Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości to czas pokaże. Tkanina dość cienka więc są obawy o szybkie zużycie, ale zobaczymy.

Co do kroju, to poza w/w zastrzeżeniami workowatości płaszcza w klatce (mi również to zbytnio nie przeszkadza), dorzucę jeszcze dwa mankamenty: nisko wszyty rękaw oraz  nie najpiękniejszą kozerkę (różnica pomiędzy szerokością klap i szerokością kołnierza mogłaby być większa). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Miro Dziękuję za Twoją opinie wcześniej, czekałem na odbiór od krawcowej żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a potem zapomniałem.  Na taką zimę jak teraz (do -5/10) się nada, na większe mrozy nie bardzo. O wadach koledzy wyżej napisali, ale jak dla mnie jako placeholder na sezon-dwa jest akceptowalny. Ja swój 52 zwęziłem odrobine w ramionach i talii - leży ok, bardziej dopasowany niż tu na zdjęciach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zamówiłem kilka wiosennych kurtek, z metki nazwanych jesiennymi. Najlepsza z nich to dla mnie ta https://www.bytom.com.pl/kurtka-john  Moim zdaniem lepiej wykonana niż kurtka zakupiona rok temu, szycie równe, nitki nie wystają. O dziwo kurtka dobrze dopasowana (u mnie rozmiar XL). Nie ma dołu rozkloszowanego jak w większości kurtek Bytomia. Jest też regulacja poniżej klatki, można ściągaczem trochę zwęzić. Kurtka 2-3 cm mogłaby być dłuższa, zakrywa gdzieś co drugą moją marynarkę (jestem z tych co wolą jak marynarka zakrywa więcej niż połowę 4 liter) ale i tak jest postęp, bo kurtka z ostatniej kolekcji nie zakrywała żadnej marynarki. Jak za kwotę 170 zł, dobry stosunek jakości do ceny. Zobaczymy jak będzie z czasem. Na koniec: szkoda, że Bytom zapomina o tym, że do środka kurtki człowiek chowa dokumenty i firma oszczędza dosłownie 2-3 zł na produkcji, nie wszywa zamka do kieszeni wewnętrznej. Oddam do krawcowej i będzie git:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już był w ogródku, już witał się z gąską ... już Bytom zapowiadał się ostatnio całkiem rozsądnie, a tu nagle poezja:

Garnitur Fisz 😂 Don Jonson wraca wielkimi krokami. Problem długości rękawa koszuli rozwiązany 😁

https://www.bytom.com.pl/polecamy/waglewski-fisz-emade

Na szczęście jak ktoś te garnitury musi kupić, może potajemnie założyć koszulę, a u Fisza rozwinąć rękawy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eye_lip napisał:

A mi się podoba :)

Zindoktrynowany przez to forum nie mogę tego zdania podzielić. :) Przyznam jednak że stylistyka konsekwentna. W podobnym do tego Fisz Oversize garniturze zdawałem maturę w późnych latach 80-tych. Może Bytom jest modowym wieszczem i styl powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądam się za garniturem w prążek i wpadł mi w oko ten w Bytomiu:

https://www.bytom.com.pl/garnitur-lamezia

I teraz ciekawostka bo u Milera @Miler Spirits&Style jest chyba ten sam materiał: https://shopmiler.com/pl/garnitury/ciemnoniebieski-garnitur-madeira-w-prazek

Oba opisane jako VBC 120s. Ja je porównuję tylko na zdjęciach. Ktoś miał w ręku może oba materiały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś kupiłem dwie polówki (druga gratis). Ciekawostką jest to, że nie jest to zwykła pika, ale dzianina bawełniana. Fajny kolor (granatowy i błękit francuski), fajny krój. Można się doczepić do kołnierzyka (projekt, stabilność). W każdym razie, na polskim rynku, to chyba nowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zachęcony tym, że Bytom "odchudził" trochę swoje marynarki i wprowadził sporo modeli z lnem, zamówiłem z obecnej kolekcji https://www.bytom.com.pl/marynarka-treviso

Odnośnie konstrukcji widzę poprawę, barki już nie są takie pancerne, ale duży minus za półpodszewkę. W składzie 65% poliestru i 35% bawełny. Wcześniejsze moje marynarki tego producenta mają podszewki 100% wiskoza. Szkoda, że poprawiając jedną rzecz musieli zepsuć inną. Te oszczędności:-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

Nawiazując do wpisu na tem koszul z lnu w Bytomiu. Kupiłem kilka w promocji  ( +/- 100 pln za sztukę ) i uważam, że był to świetny zakup. 

A tak na pierwszy rzut oka wyglądają wytrzymale?

Jakiś czas temu byłem tak zadowolony z koszul lnianych Mango. A potem rozczarowało mnie to, że rozrywają się po kilku praniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jak u was jest z długością tych lnianych koszul i marynarek?

Sam kupiłem lnianą koszulę, która według tabeli miała mieć 80 cm, ma ledwo 75, materiał jest fajny, cena niska więc i tak chyba zostawię do noszenia na wakacje wypuszczonej. Chociaż kołnierzyk też słaby.
Marynarka w rozmiarze 188/104 też według tabeli powinna mieć 78 cm, ma 76 cm, chociaż z przodu długość jest ok. U was też są takie różnice, czy akurat ja trafiłem na modele z odstępstwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zdecydowanie nie polecam tej marynarki:

https://www.bytom.com.pl/marynarka-ercolano

Barki są tragiczne, mimo opisu, że jest lekkie wypełnienie ramion, a wiem ponieważ posiadam model Treviso, że Bytom się poprawił, w tamtej marynarce barki są ok.

Rozmiarówka też do bani, rozmiar 182/108 wyszczuplony jest dla mnie za duży, chociaż mam z Bytomia kilka innych marynarek w tym rozmiarze i dobrze pasują.

Materiał też nieprzyjemny, sztywny i szorstki. Muszę oddać to dziadostwo, a szkoda, ponieważ po zakupie marynarki Treviso, byłem pozytywnie nastawiony, za wyjątkiem materiału półpodszewki, muszę dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.