Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, White Haven napisał:

Spoko. Obstawiam, że za tydzień będzie pierwsza (z wielu) promocja.

Już jest:

http://sklep.bytom.com.pl/obsluga-klienta/regulamin-promocji-drugi-dowolny-produkt-w-prezencie

(jeśli komuś nie chce się czytać, w skrócie jak w tytule: jeden produkt w normalnej cenie, drugi taki sam lub tańszy gratis)

I jeszcze ciekawostka: tabela rozmiarów kurtek i płaszczy podaje długość rękawa z dokładnością do pół centymetra, ale... dopuszcza tolerancję +/- 2 cm:-) Czyli rękaw rozmiaru M ma w teorii 66.5 cm, ale może w rzeczywistości mieć 64.5, 68.5 lub cokolwiek pomiędzy, jak tam się ciachnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Regulaminie tak wygląda "dowolność" tej promocji:
"7.Każdy Uczestnik, przy zakupie produktu z nowej kolekcji Wiosna/Lato 2017 w cenie regularnej, w prezencie otrzymuje dowolnie wybrany przez siebie produkt z kolekcji Wiosna Lato 2017 z innej grupy asortymentowej "
Jak dla mnie cała ta kolekcja "Noblesse oblige" to objawienie po granatowo-niebiesko-granatowych (etc., etc.) poprzednich sezonach. Coś "suitsupplyowego" zaczyna kiełkować w głowach naszych menedżerów ubraniowych (Lancerto, Bytom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Regulaminie tak wygląda "dowolność" tej promocji:

"7.Każdy Uczestnik, przy zakupie produktu z nowej kolekcji Wiosna/Lato 2017 w cenie regularnej, w prezencie otrzymuje dowolnie wybrany przez siebie produkt z kolekcji Wiosna Lato 2017 z innej grupy asortymentowej "

Jak dla mnie cała ta kolekcja "Noblesse oblige" to objawienie po granatowo-niebiesko-granatowych (etc., etc.) poprzednich sezonach. Coś "suitsupplyowego" zaczyna kiełkować w głowach naszych menedżerów ubraniowych (Lancerto, Bytom).

Czyli nie można wziąć dwóch rzeczy z kolekcji Noblesse Oblige, czy też np. nie można wziąć dwóch płaszczy?

Edit: już wiem; to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aron napisał:

Jest nawet dostępna koszula z kołnierzykiem typu "PÓŁWŁOCH" :D

http://sklep.bytom.com.pl/koszula-bg1-04-67a

A widzi ktoś na tej koszuli "charakterystyczną" kratę? Inna sprawa, że ślepnąć zacząłem ...
Co do jakości (wielkości) zdjęć, to Tallinder mz przeblł wszystkich (zanim wszystko przebiło Tallindera ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę pozytywne dalsze zmiany. Przykładowy opis marynarki (fragmenty) ze sklepu:

"Uszyta z najwyższej jakości 100% wełny o skrętności super 120’s. Tkanina pochodzi od renomowanego, włoskiego producenta tkanin Vitale Barberis Canonico. Marynarka jednorzędowa, zapinana na dwa guziki, posiada otwarte klapy oraz dwa rozcięcia z tyłu. Kieszenie proste, cięte z patkami. Marynarka posiada odpinane guziki w rękawach. Unowocześniona konstrukcja ramion marynarki zapewnia naturalne, miękkie ułożenie. Klapy i przody marynarki obszyte ozdobnym stebnowaniem AMF, które jest imitacją ręcznego przeszycia oraz nawiązaniem do tradycji klasycznego krawiectwa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FONos napisał:

Widzę pozytywne dalsze zmiany. Przykładowy opis marynarki (fragmenty) ze sklepu:

"Uszyta z najwyższej jakości 100% wełny o skrętności super 120’s. Tkanina pochodzi od renomowanego, włoskiego producenta tkanin Vitale Barberis Canonico. Marynarka jednorzędowa, zapinana na dwa guziki, posiada otwarte klapy oraz dwa rozcięcia z tyłu. Kieszenie proste, cięte z patkami. Marynarka posiada odpinane guziki w rękawach. Unowocześniona konstrukcja ramion marynarki zapewnia naturalne, miękkie ułożenie. Klapy i przody marynarki obszyte ozdobnym stebnowaniem AMF, które jest imitacją ręcznego przeszycia oraz nawiązaniem do tradycji klasycznego krawiectwa."

Ale te cholerne odpinane guziki na rękawie mogliby sobie darować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem jak nowa kolekcja, ale jeszcze parę miesięcy temu z ciekawości przymierzyłem kilka marynarek w Bytomiu i jeśli chodzi o krój była to totalna porażka. Brzydka ,,kwadratowa" konstrukcja marynarek a'la lata 60/te PRL.  Nieco wcześniej skuszony jakąś promocją zamówiłem chinosy i koszulę. Jakość dramat. Byłem świeżo po zakupie spodni w Benevento i spodnie z Bytomia nie umywają się do nich,  O koszuli lepiej nie wspominać. Raz udało mi się kupić w Bytomiu fajny płaszcz zimowy, który mam od kilku sezonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawcio napisał:

Nie wiem jak nowa kolekcja, ale jeszcze parę miesięcy temu z ciekawości przymierzyłem kilka marynarek w Bytomiu i jeśli chodzi o krój była to totalna porażka. Brzydka ,,kwadratowa" konstrukcja marynarek a'la lata 60/te PRL.  Nieco wcześniej skuszony jakąś promocją zamówiłem chinosy i koszulę. Jakość dramat. Byłem świeżo po zakupie spodni w Benevento i spodnie z Bytomia nie umywają się do nich,  O koszuli lepiej nie wspominać. Raz udało mi się kupić w Bytomiu fajny płaszcz zimowy, który mam od kilku sezonów. 

No niestety nie piszesz do końca prawdziwych rzeczy ...
1. Konstrukcja marynarek jest w tej kolekcji całkowicie inna, nie tylko w kolekcji Noblesse Oblige, ale również - w mierzonych przeze mnie - w "regularnej". Poduszki usunięte, półpodszewki, fajne składy materiałowe (mieszanki lnu i wełny/bawełny, dodatki jedwabiu). Mam 5 marynarek Bytomia "starszej daty", więc różnicę od razu widać ... Przy zamówieniu z rabatem wychodziło od 349 zł do 499. Na tym etapie "rozwoju" sezonu to atrakcyjniejsza cenowo oferta niż w Vistuli (Lantiery) czy też w Lancerto (spójrz na ceny marynarek spoza kolekcji "Mr Vintage i ... na ich skład materiałowy).
2. Koszule z Bytomia (kupiłem ostatnio 3 z Bytomia i 6 Lambertów, więc jakieś aktualne porównanie jest) z dwuskrętnej bawełny są na poziomie większości Lambertów. Dotyczy nie tylko bawełny, ale również jakości wykonania.
3. Spodnie z Bytomia ... Nie wiem, które kupowałeś, ale osobiście faktycznie wolę fasony choćby z Vistuli. Porównywanie (cena!!!) z Benevento, to chyba w tym kontekście nieporozumienie ...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fargo Czy możesz zrobić jakieś zdjęcia i pokazać jak leżą te marynarki z nową konstrukcją? Bytom nie pokazuje na stronie sklepu zdjęć na modelach, a te nieliczne zdjęcia które można znaleźć (np. na ich profilu na Facebooku) raczej nie zachęcają i nie wyglądają tak jakby marynarki miału usunięte poduszki.

Przykład:

bytom.JPG.03464d00dded50461eccfe4a04e29afc.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka Póki co są w drodze, kurier pojawi się pewnie po długim weekendzie ...
We wrocławskiej Renomie mierzyłem te:
https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-james
https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-edgar
https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-bg1-02-21a

https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-frederick
z tego nie zamówiłem "Edgara". Reszta - jak już wspominałem - w drodze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze szczuplejszych kolegów ma doświadczenie z tymi marynarkami z nowej kolekcji? Najmniejszy rozmiar to Wyszczuplona 96/176, czyli jak mniemam odpowiednik 48. W SuSu i Vistuli noszę zwykle 46 i leży dobrze, czy w związku z tym nie brać w ogóle Bytomia pod uwagę? Czy ten 48 jest trochę na wyrost i jest szansa, że będzie pasował? Wymiary podane na stronie Bytomia pozwalają przypuszczać, że może być ok, a wzory, tkaniny i cena po obniżce tworzą rzeczywiście dosyć atrakcyjną ofertę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fargo Czekam zatem na zdjęcia, chętnie zobaczę jak leżą te marynarki, a na wizytę w salonie Bytom trochę szkoda mi czasu. Wydaje mi się że trochę przesadziłeś, bo z tego co widać na zdjęciach na modelach, to te marynarki nie mają usuniętych poduszek, tak jak piszesz, a po prostu wypełnienie zmniejszone z absurdalnego do sporego, ale akceptowalnego (czyli np. takiego jakie stosuje CT czy Lantier). Widać to np. na zdjęciu na modelu jednej z marynarek które kupiłeś:

400x640-0001-ms-bytom-lookbook-230220173 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, White Haven napisał:

Ja się zastanawiam nad tą. Za te 350 zł chyba się skusze - mieszanka lnu i wełny.

 

4.thumb.jpg.ee856b00dfc7d23f1cc369d76cb4b38d.jpg5.thumb.jpg.1d65a5e4c404efe5ccfc5cc24f0c5f12.jpg

Też na nią zwróciłem uwagę. Jest bardzo "kwadratowa"? Jak się układa w ramionach pod kątem wypychania? Niestety w Krakowie w sklepach nie mają i pozostaje liczyć na szczęście, że będzie pasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎04‎-‎27 o 14:54, Zajac Poziomka napisał:

@Fargo Czekam zatem na zdjęcia, chętnie zobaczę jak leżą te marynarki, a na wizytę w salonie Bytom trochę szkoda mi czasu. Wydaje mi się że trochę przesadziłeś, bo z tego co widać na zdjęciach na modelach, to te marynarki nie mają usuniętych poduszek, tak jak piszesz, a po prostu wypełnienie zmniejszone z absurdalnego do sporego, ale akceptowalnego (czyli np. takiego jakie stosuje CT czy Lantier).

Niestety jest tak jak piszesz. W marynarkach z kolekcji Noblesse Oblige usunięto gigantyczne poduszki ale nie całkowicie, nadal tam są, dokładnie na poziomie akceptowalnym ale jednak są. Ponadto są to marynarki z pełną podszewką. Natomiast w niektórych marynarkach np w tej https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-bg1-02-21a faktycznie nie ma żadnych wkładów (nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli bez podszewki/z półpodszewką czy wybranych modeli). Trzeba także uważać na rozmiarówkę. Marynarki NO są dłuższe o około 2 cm od reszty kolekcji. Mierzyłem na wzrost 182 które wg tabeli powinny być na mnie idealne a są za długie z NO musiałbym mieć 176 natomiast z innych 182 jest ok a mowa o tej samej sylwetce wyszczuplonej wg tabeli rozmiarów. Poniżej kilka zdjęć.

James rozmiar 176/100:

Frederic rozmiar 182/104:

 

Frederic rozmiar 176/100:

 

BG1-02-21A rozmiar 182/100:

[Edit] zdjęcia zostały usunięte

 

Ta ostatnia mimo, że formalnie to ten sam krój co NO jednak leży bardzo dziwnie. Totalnie się na mnie nie układała. Częściowo wynika to zapewne ze sztywności ze względu na len niemniej w klatce dziwnie się marszczyła jakby było za dużo materiału nawet mierzyłem 96 taż się tak robiło mimo że była już odczuwalnie za ciasna. Głownie pod pachami z przodu było to mniej widoczne ale z tyłu było źle bo sam sprzedawca stwierdził że nie leży na mnie dobrze mimo że NO leżały ok i nie potrafił wskazać przyczyn.

Miałem nadzieję na coś lepszego, tą ostatnią za 350 bym chętnie kupił ale niestety leży na mnie fatalnie, z kolei NO ... ramiona+pełna podszewka mnie zniechęciły ... za 500 pln ... hmm chyba wolałbym dopłacić do Lancerto jednak. Niemniej zmiany idą w dobrym kierunku.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fargo napisał:

No niestety nie piszesz do końca prawdziwych rzeczy ...
1. Konstrukcja marynarek jest w tej kolekcji całkowicie inna, nie tylko w kolekcji Noblesse Oblige, ale również - w mierzonych przeze mnie - w "regularnej". Poduszki usunięte, półpodszewki, fajne składy materiałowe (mieszanki lnu i wełny/bawełny, dodatki jedwabiu). Mam 5 marynarek Bytomia "starszej daty", więc różnicę od razu widać ... Przy zamówieniu z rabatem wychodziło od 349 zł do 499. Na tym etapie "rozwoju" sezonu to atrakcyjniejsza cenowo oferta niż w Vistuli (Lantiery) czy też w Lancerto (spójrz na ceny marynarek spoza kolekcji "Mr Vintage i ... na ich skład materiałowy).
2. Koszule z Bytomia (kupiłem ostatnio 3 z Bytomia i 6 Lambertów, więc jakieś aktualne porównanie jest) z dwuskrętnej bawełny są na poziomie większości Lambertów. Dotyczy nie tylko bawełny, ale również jakości wykonania.
3. Spodnie z Bytomia ... Nie wiem, które kupowałeś, ale osobiście faktycznie wolę fasony choćby z Vistuli. Porównywanie (cena!!!) z Benevento, to chyba w tym kontekście nieporozumienie ...
 

Nie wiem jak mam odnieść się do pisania ,,nieprawdziwych'' rzeczy. To była moja subiektywna ocena. Po prostu uważam, że Bytom robi słabe rzeczy, ponieważ 3/4 produktów, które tam kupiły stanowiły większe lub mniejsze rozczarowanie.

1.marynarka - jak dla mnie te zaprezentowane powyżej wyglądają dalej sztywno i nie ciekawie. Może niektórzy się odnajdują w takich fasonach, mi nie odpowiadają i tyle.

2. mam 2 koszule z Bytomia, kupione na wyprzedażach. Dla mnie ich jakość jest słaba. Jest tyle firm koszulowych, że raczej do nich nie wrócę.

3. spodnie chinos cena regularna z tego co widzę aktualnie na stronie to 229 zł. https://sklep.bytom.com.pl/spodnie-obra wybrałem ten model lub poprzedni bardzo podobny. Spodnie z B. po kilku praniach wyglądają słabo, zwyczajnie nie założyłbym ich nawet na zakupy czy wyjście do kina. Mam sporo chinosów np. H&M czy M&S i leżały na mnie dużo lepiej, były ładniej uszyte i przede wszystkim nosiłem je znacznie dłużej.

Lancerto moim zdaniem ma teraz ciekawszą ofertę, chociaż też nie wszystko.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.