Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorowałem kilka Lasockich, CCC, Ryłko, Aldo a w "poczekalni" są Timerlandy.
Miałem też w ręku parę nieznanych mi 'bazarowych' butów.

Jakość skóry...tu bez komentarza ale nie trafiłem na takie, które kolorowało by mi się trudniej. Może to kwestia skóry, która w każym modelu bywa już różna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat barwnik się wchłaniał. Decapant działał (na parę obuwia schodził mniej niż pół podstawowego pojemnika) ale nie pozbywał się koloru tak bardzo jak bym sobie tego życzył.

 

Jak widać to kwestia przypadku i pary/modelu, na który się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mokasyny żeglarskie Sperry Top-Sider model Sahara 0197640 (zdjęcia z tej strony dobrze oddają oryginalną kolorystykę: http://extrabutterny.com/blog/2011/08/20/sperry-top-sider-authentic-original-boat-shoe ) ze skóry (na 99%) typu nubuk. Nie mam doświadczenia w renowacji tego typu skór i potrzebuję porady co do kolejności czynności w gruntownym czyszczeniu takich butów.

 

Mój plan to:

1) dokładne wyszorowanie mokasynów mydłem do skór i następne odstawienie ich do powolnego wyschnięcia,

2) szczotkowanie szczotką z gumy,

3) nałożenie preparatu Tarrago Renovator spray kolor 08 Miodowy,

4) nałożenie preparatu Tarrago Trekking Dubbin Mink Oil Tucan.

5) ponowne szczotkowanie gumą.

 

Czy powyższe czynności są właściwe? Jeśli renowator okaże się trochę jaśniejszy od dotychczasowego koloru butów to dotychczasowy odcień nie będzie "wychodził na wierzch"? Ewentualnie jaki kolor pasty warto zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie przesyłka z Multirenowacji. Jeden z oczekiwanych produktów to balsam koloryzujący Javacuir do AS Radwell kupionych ze sklepu fabrycznego.

Pani Agnieszka polecała mi kolor „Średni Brąz” - jednak bałem się, że ten kolor zbyt przyciemni buty, więc zamówiłem Konikowy. Po pierwszej aplikacji okazało się, że Pani Agnieszka miała rację, gdyż balsam nie pokrył przebarwień (jaśniejszych plam). Jednak druga aplikacja kremu, pozwoliła na zmniejszenie widoczności plam. Po wyszczotkowaniu i wypolerowaniu butów przystąpiłem do drugiego etapu operacji:

- przetarłem buty czarnym kremem, aby uzyskać minimalny efekt zabrudzenia-oczywiście minimalna ilość rozprowadziłem szmatka, a następnie jeszcze przed wyschnięciem kremy przetarłem szczotką.

- następnie Saphir Medaille D'or-Krem tabakowy x 2
- wykończenie woskiem Saphir Medaille D'or-tabakowy

Ekeft końcowy zadowalający, byty są troszkę jaśniejsze niż były orginalnie

 

post-3391-0-29732500-1431621998_thumb.jp

post-3391-0-49955600-1431622000_thumb.jp

post-3391-0-35281700-1431622002_thumb.jp

post-3391-0-99018300-1431622003_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Niestety, buty "padły ofiarą" pewnego środka, który niedawno sprowadziłem. W sumie wszystkie czarne buty jakie miałem, zostały nim poczęstowane :D W innym wątku, robiłem nim nowe, czarne Gordony. Bardzo go polubiłem i buty chyba też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rodzaj wosku, coś podobnego jak pasta w puszkach metalowych dla klientów detalicznych. Jest to jednak środek dedykowany dla przemysłu i nie dostępny w detalu. Po nałożeniu na buty, poleruje się je na specjalnych szczotkach. W zależności od ilości zaaplikowanych warstw, można regulować stopień połysku. Ma jeszcze jedną zaletę - jest bardzo trwały na butach i nigdy nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to w następujący sposób.

Przed nałożeniem tego wosku, czyszczę gruntownie całe buty, a następnie nakładam standardowy krem do pielęgnacji skóry, np. pommadier. Następnie aplikuję wosk na całości cholewek, a później jedynie na czubkach. Środek utrzymuje się na butach bardzo długo (wiele wyjść). Nie zauważyłem, by blokował wchłanianie się kremów (no, może poza czubkami, gdzie jest kilka warstw). Zawsze można go delikatnie oczyścić z cholewek, przed nałożeniem kremów, ale ja przynajmniej nie miałem jeszcze takiej potrzeby. Jeżeli chodzi o same czubki, to stanowi on świetną bazę do uzyskania najwyższego poziomu lustra, poprzez użycie twardych past.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rodzaj wosku, coś podobnego jak pasta w puszkach metalowych dla klientów detalicznych. Jest to jednak środek dedykowany dla przemysłu i nie dostępny w detalu. Po nałożeniu na buty, poleruje się je na specjalnych szczotkach. W zależności od ilości zaaplikowanych warstw, można regulować stopień połysku. Ma jeszcze jedną zaletę - jest bardzo trwały na butach i nigdy nie pęka.

 

to kiedy go podzielisz na mniejsze opakowania i zacznie się dystrybucja? chętni na pewno się znajdą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawości mały przykład. kolega kupił sobie Martensy z czarnej, polerowanej,  matowej skóry i chciał uzyskać lustro na nich. Standardowa, nawet najlepsza pasta nie dawała żadnego efektu. Po aplikacji kilku warstw tego środka, efekt widoczny poniżej.

 

 

post-1882-0-40028300-1432628738_thumb.jp

 

 

to kiedy go podzielisz na mniejsze opakowania i zacznie się dystrybucja? chętni na pewno się znajdą  :)

 

W sumie, to rzeczywiście rozważałem, czy nie dołączać go do butów. Coś pewnie wymyślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam limitowaną wersję New Balance , używane praktycznie kilkanaście razy. Buty są zamszowe.... na początku czyściłem je szczoteczką, ale ubrudziłem je błotem itd. Kupiłem piankę w CCC do czyszczenia, lecz niestety- kolor się lekko zmył i zamsz się zbił. Co zrobić, aby to naprawić - podnieść zamsz + renowacja. Próbowałem na sucha podnieść zamsz szczoteczką, lecz nie dało się zbytnio, a nie chciałem je zniszczyć bardziej.

DO renowacji polecono mi : http://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html

Zdjęcie buta:

post-6967-0-74364200-1432731545_thumb.jp

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Posiadam limitowaną wersję New Balance , używane praktycznie kilkanaście razy. Buty są zamszowe.... na początku czyściłem je szczoteczką, ale ubrudziłem je błotem itd. Kupiłem piankę w CCC do czyszczenia, lecz niestety- kolor się lekko zmył i zamsz się zbił. Co zrobić, aby to naprawić - podnieść zamsz + renowacja. Próbowałem na sucha podnieść zamsz szczoteczką, lecz nie dało się zbytnio, a nie chciałem je zniszczyć bardziej.

DO renowacji polecono mi : http://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html

 

 

Nie mogłem się powstrzymać... :)

 

http://aszdziennik.pl/114927,ze-jak-hipsterzy-wezwali-straz-pozarna-do-ugaszenia-grilla-zeby-sie-new-balance-y-nie-pobrudzily

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry!

 

 

Ten post to mój debiut forumowy. Na zdjęciach bexleye, które wiernie służyły mi przez cały rok, aż do ostatniej soboty, kiedy przespacerowałem się w deszczu żwirową alejką. O ile obcasy można jeszcze reanimować zelowaniem, o tyle nie widzę specjalnie ratunku dla '"zmechaconych" brzegów podeszw. Czy myślicie, że zaaplikowanie wosku szewskiego może pomóc? Ew. czy wiadomo Wam o jakims krakowskim szewcu, który mógłby podjąć się reperacji? Wymiana podeszw nie wchodzi w rachubę - buty i tak zostały kupione po przecenie, niemniej renowacja interesuje mnie w celach poznawczych.

 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obcasy, to trzeba po prostu wymienić fleki.

 

Brzegi modeszw można w warunkach domowych spróbować reanimować w następujący sposób:

1. Nakładasz wosk http://multirenowacja.pl/wosk-szewski-wypelniajacy-do-podeszw-i-obcasow-tarrago.html

2. Czekasz, aż wosk stwardnieje na podeszwie.

3. Drewnianym uchwytem od szczotki (drewno nie może być polerowane) pocierasz brzegi podeszw. Dzięki temu nadmiar wosku zostaje usunięty, a powierzchnia wygładzona.

4. Na koniec możesz brzegi potraktować czarnym kremem i ewentualnie jeszcze pastą/woskiem.

5. Podeszwy możesz podzelować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obcasy, to trzeba po prostu wymienić fleki.

 

Brzegi modeszw można w warunkach domowych spróbować reanimować w następujący sposób:

1. Nakładasz wosk http://multirenowacja.pl/wosk-szewski-wypelniajacy-do-podeszw-i-obcasow-tarrago.html

2. Czekasz, aż wosk stwardnieje na podeszwie.

3. Drewnianym uchwytem od szczotki (drewno nie może być polerowane) pocierasz brzegi podeszw. Dzięki temu nadmiar wosku zostaje usunięty, a powierzchnia wygładzona.

4. Na koniec możesz brzegi potraktować czarnym kremem i ewentualnie jeszcze pastą/woskiem.

5. Podeszwy możesz podzelować.

 

Dzięki!

 

Czy tę operację opłaca się zrobić samodzielnie, czy lepiej zaufać szewcu? Co do fleków - oryginalne akurat trzymają się całkiem nieźle, dużo gorzej jest z kruponem skóry na obcasie. Swoją drogą - czy żwir jest równie niszczycielski dla podeszw niezależnie od ceny butów, czy po prostu Bexleye w trudniejszych warunkach ujawniają gorszą jakość materiałów, z których zostały wykonane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką operację robiłem samodzielnie, ale tylko na czubkach. Miałem uszkodzenia na skutek uderzenia butem o krawężnik itp. Szewc prawdopodobnie będzie miał lepsze metody i kosmetyki, to już Twoja decyzja. Nie wiem ile taka operacja kosztuje.

 

Wracając do obcasów. Ten skórzany krupon to jest raczej część fleka. Szewc zdejmie i gumową i skórzaną część i założy nowy flek (pewnie gumowy). W każdym razie jest to element łatwo i tanio wymienialny, więc jeżeli gumowa część fleka nie jest zniszczona, to zostaw bez zmian.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.