Jump to content

Ajzach

Użytkownik
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About Ajzach

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

582 profile views
 1. Ajzach

  Wkładki

  Nadchodząca swawolnym krokiem majówka, przypomniała mi o ważnej kwestii. Wybieram się mianowicie na pare dni do Lwowa i już wyobrażam jak twarde w chodzeniu będą moje chukka ze sztuczną podeszwą. Podzelowane brogsy też nie są bajkową perspektywą. Pomyślałem więc, że oprócz wymiany jednej z par na wygodnickie sneakersy, mógłbym pokombinować z wkładką. Ze zgrozą odkryłem, że chukki pochodzące gdzieś z Włoch, miały jedynie twardą skórzaną wkładkę nie dochodzącą nawet do palców. Tutaj pojawia się pytanie: jakie wkładki warto używać z twardszym pół-eleganckim obuwiem.Korkowe, żelowe, skórzane z wkładem węglowym? Może ktoś ma radę jak inaczej mógłbym sprawić że buty będą bardziej komfortowe? Pozdrawiam, A.
 2. Trudno znaleźć koszulę z wieszaka która leży idealnie. Poprawki krawieckie koszul dla wielu chleb powszedni. Takie "ulepszenie" koszuli jest stosunkowo proste i tanie. Trudno coś zniszczyć przy skracaniu rękawów czy zwężaniu. Gorzej już z szerokością barków. IMO koszule które pokazałeś leżą dobrze na długość i nie widać żeby były za szerokie (nawet przy włożeniu do spodni). To co stanowi problem to drastycznie długie rękawy i (w drugiej koszuli) źle dopasowane barki. Linia wszycia powinna zaczynać się przed spadem barku, u ciebie wychodzi poza i koszula wydaje się kanciasta. Ed: Na filmikach kiepsko widać, lepiej zrób fotki.
 3. Podobnie jak poprzednicy, jestem zwolennikiem ciągłej styczności z językiem, którego chcemy się nauczyć. Włąściwie każdy "input" jest dobry i rozwija, choć "output"- czyli nasze wyrażanie się w danym języku trzeba rozwijać osobno. W tym kontekście, najistotniejszą częścią nauki języka (oprócz motywacji rzecz jasna ) jest akumulowanie coraz szerszego słownictwa. Dla mnie największym problem po poznaniu konkretnego słówka, było jego długoterminowe zapamiętanie. Nigdy nie miałem samozaparcia żeby prowadzić zeszyt z powtórkami, wspaniałym odkryciem okazał się polski program SuperMemo z przed bodaj 25 lat. Sam dozuje on interwały potrzebne na zapamiętanie słowa, co jest dużym odciążeniem. Zainteresowani wygoglują.
 4. Jeśli masz mały budżet i celujesz w niższą jakość, to na allegro jest dużo takich modeli z Asos.
 5. Ja też jest za! Tutaj jest od groma inspiracji odnośnie samotnej kamizelki: http://articlesofstyle.com/?s=waistcoat Mi szczególnie przypadł do gustu casualowy pomysł na połączenie z henleyem. Co ciekawe kilka zestawów prezentuje też kamizelki z tradycyjnym tyłem bez towarzystwa marynarki, rzecz jest dyskusyjna. Z pewnością trudniej dostac te wykonane z jednego materiału, a szkoda.
 6. Kolor skóry i brak udziwnień na duży plus. Aż szkoda, że kopyto nie było lepsze. Bez topornego czubka, buty byłyby w punkt.
 7. Macie rację. Studium zdjęć studniówkowych (czerwone koszule) przekonało mnie o powinności zostania przy dobrze dopasowanej klasyce.
 8. Co myślicie o takim, dość mocnym krawacie w stylizacji studniówkowej? ]
 9. Czyli plan już jest. Skrócenie rękawów, dobranie koszuli (na oku mam na razie bytom, tylko tam pozostał kołnierzyk włoski w moim rozmiarze) i krawata. Dzięki wszystkim za pomoc!
 10. Biała poszetka zostaje, Do niej myślałem o kolorowym paisley. Mam nadzieję że oświetli ten ciemno-ciemny granat bo rzeczywiście do najciekawszych nie należy
 11. Dodatki i koszula przypadkowe, wiadomo że ich nie użyje na studniówce. Chodziło mi jedynie o garnitur.
 12. To mój pierwszy raz więc jeszcze nie wiem z czym to się liczy- to duży problem? Marynarka na pewno jest dłuższa niż większość dzisiaj ale rzeczywiście może do tego przywyknę.
 13. A może ten garnitur wypadnie lepiej? Na pewno muszę skrócić rękawy i może marynarkę ale kolor bardziej mi leży. Co wg. was trzeba w nim poprawić? Najlepsza fotka jaką dałem radę.
 14. Dzięki, szczególnie za pomysł z krawcem!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.