Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
1 godzinę temu, xkoziol napisał:

Czy na forum są jeszcze aktywni jacykolwiek moderatorzy? 

Kolego @xkoziol pisanie donosów do moderacji to moim zdaniem kiepski pomysł.Pomimo kilku ciętych sarkastycznych wypowiedzi, według mnie jesteś jednym z najwartościowszych użytkowników forum .Doceniam Twój sarkazm i moim zdaniem wynika on bardziej z nietolerancji dla głupoty, niż ze złośliwości.Jak zaczniesz pisać skargi do moderacji to będziesz tylko zwykłym palantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem z logowaniem się na forum.

Poprawnie wpisuję swój login i hasło i zawsze dostaję komunikat - "Wpisane hasło jest niepoprawne. Proszę spróbować ponownie (upewnij się, że klawisz Caps Lock nie jest włączony).". Za każdym razem muszę resetować hasło i wtedy przy zmianie następuje automatyczne logowanie. Czy ktoś ma/miał taki problem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyżej opisany problem pojawia się gdy w polu "login" podajesz swój adres email, spróbuj tym razem przez podanie nicka, czyli Piotr.L. Ja w ogóle nie mogę zalogować się przez adres email (resetowanie hasła działa jednak prawidłowo, więc email podaję prawidłowy - w Twoim przypadku może jest podobnie, skoro również udaje Ci się to zrobić). Jakiś czas temu pisałem o tym do administratora, ale w międzyczasie zorientowałem się, że logowanie przez nick działa w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
14 godzin temu, xkoziol napisał:

@velahrn, jesteś żenujący kasując co i raz moje posty, które nie naruszają regulaminu, a tylko Ci się subiektywnie nie podobają. Chcesz sobie coś ze mną wyjaśnić zapraszam na priv albo nawet live. Panowie, jak się domyślam - do zobaczenia za miesiąc, może kwartał...

 

Cześć

Usunąłem Twój post (pojedynczy) z racji off-topicowania i ciągnięcia tematów politycznych w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Co do spotkania live - bardzo chętnie poznam Cię osobiście, zwłaszcza, że nie byłeś na żadnym spotkaniu forumowym/Stowarzyszeniowym od lat ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, xkoziol napisał:

Może zatem z równą gorliwością (bo o szybkości reakcji nie ma mowy) przejrzysz oba wątki historyczne w Sali Klubowej?

Oba "tematy historyczne" jeśli mówimy o tym samym, zostały zamknięte, a główny winowajca, który zakładał nowe - skutecznie zdyscyplinowany. Na pewno jeden z tematów zamknąłem osobiście. Jako moderacja obserwowaliśmy sytuację  i zareagowaliśmy w momencie, kiedy stwierdziliśmy, że dalsza dyskusja staje się nieakceptowalna.

Przykro mi, że mnie obrażasz i uważasz, że uwziąłem się na Ciebie. Tak nie jest. Po prostu nie moderuję jednocześnie wszystkich tematów 24h dobę, jako, że tę funkcję pełnie społecznie i nie jestem zawsze obecny na forum.

Przypominam również, że właśnie się pożegnałeś z forum - czyżbyś już wrócił ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zachowanie jednego z moderatorów woła o pomstę do nieba.Nie mam zamiaru pisać skarg, roztrząsać publicznie g. widłami ani używać epitetów w niedziele.Arogancja, dyktatura,podwójne standardy,uprawianie osobistej wendety. Młody człowieku powinieneś się wstydzić spojrzeć w lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Panowie na to???

Pytanie brzmi - co Pan ostatecznie na to?:-) Coś wyszło z tego castingu?

Nie chodzi o votum nieufności w stosunku do @mosze i @Velahrn. Sprawy o której teraz pisze @mayor nie znam i nie oceniam. W pracę moderatora wpisane jest narażanie się niektórym, tym częstsze im moderator ma więcej pracy. Na forum o takim ruchu dwóch moderatorów to o pięciu za mało. Dodatkowo - zasady bazarku są bardziej restrykcyjne niż zasady sprzedaży reglamentowanej w czasach mojej młodości, każdy wpis w dziale Humor wywołuje niestrawną dyskusję egzystencjalną, nietrafienie z zestawem w wątek casual lub nie casual budzi święte oburzenie, no i jeszcze do tego te zbyt krótkie marynarki, przecież tego nie wolno tolerować! Każdy ma trochę za uszami - sam marudzę gdy ktoś jest za wysoki i wstawia zdjęcia butów z poziomu nosa.

To jest trudna i niewdzięczna praca pro bono; mnie (i nie tylko) była proponowana - odmówiłem.

Edit: nie wiem czy stosuje się rozwiązanie, które nazwałbym peer moderation. Forum jest darmowe i otwarte; każdy może odnieść korzyść materialną, socjalną, wizerunkową lub poznawczą. Niech w zamian za to będzie obowiązek weryfikacji treści - nieprawidłowości zgłaszamy wszyscy. Jeśli przekona się użytkowników, że to nie donosicielstwo a crowdsourcing, może moderator właściwy będzie miał mniej pracy; wystarczy że odniesie się do zgłoszeń, a resztę przejrzy zamiast czytać od deski. Tym sposobem nikt nie powinien już pytać „gdzie jest moderator” - moderator jest w lustrze.

Odpowiadając na pytanie "kto będzie weryfikował ten obowiązek" - nikt; tu same dżentelmeny, wystarczy gentlemen's agreement.

W praktyce grono kilkudziesięciu osób, które siedzą tu codziennie, mogłoby podzielić się kluczowymi wątkami. Np. udzielasz się w wątku CMDNS, wiesz co tam powinno być, wiesz na co ludzie zwracają uwagę - napisz z innym udzielającym się kolegą krótkie zasady, niech administracja da Ci możliwość wklejenia tego przed pierwszym postem. Przeglądasz potem wątek, widzisz coś wbrew zasadom, zgłaszasz. Każdy inny - widzisz coś nie tak, patrzysz na pierwszy post, zgłaszasz. Dwaj moderatorzy powinni jeszcze raz, uwzględniając uwagi, zweryfikować zasady bazarku, a ktoś powinien wziąć na siebie rolę tropienia różnych karyn18578, wstawiających pięć minut po rejestracji link do super sklepu. Zasada jest prosta: pierwszy post, nazwa sklepu innego niż forumowy Partner, najpierw strzelasz, potem zadajesz pytania: usuwasz post, ewentualnie pozwalasz się później wytłumaczyć. Nie chodzi o coś takiego jak teraz "wrzucę żarcika, dostanę plusika", tylko o grubą kreskę.

Może rozwiązaniem jest ścisła integracja wewnątrz triady Partnerzy - Stowarzyszenie - forum. Konkursu ani licytacji nie było od miesięcy (pewnie nie ma komu zorganizować), a Partnerzy prowadzą swoje konta forumowe aktywnie jak dotąd. Nic w tym złego, ale jeśli w ramach obowiązujących przepisów i dotychczasowych ustaleń Partner mógłby, choćby symbolicznie, wynagradzać moderatora, może byliby chętni do tej pracy. Wynagrodzenie może przecież mieć formę naprawdę atrakcyjnej zniżki na poziomie dumpingowym, np. 50%. Na to każdy jest łasy, vide kultowa wręcz popularność wątku zakupów w AS. Ewentualnie Stowarzyszenie mogłoby podnieść stawki członkowskie (a forum traktować jako ściśle stowarzyszeniowe) i mieć środki na pracę moderatorów; w zamian członkowie (np. na różnych poziomach - platynowy, złoty, srebrny; na gwiazdki na pagonach też każdy jest łasy) mieliby dostęp do bardzo atrakcyjnych zniżek Partnerów.

Przy okazji pytanie: w zakładce Ranking jest takie coś:

"Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 20.09.2019 uwzględniając wszystkie działy."

Najbardziej popularna zawartość uzyskała w ciągu ostatniego miesiąca... 3 (słownie: trzy) plusy. Trzy plusy niektóre posty na forum zdobywają w ciągu trzech minut; o co tu chodzi?

Dobra, ulało mi się przy niedzieli - idę pobiegać

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lubo69 napisał:

Przy okazji pytanie: w zakładce Ranking jest takie coś:

"Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 20.09.2019 uwzględniając wszystkie działy."

Najbardziej popularna zawartość uzyskała w ciągu ostatniego miesiąca... 3 (słownie: trzy) plusy. Trzy plusy niektóre posty na forum zdobywają w ciągu trzech minut; o co tu chodzi?

Patrzyłem na to, u mnie wyświetla się poprawnie. Tzn. zawartość z dzisiaj (20.10) ma jakieś 3 plusy, a im dalszy wyświetlam zakres tym więcej reakcji jest sumowanych.

Ja mam pytanie innego rodzaju. Dlaczego wpisy ignorowanego przeze mnie użytkownika nagle od kilku dni zaczęły być dla mnie widoczne ? Nie ukrywam, że burzy to moje Feng Shui ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
19 minut temu, xkoziol napisał:

Kiedy Panowie Moderatorzy posprzątają wątki "Patynowanie oraz repatynowanie obuwia" i "CMDNS"?

Jak to? Przecież sprzątają na okrągło.Tylko wybiórczo.Nie wiem czy kolega zauważył ale na tym forum są "równi i równiejsi" przynajmniej dla jednego z Panów Moderatorów.,  

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rozumiem ,że ja jestem traktowany przez Moderatora Mosze jako "gorszy sort"  i nawet się  pogodziłem  z hurtowym usuwaniem przez tegoż moderatora moich wpisów. Ale czemu post kolegi @eye_lip w temacie "Buty trochę taniej" został usunięty to nie mam pojęcia. Wiadomo że władza deprawuje ludzi i od tej odrobiny władzy czasami niektórym się klepki w głowie przestawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mosze napisał:

Post łamał regulamin.

W którym punkcie? Bo widzę tam tylko enigmatyczną niezgodność z celami stowarzyszenia, które nawet wprost nie są sformułowane w regulaminie.
Uznać by należało (jak już uznaniowość to jedyny przyczynek do usuwania postów), że coś tu jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli post kolegi @eye_lip łamał regulamin, to autopromocyjne komercyjne wpisy biznesmenów w temacie o koszulach gwałcą ten regulamin. Mało tego to jest gwałt perwersyjny z wyjątkowym okrucieństwem, gdyż zdjęcia promujące te produkty są wykonane w żenująco podłej jakości (Straż Miejska robi lepsze fotoradarem).Ale podwójne standardy i dzielenie użytkowników forum na równych i równiejszych to znak firmowy Moderatora Mosze. Nie jest dla mnie zaskoczeniem ,że tak wielu wartościowych użytkowników przestało się udzielać na forum.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.