Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lyzwad napisał:

Też na nią zwróciłem uwagę. Jest bardzo "kwadratowa"? Jak się układa w ramionach pod kątem wypychania? Niestety w Krakowie w sklepach nie mają i pozostaje liczyć na szczęście, że będzie pasować :)

Garść zdjęć. Marynarka jest na mnie trochę za szeroka w ramionach, ale chyba to oleję ;) 

3.thumb.jpg.a3401cc226fb01895b0c433ca062cd42.jpg2.thumb.jpg.cf22c42f7ec3ea912fd256851a230ba3.jpg1.thumb.jpg.6db4d4e8f4a52bf469aa06d1819a997b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oferowanie marynarek w cenie "regularnej" poniżej stu euro (tak to nazwę, bo promocje są chyba w Bytomiu wliczone w koncepcję przedsiębiorstwa) świadczy o znikomym szacunku firmy dla pojęcia "sztuki krawieckiej".  

Można mi zarzucić, że widzę tylko cenę. Ale jak widać koledzy też. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Moim zdaniem oferowanie marynarek w cenie "regularnej" poniżej stu euro (tak to nazwę, bo promocje są chyba w Bytomiu wliczone w koncepcję przedsiębiorstwa) świadczy o znikomym szacunku firmy dla pojęcia "sztuki krawieckiej". 

 

Niestety liderzy rodzimego rynku nauczyli klientów takiej polityki cenowej (nieustanne promocje) i teraz nie są w stanie się z tego wycofać, bo towar nie będzie się sprzedawał. Nie znam innych europejskich marek u których w środku sezonu można kupić marynarki wyprodukowane w Europie z dobrych włoskich tkanin za  80-100 euro. To jest poniżej kosztów wytworzenia. Wystarczy spojrzeć na raporty finansowe tych spółek by zobaczyć, że to jest mielenie dużej kasy, ale zysk jest minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mr.vintage napisał:

 

Niestety liderzy rodzimego rynku nauczyli klientów takiej polityki cenowej (nieustanne promocje) i teraz nie są w stanie się z tego wycofać, bo towar nie będzie się sprzedawał. Nie znam innych europejskich marek u których w środku sezonu można kupić marynarki wyprodukowane w Europie z dobrych włoskich tkanin za  80-100 euro. To jest poniżej kosztów wytworzenia. Wystarczy spojrzeć na raporty finansowe tych spółek by zobaczyć, że to jest mielenie dużej kasy, ale zysk jest minimalny.

Klient chyba na tym nie traci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mr.vintage napisał:

 

Nie znam innych europejskich marek u których w środku sezonu można kupić marynarki wyprodukowane w Europie z dobrych włoskich tkanin za  80-100 euro. To jest poniżej kosztów wytworzenia. Wystarczy spojrzeć na raporty finansowe tych spółek by zobaczyć, że to jest mielenie dużej kasy, ale zysk jest minimalny.

Mnie zatem nurtuje jedno, a co z eksportem? Skoro tak tanio sprzedają, to czemu by jeszcze tym towarem nie zalać Europy zachodniej? Czemu ograniczać się do rynku krajowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BrotherM napisał:

Mnie zatem nurtuje jedno, a co z eksportem? Skoro tak tanio sprzedają, to czemu by jeszcze tym towarem nie zalać Europy zachodniej? Czemu ograniczać się do rynku krajowego?

Koszty promocji i wszelkie inne koszty zaczęcia czegoś z niczego ..
@mr.vintage by być sprawiedliwym chyba trzeba wspomnieć również o Lancerto? Poza kolekcją sygnowaną przez Pana zdarzają się takie perełki https://www.lancerto.com/marynarka-jese-8490.html albo co gorsza takie https://www.lancerto.com/marynarka-molise-7785.html (60% poliestru!!!) w cenie wyższej niż Noblesse Oblige Bytomia na obecnej promocji ...
Tę koszulę https://sklep.bytom.com.pl/koszula-bg1-04-67a nabyłem za 50% ceny (w promocji ze spodniami) i w opcjach wyprzedażowych jest to najtańsza koszula z kołnierzykiem pin-collar na rynku polskim. Dwuskrętna bawełna, bardzo przyjemna w noszeniu. NIe wiem, czy niska cena hańbi jakąkolwiek sztukę, bo w drodze do mnie są jeszcze 4 krawaty Lambert z Wólczanki, każdy po 30 zł. Rozumiem, że prestiż krawiecki zachowywały wyłącznie do chwili kiedy kosztowały po 149,90 zł za sztukę ? Teraz wstyd je brać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eye_lip napisał:

Mr Vintage pisał o cenach marynarek szytych w Polsce, wykonanych z włoskich materiałów, a nie chińskich krawatch czy koszulach z promocji.

Napisałem też o polskich marynarkach ;) Czytać trzeba od początku, nie od środka ...
Koszula z promocji nabiera innych cech niż koszula przed promocją?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fargo napisał:

Napisałem też o polskich marynarkach ;) Czytać trzeba od początku, nie od środka ...
Koszula z promocji nabiera innych cech niż koszula przed promocją?

Nie chodzi o to, że po promocji koszula nabiera innych cech. Chodzi o to, że szyje się kilka modeli z dobrych materiałów (często jako nawet osobne kolekcje jak NO z Bytomia czy MrV z Lancerto) a obok jest główna oferta w większości już szyta inaczej i z dużo gorszych materiałów głównie z poliestrami itp. ... tym dobrym produktem promuje się markę po czym robią promocje i ta super kolekcja jest sprzedawana praktycznie po kosztach a zarabia się na pozostałej części oferty ... Zatem świadomy kupujący czytający skład, itd. na promocjach zyskuje znacznie, pozostali niestety niekoniecznie (ludzie kupują co im się podoba albo co im sprzedawca zasugeruje a nie co jest dobre).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marki Bytom próbuję się przekonać od kilku sezonów i niestety bez powodzenia. Dzisiaj wybrałem się do salonu w celu przymiarki modelu https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-rybitwa 176/96. Jestem osobą dość szczupłą, gdzie dobre taliowanie marynarki to podstawa. Biorąc marynarkę do ręki byłem zdziwiony dość dobrym wykonaniem i jakością materiału, gdybym nie znał składu to pewnie stwierdziłbym że to 100% len a nie wełna. Nadszedł czas przymiarki i niestety na tym etapie moje pozytywne nastawienie legło w gruzach. Marynarka w talii leży fatalnie, ciężko to opisać ale nasuwa się pierwsze stwierdzenie to: marynarka rodem PRL jak to napisał tutaj jeden z forumowiczów. Panią, która była zachwycona leżącą jak ulał marynarkę(pewnie gdybym ubrał 3 rozmiary za dużą to też by tak stwierdziła....), poprosiłem o zmierzenie marynarki. Co ciekawe okazało się że wymiary odpowiadają Vistuli 176/92 i Suitsupply 46 oraz MD 46, jednak w praktyce Bytom to jeden wielki worek i szczerze nie potrafię odpowiedzieć gdzie tkwi prawdziwy problem w konstrukcji. No i cóż,pozostaje czekać na kolejny sezon i zmiany nie tylko na papierze :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BrotherM napisał:

Mnie zatem nurtuje jedno, a co z eksportem? Skoro tak tanio sprzedają, to czemu by jeszcze tym towarem nie zalać Europy zachodniej? Czemu ograniczać się do rynku krajowego?

Na chwilę obecną to trochę porywanie się z motyką na słońce. By pełną parą wejść na rynki zachodnie trzeba mieć ogromny budżet na wypromowanie marki, a i tak będzie to bardzo ryzykowna operacja, dlatego żadna polska firma ze średniej półki jeszcze tego nie zrobiła. Kilkanaście lat temu próbowali Bytom, Ochnik, Gino Rossi, Nord - bez sukcesu. Rynki zagraniczne z sukcesem udało się "skubnąć" markom LPP (Reserved, Cropp, House) i CCC, ale to niska półka cenowa i znacznie większe spółki/budżety niż Bytom, Vistula, Próchnik czy Lancerto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.04.2017 o 07:53, mr.vintage napisał:

I tak i nie. Przykład Próchnika pokazuje, że obok całkiem przyzwoitych produktów sprzedawane są w tych samych cenach buble, o czym nie każdy klient wie i ludzie to kupują kierując się wyłącznie znaną marką. I co gorsza, tych produktów jest coraz więcej.

To jest prawda. Mają całkiem dobre rzeczy, mam np. parę garniturów i marynarek, kupionych na wyprzedaży za 200-400 zł i są zaskakująco dobrze uszyte, ładne i z akceptowalnych tkanin (wełna - czasem z podanym producentem, podszewki z acetatu, wiskozy i cupro). Tragiczne są tylko guziki - zawsze do wymiany. A jednocześnie sprzedają totalny plastikowy chłam. Ja myślę, że większość klientów tego nie odróżnia.

A w Bytomiu się trafiają całkiem dobre płaszcze, ostatnio nabyłem wiosenny - miękka tkanina z Como (bawełna z poliamidem), miękkie ramiona, półpodszewka z wiskozy, dobrze wykończone szwy (tylko w tali krój słaby), szyty w Polsce. Część wiosennych płaszczy na szczęście nie ma tak spapranych fasonu i konstrukcji jak marynarki.

Niestety strona internetowa nie podaje producenta tkaniny ani nie informuje, czy dany produkt jest uszyty w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mocno zachęcająca :) Wziąłem 2 sztuki przed chwilą ...
https://sklep.bytom.com.pl/koszula-baker

Po dłuższym okresie zastanawiania (po co mi kolejna niebieska/granatowa marynarka - człowiek to próżna jednostka ...) zamówiłem również:
https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-gandra
Mierzyłem tę marynarkę bodaj rok temu. Wełna, na mnie leżała dobrze (z poduszkami ;) ).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fargo napisał:

Cena mocno zachęcająca :) Wziąłem 2 sztuki przed chwilą ...
https://sklep.bytom.com.pl/koszula-baker

Po dłuższym okresie zastanawiania (po co mi kolejna niebieska/granatowa marynarka - człowiek to próżna jednostka ...) zamówiłem również:
https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-gandra
Mierzyłem tę marynarkę bodaj rok temu. Wełna, na mnie leżała dobrze (z poduszkami ;) ).
 

Hmmm... ale po co takie wyznania? Zakup chwały nie przynosi. Załóż, zrób zdjęcia, udowodnij, że było warto.

Czy może dodatkowy dochód z tytułu reklamy tej marki? (przez @Zajac Poziomka stałem się podejrzliwy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hargin napisał:

Hmmm... ale po co takie wyznania? Zakup chwały nie przynosi. Załóż, zrób zdjęcia, udowodnij, że było warto.

Czy może dodatkowy dochód z tytułu reklamy tej marki? (przez @Zajac Poziomka stałem się podejrzliwy). 

100 tys. złotych miesięcznie, ale znaczną część prowizji przekazuję na Fundusz Walki Z Głupiomądrymi.

Mógłbym Cię publicznie prosić, żebyś przestał w kółko decydować o czym mam pisać, co, jak i kiedy?
Oba produkty zamówiłem, są w bardzo atrakcyjnych cenach, może kogoś zainteresuje .... Na tym forum nie każdy wpis jest opatrzony zdjęciem (vide; Twoje wypociny)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fargo napisał:

100 tys. złotych miesięcznie, ale znaczną część prowizji przekazuję na Fundusz Walki Z Głupiomądrymi.

Mógłbym Cię publicznie prosić, żebyś przestał w kółko decydować o czym mam pisać, co, jak i kiedy?
Oba produkty zamówiłem, są w bardzo atrakcyjnych cenach, może kogoś zainteresuje .... Na tym forum nie każdy wpis jest opatrzony zdjęciem (vide; Twoje wypociny)

Zapytałem grzecznie po co takie wyznania. Co do zasady pisz co chcesz, ale pozwól reagować. Wycieczki osobiste ... no cóż, nie kojarzę, abym cokolwiek pisał do tej pory w ramach odpowiedzi na Twoje wynurzenia (vide: moje wypociny). 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.