Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Patine dołącza do butów instrukcję postępowania podczas przymierzania butów, w skrócie:

1. Przymierz na miękkiej nawierzchni, żeby nie zarysować podeszwy (jeśli zwrócisz, ktoś inny je prawdopodobnie kupi, nie odbieraj mu przyjemności z posiadania butów z ładnie wykończoną powierzchnią),

2. Jeśli czujesz się w nich w miarę komfortowo, to możesz w nich pochodzić, żeby sprawdzić, jak się zachowują w ruchu,

3. Jeśli czujesz dyskomfort nie do zaakceptowania, poprzestajesz na punkcie 1.

Nie ma czegoś takiego jak rozchodzenie w dozwolonych granicach, jeśli zamierzasz je zwrócić.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, bo zaraz sie dowiem, że nawet buta założyć nie można.

 

Wstępnie planuję buty zatrzymać, ale chcę ogarnąć skąd ten nacisk na lewej nodze. Nie mam rozjazdów między stopami w tym miejscu, a trochę cholewkę pobadałem, i nieco luzu tam jest. U mnie przy ruchu to się objawia. Może po prostu lewą stopę obtarłem trochę w międzyczasie, byłem na bieganiu rano, a wiąże tam mocno sznurówki.

Edit:

rano zmierzyłem raz jeszcze. Problem z uciskaniem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pozytywnej odpowiedzi na moje pytanie w wątku "buty trochę taniej" przyszedł czas na pytanie o kopyto. Chcę kupić te buty: http://patine.pl/yanko-653yh-burdeos.html są one na kopycie 960. Pomierzyłem stopy (wieczorem) i wyszło: starałem się jak najlepiej odwzorować miejsca pomiaru. Czy mogę myśleć o zakupie tych butów czy moja stopa kompletnie nie pasuje i o zakupie mam zapomnieć?
A! I jeśli to będzie pomocne to posiadam buty od CT (czarne wiedenki) w rozmiarze 10, o standardowej tęgości i są troszkę za duże na długość, natomiast przyszwa zeszła się bez żadnych problemów. Myślę, że gdybym kupił te CT pół rozmiaru mniejsze nadal przyszwa schodziłaby się bez najmniejszego problemu.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@owiec,

kupując w patine.pl niewiele ryzykujesz (a w zasadzie nic) bo jeśli nie trafisz z rozmiarem to bezproblemowo możesz buty oddać.

Jeżeli w butach CT z rozmiarem 10 masz trochę luzu na długość to moim zdaniem w Yanko powinieneś celować w 9,5 ew. 10.

Idealnie (jeśli możesz sobie na to pozwolić) byłoby zamówić oba rozmiary razem i po sprawdzeniu w domu, niepasujący odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koval napisał:

@owiec,

kupując w patine.pl niewiele ryzykujesz (a w zasadzie nic) bo jeśli nie trafisz z rozmiarem to bezproblemowo możesz buty oddać.

Jeżeli w butach CT z rozmiarem 10 masz trochę luzu na długość to moim zdaniem w Yanko powinieneś celować w 9,5 ew. 10.

Idealnie (jeśli możesz sobie na to pozwolić) byłoby zamówić oba rozmiary razem i po sprawdzeniu w domu, niepasujący odesłać. 

Koval, wiem o tym, a przy zamówieniu powyżej 1000 zł otrzymuję darmową wysyłkę. Jednak z szacunku do sprzedającego nie chcę generować u niego kosztów wysyłki i zwrotu jeśli buty okazałyby się totalnie niepasujące do mojej stopy - stąd moje pytanie. Jestem w stanie zamówić mój rozmiar i inne rozmiary i idąc za postem Avallacha zamówię buty w rozmiarze 10 i 9,5 (słowo "raczej" mnie przekonało ;) ), bo 10,5 będą na pewno za duże - nie mam żadnych butów w tym rozmiarze. Mimo, że

Czy cena 1111 zł jest proporcjonalna co do jakości jak za trzewiki Yanko? Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to interes życia, ale nie chcę też przepłacić, a mam sporo wydatków jeśli chodzi o uzupełnienie garderoby. Pytam się, bo wiem, że za Loake z najwyżej linii nie opłaca się dawać kwoty rzędu 1300 zł o ile dobrze pamiętam kwotę widniejącą na jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rav3nlord napisał:

stopa w bucie siedzi dobrze  dopasowana, ale górna przyszwa nie schodzi cię jakieś 2cm - słabo to wygląda....

Sprawdź czy Ci bok stopy wylewa się nad podeszwą. Yanko ma miękkie skóry, mi tez stopa wlazła w 915 i niby było miękko i fajnie ale to zdecydowanie nie moje kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.