Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, czyli wiemy dlaczego post z ofertą butów został usunięty - bo niezgodny z regulaminem. Jest w tym logika, chociaż połączona z nadgorliwością. Dlaczego jednak posty poniżej, włącznie z moim, które zawierały sugestie modyfikacji regulaminu, zostały usunięte, a nie przeniesione do tego wątku, czy jakiegoś innego miejsca gdzie można umieszczać uwagi i sugestie co do funkcjonowania forum? Czy może przeoczyłem w regulaminie zapis o tym, że został on nadany przez boga razem z tytułem królewkim Karola Wielkiego, i jest niezmienny jak prawo ciążenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator@mosze usunął post informując mnie na pw że jest niezgodny z regulaminem (ok, zgadzamy się, jest bo jest pośrednio ofertą sprzedaży nie jako oferta) i jednocześnie poinformował, że możemy w stowarzyszeniu przedyskutować możliwość wystawiania takich postów (domyślnie z używanymi butami) co jest pewnym kuriozum ponieważ nie zamieściłem oferty sprzedaży w dziale "sprzedam" wiedząc że będzie usunięta... uznaniowo przez moderatora@mosze , ale nie jako bezpośrednio naruszająca konkretny punkt, tylko ten o .. niezgodności z celami stowarzyszenia, ot takie kuriozum (przypominam że regulamin który akceptujemy na forum jest jeden, a prywatne moderatorskie dopiski w ( podregulaminie) działu "sprzedam" będące interpretacją (głównie kolegi M.) to nie jest to co tworzyły osoby piszące regulamin forum.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nawrot napisał:

W którym punkcie? Bo widzę tam tylko enigmatyczną niezgodność z celami stowarzyszenia, które nawet wprost nie są sformułowane w regulaminie.
Uznać by należało (jak już uznaniowość to jedyny przyczynek do usuwania postów), że coś tu jest nie tak.

 

IV. Szczegółowe zasady dla działu „Oddam-Kupię-Sprzedam”
1. Dział „Oddam – Kupię - Sprzedam” służy wyłącznie użytkownikom forum i nie jest przeznaczony do dokonywania ogłoszeń przez osoby zajmujące się działalnością gospodarczą. Ogłoszenia dotyczące ofert oddania, zakupu lub sprzedaży rzeczy mogą być zamieszczane wyłącznie w tym dziale.

4. Tytuł wątku powinien wyraźnie wskazywać, czy jego przedmiotem jest oddanie rzeczy, zamiar zakupu lub sprzedaży.

7. Zakazuje się publikacji zbiorczych ogłoszeń sprzedaży. Ogłoszenie o sprzedaży może dotyczyć wyłącznie jednego przedmiotu lub jednorodnego zestawu (np. 2 częściowy garnitur).

8. Użytkownik forum, dokonujący publikacji ogłoszenia o sprzedaży, zobowiązany jest umieścić w tytule kolejny numer swojego ogłoszenia w danym roku kalendarzowym (np. "sprzedam marynarkę rozmiar 50 [1/2015]).

10. Administrator lub Moderator ma prawo usunąć ogłoszenie o sprzedaży w przypadku uznania, że nie odpowiada ono celom Stowarzyszenia. Moderatorzy uznają, że sprzedaż używanych butów oraz bielizny nie odpowiada celom Stowarzyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski, to mi przypomina pierwsze tygodnie działalności TKMaxx w Polsce. Jakiś dyrektor zarządzający wymyślił, że zwracać można wszystko oprócz bielizny. Ekspedientki przyjmowały spodnie, koszule i buty, a nie przyjmowały wielopaków (oryginalnie zapakowanych, połączonych spinaczami itd.) majtek i skarpetek.

Wystarczy dodać do regulaminu dwa punkty:

1. Administracja Forum ani Stowarzyszenie But w Butonierce nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zawierane transakcje.

2. Strony transakcji zawieranej przy pomocy forum, ale na własną rękę, oświadczają, że są osobami pełnoletnimi i dokonują zbycia/nabycia przedmiotów zgodnie z polskim prawem.

(sformułowanie można poprawić, nie jestem prawnikiem)

Jeśli ktoś kupi buty i dostanie grzybicy, nie powinien mieć pretensji do Moderatorów, Administratora czy Zarządu Stowarzyszenia.

Jeżeli uzyskiwanie korzyści finansowych ze sprzedaży rzeczy używanych nie licuje z celami Stowarzyszenia, można zgodzić się jedynie na barter - wymianę rzeczy używanych z ewentualną dopłatą max. 10% szacowanej wartości.

Edit: chciałem sprawdzić na stronie Stowarzyszenia jakie są jego cele i dlaczego o tych celach decydują Moderatorzy Forum, ale okazało się, że wygrałem iPhona 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Velahrn napisał:

10. Administrator lub Moderator ma prawo usunąć ogłoszenie o sprzedaży w przypadku uznania, że nie odpowiada ono celom Stowarzyszenia. Moderatorzy uznają, że sprzedaż używanych butów oraz bielizny nie odpowiada celom Stowarzyszenia!

Jakie są zatem cele Stowarzyszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, lubo69 napisał:

@Żorż Ponimirski, to mi przypomina pierwsze tygodnie działalności TKMaxx w Polsce. Jakiś dyrektor zarządzający wymyślił, że zwracać można wszystko oprócz bielizny. Ekspedientki przyjmowały spodnie, koszule i buty, a nie przyjmowały wielopaków (oryginalnie zapakowanych, połączonych spinaczami itd.) majtek i skarpetek.

Wystarczy dodać do regulaminu dwa punkty:

1. Administracja Forum ani Stowarzyszenie But w Butonierce nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zawierane transakcje.

2. Strony transakcji zawieranej przy pomocy forum, ale na własną rękę, oświadczają, że są osobami pełnoletnimi i dokonują zbycia/nabycia przedmiotów zgodnie z polskim prawem.

(sformułowanie można poprawić, nie jestem prawnikiem)

Faktycznie taki podpunkt już istnieje

2. Stowarzyszenie nie odpowiada za rzetelność ogłoszeń oraz przebieg transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mayor napisał:

Rozumiem ,że ja jestem traktowany przez Moderatora Mosze jako "gorszy sort"  i nawet się  pogodziłem  z hurtowym usuwaniem przez tegoż moderatora moich wpisów.

Wyleciały wpisy zawierające osobiste wycieczki/złośliwości wobec innych użytkowników forum. Posty te zresztą były najczęściej zgłaszane do moderacji jako nie spełniające wymaganego poziomu forum, a ja zgadzałem się z tą opinią i posty usuwałem. W związku z tym powyższe dramatyczne sformułowania ("sorszy sort", "hurtowe usuwanie") uważam za mocno nie na miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 13:02, xkoziol napisał:

Kiedy Panowie Moderatorzy posprzątają wątki "Patynowanie oraz repatynowanie obuwia" i "CMDNS"?

 

11 minut temu, xkoziol napisał:

Panowie @mosze i @Velahrn - zróbcie sobie urlop :)

Czasem trzeba odpocząć od "roboty", spojrzeć z dystansu, wyresetować myśli itepe itede...

@xkoziol albo rybki, albo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xkoziol napisał:

Bez znaczenia czy słusznie, uczciwie i zgodnie z regulaminem czy nie możesz mi go zapewnić. Nie jeden raz to zrobiłeś.

No ale wiesz, sporo ostatnio narzekasz na samo forum, poważnie się zastanawiam, czy to nie oznaka zmęczenia materiałem? Może dobrowolny urlop by Ci dobrze zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co ciekawe, w certyfikacie SSL brakuje całkowicie certu wystawionego na domenę forum, co by wskazywało, że po prostu ktoś skopał tworzenie chaina :/, chyba, że jakiś magiczny skrypt nie zdołał pobrać nowego certa (wydaje mi się że normalnie widoczny by był nieważny cert na domenę). Takie tam moje wróżenie z fusów ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Ogłoszenia zbiorcze są zgodne, o ile sprzedaje się komplet jako całość. W innych przypadkach jest jeden numer na ogłoszenie.
Które ogłoszenia są niezgodnie z regulaminem? Proszę o wskazanie (najlepiej zgłoszenie ogłoszenia).
Pkt 7 regulaminu:

7. Zakazuje się publikacji zbiorczych ogłoszeń sprzedaży. Ogłoszenie o sprzedaży może dotyczyć wyłącznie jednego przedmiotu lub jednorodnego zestawu (np. 2 częściowy garnitur).
  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.