kobieta w ich ubraniach, bo modelki na stronie...
 8. Też to zauważyłem. Wszystko bardzo zmaskulinizowane poza tym. Jeśli bardzo Ci zależy to są jakieś firmy, które pośredniczą. Napewno widziałem jakieś. Jak się skusisz, to podziel się zdjęciami później.
 9. Dobrze wyglądają, ale 100% poliester. A co sądzicie o damskim SS? http://eu.suistudio.com/en/home
 10. U mnie to okazało się pozostałością po zbyt obfitym spryskaniu butów dezodorantem. Przetarłem spirytusem na wszelki wypadek, odczekałem i nic do tej pory nie odrosło, a stopy zdrowe
 11. Dzięki. Niestety to są właśnie mikroskopijne, chyba że źle patrzę. Nie wiem dlaczego lniane koszule są tak kaleczone.
 12. Te zdjęcia pokazują ekstremalnie to zjawisko. Myślę, że jednak udało się omówić problem. Załączam swoje zdjęcia.
 13. Właśnie siedzą jak opisem mojego problemu. Czy mógłbyś pomóc i udostępnić jakieś fragmenty korespondencji z Luxire? Nie chcę Twojej prywatność tylko zobaczyć co oni odpisują na tak postawiony problem. Może zaoszczędzimy na braku zrozumienia.
 14. Brzmi ciekawie. Możesz coś więcej?
 15. Koledzy, gdzie można dostać koszule lniane z kołnierzem, który nie jest mikroskopijny? Do 200 zł.
 16. Kusi mnie by odrazu kombinować, bo koszule Luxire nie są na tyle tanie, a nie potrzebuję kolejnej, w której występują te problemy. W innym przypadku mogę przejść się do mojego krawca, ale on jakoś nie umie sobie z tym poradzić. Co prawda nie zamierzam zbytnio kombinować. Zbiorę najlepsze wymiary, opiszę problem i wspomnę o proporcji podziały przodu i tyłu. Myślę, że z przodu będzie można zabrać do 2 cm i dać to do tyłu. Jeżeli chodzi o czynniki to ja myślałem jeszcze by niejako wszyć rękawy głębiej tzn. wyprostowana pozycja ciągnęła przód koszuli podobnie jak w sytuacji w bierzesz ręce lekko do tyłu. Przejdę się chyba z jakąś tanią koszulą do krawcowej i poproszę o zasymulowanie takiej sytuacji przez jakieś zaszewki. Innym rozważanym czynniem było wszycie kołnierza. W marynarkach fałdy na plecach oznaczają jego złe wszycie. W skrajnych przypadkach widziałem, że fałdy z przodu szły do gór i za kołnierz tworzą pewną obręcz. Takie coś występuje np. w koszuli z Tailorstore.
 17. Materiał zdecydowanie ma znaczenie, ale nie do końca mogę stwierdzić jaki jest lepszy. Zauważyłem, że koszule SS i Bytomia wypadają dobrze. Źle wypada oxford od mojego krawca (ale nie każdy, ale to też jego szycie ma pewnie wpływ). Dobrze wypadł gruby twill, ale nie można powiedzieć, że im grubsza tym lepiej. Co do marszczenia przy selfie, to jasna sprawa, tutaj nie widzę problemu, bo koszula pracuje. Chodzi mi o pozycję stojąca, luźno ręce etc. przed lustrem. Właśnie planuję zamówienie w Luxire. Badam swoje koszule by zebrać wymiary, które mi odpowiadają, w konkretnych modelach i myślę jak im opisać problem. Obecnie zamierzam wziąć wymiary klatki z koszuli od Próchnika, bo całkiem dobrze wypada. Dodając do tego uwagę @Caporegime może się coś ciekawego wyjdzie. Co możesz powiedzieć o wnioskach, które wyszły z kontaktu z Luxire? Jak ostatecznie koszula wyszła? Byłoby świetnie gdyby ktoś mógł tu wstawić jakieś materiały z podręczników krawieckich albo coś. W niektórych wątkach udawało się coś takiego znaleźć np. drape cut. Ja do tej pory nic nie znalazłem.
 18. Tak, to ciekawa uwaga. Rozumiem, że w tym przypadku trzeba powiedzieć krawcowi żeby inaczej proporcje przodu i tyły w klatce podzielił? Tylko zastanawiam się czemu mocne zmniejszenie klatki nie wyeliminowało tego problemu.
 19. Koledzy, pragnę rozpocząć dyskusję o dopasowaniu koszuli tj. konstruowanie jej do konkretnej budowy działa i jakie błędy powodują jakie efekty. Żeby zobrazować problem przedstawię to nad czym sam się zastanawiam. Do tej pory znalazłem tylko artykuł MT traktującą koszulę trochę bardziej. Większość materiałów w różnych miejscach jest o długości spodni i fałdach na marynarce. http://macaronitomato.com/the-magazine/koszula-blizsza-cialu/ Zainteresowałem się tym tematem, ponieważ zacząłem dostrzegać, że na klatce piersiowej tworzą mi się brzydkie pionowe fałdy. Występuje to zarówno w tanich i drogich koszulach RTW, MTM i bespoke. Zauważyłem, że w niektórych RTW problem jest mniejszy albo większy. Wniosek z tego taki, że to zależy od jakiegoś czynnika. Próbowałem go znaleźć razem z krawcem i metodą prób i błędów przez MTM online. Pierwszym strzałem był rozmiar w klatce piersiowej, ale skończyło się to tylko bardzo ciasną koszulą, ale problem dalej występował. Ten problem widać na tym zdjęciu (trochę karykaturalnie), a tutaj tego nie ma. Myślę, że są pewne elementy budowy ciała, przez które koszule należy inaczej konstruować, ale zwykle ściąganie miary nie wystarczy. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?
 20. Vince

  Buty, trochę taniej

  Szukam jasnobrązowych butów z pełnym ażurowaniem. Słyszałem, że Królewski Herb słaby, a tylko coś tam znalazłem. Szukam do ok. 800 zł. Pomożecie? https://kh-shoes.com/pl/p/304-Brogues-ZamszBraz-/164
 21. Z chęcią zobaczyłbym krawat drugi od lewej w dolnym rzędzie na zdjęciu w akcji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.