Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, lukee napisał:

tak wyczytalem gdzies na forum/uslyszalem od osob, powoduje wiecej "zgiec/zmarszczek", jest to swojego rodzaju mit? 

Ja tego zjawiska nie zaobserwowałem. Mam o pół rozmiaru większe niż na ogół buty Meermin, Alfred Sargent, Vass - wchodzę w buty o pól rozmiaru mniejsze ale nie są aż tak wygodne. Nic złego się nie dzieje, buty pięknie się starzeją.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodzu napisał:

Kiedyś mierzyłem Yanko na tym kopycie i u mnie występowało podobne rozwarcie. Spróbuj Carlos Santos (Klasycznebuty.pl ma je w ofercie) na kopycie 234, które jest obszerniejsze w podbiciu. W razie niedopasowania w innym miejscu zawsze możesz zwrócić.

Wielkie dzieki za to info, myslalem o wyprobowaniu, ale balem sie kopyta, kiedys moze bedzie okazja. Pierw sprobuje z wymiana na rozmiar o 0,5 wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit się bierze stąd, że jeśli but ma źle dobrany rozmiar, to załamania powstają w "złych" miejscach, np. nie zaraz za nakładanym noskiem (który je względnie maskuje) tylko centymetr dalej, i to widać. Załamania może mogą też być głębsze, bo but zgina się nie tam, gdzie powinien według założeń producenta. Coś w tym jest, ale przy +0,5 to są milimetrowe różnice.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28 listopada 2016 o 16:57, lukee napisał:

Dobry wieczór Panowie,

wlaśnie odebralem poniższe buty yanko 558 negro, na kopycie 962, szerokość G. Piękne.

Pytanie, czy przyszwa/oblozyna się zejdzie? Założyłem, aby sprawdzić rozmiar, nie sciskalem. Rozmiar dobry, trochę ciśnie na podbiciu, ale to chyba raczej normalne na początku. Mam wysokie podbicie i nie wiem czy yanko ma inne jeszcze szersze kopyto,poradzcie proszę czy jest nadzieja czy szukać dalej.

Dziękuję.

 

Ja mam ten sam problem. Korzystając z ostatniej promocji zakupiłem kilka par Yanko , mając nadzieje , że ze 2 pary wybiorę. Mam stopę 25.5 cm. Wszystkie 6.5 (40.5) sa za ciasne , na długość ok ale szerokość ciśnie okropnie. Nawet kopyta 960,961 . Zależy mi na zamkniętej przyszwie bo derby mam . I jedną parę wziąłem na kopycie 915 ( bez nadziei , że będzie pasować bo to wąskie kopyto) rozmiar 7.0 .strasznie mi się to kopyto podoba, piękny kształt buta. Ale niestety tak wygląda przyszwa. Koniec palców mam tam gdzie wskazuje. Co ciekawe czuje sie dosc komfortowo, but ściska stopę tak jak powinien nowy. Chyba Yanko nie ma dla mnie kopyta z zamknięta przyszwą. Cierpię. Nawet bym łyknął te buty bo pewnie przyszwa trochę sie zejdzie. Ale boję się , źe za długie . Nie wiem gdzie się bedą łamać ( z wiadomych względów nie sprawdzałem) 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z 915, dlatego przestalem o nich marzyc. 962 wydawalo mi sie szersze i takie jest faktycznie, ale podbicie maja takie same. Czekam na buta o rozmiar 0,5 wiekszy na kopycie 962, aby porownac podbicie, jezeli nie wypali, zostana mi tylko derby Yanko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pewnie wałkowaliście milion razy na forum o butach, ale ponieważ ja się w tej części forum dość rzadko udzielam, pozwolę sobie przewałkować po raz milion pierwszy: moim zdaniem lekko rozchodząca się przyszwa (tak powiedzmy do 10-15 mm w najszerszym punkcie - buty są daleko od oczu i trudno oszacować :D) w nowych butach to nie jest tragedia. W noszeniu *trochę* się schodzi (tak powiedzmy z 5 mm, może ciut więcej). Jeśli nie planujemy udawać, że to buty bespoke, to kompromitacja nam nie grozi.

Jeśli natomiast przyszwa nie schodzi się aż tak bardzo jak na zdjęciu powyżej, to nie ma rady, buta należy sobie odpuścić. Trzeba zrozumieć producenta - nie może masowo produkować kopyt bardzo wysokich w podbiciu, bo nie będą odpowiednio stabilizowały stopy większości potencjalnych klientów (luz w podbiciu to zło - kto nie wierzy, niech przymierzy buty np. dwa pełne rozmiary za duże).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 16:57, lukee napisał:

Dobry wieczór Panowie,

wlaśnie odebralem poniższe buty yanko 558 negro, na kopycie 962, szerokość G. Piękne.

Pytanie, czy przyszwa/oblozyna się zejdzie? Założyłem, aby sprawdzić rozmiar, nie sciskalem. Rozmiar dobry, trochę ciśnie na podbiciu, ale to chyba raczej normalne na początku. Mam wysokie podbicie i nie wiem czy yanko ma inne jeszcze szersze kopyto,poradzcie proszę czy jest nadzieja czy szukać dalej.

Dziękuję.

u g

Mam ten sam problem tym modelu, dlatego wystawiłem granatove Cordovany na sprzedaż. Tak jak Filip napisał "nie zejdzie się".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profumo napisał:

Ja mam ten sam problem. Korzystając z ostatniej promocji zakupiłem kilka par Yanko , mając nadzieje , że ze 2 pary wybiorę. Mam stopę 25.5 cm. Wszystkie 6.5 (40.5) sa za ciasne , na długość ok ale szerokość ciśnie okropnie. Nawet kopyta 960,961 . Zależy mi na zamkniętej przyszwie bo derby mam . I jedną parę wziąłem na kopycie 915 ( bez nadziei , że będzie pasować bo to wąskie kopyto) rozmiar 7.0 .strasznie mi się to kopyto podoba, piękny kształt buta. Ale niestety tak wygląda przyszwa. Koniec palców mam tam gdzie wskazuje. Co ciekawe czuje sie dosc komfortowo, but ściska stopę tak jak powinien nowy. Chyba Yanko nie ma dla mnie kopyta z zamknięta przyszwą. Cierpię. Nawet bym łyknął te buty bo pewnie przyszwa trochę sie zejdzie. Ale boję się , źe za długie . Nie wiem gdzie się bedą łamać ( z wiadomych względów nie sprawdzałem) 

image.jpeg

Mam jedne buty, które użytkuję z podobnym problemem. Mam teraz zagięcia w dziwnym miejscu, do tego są bardzo głębokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Profumo napisał:

😢😩😥😭

Ciężko mi się odnieść, bo na moim komputerze Twoja wiadomość wygląda jak cztery prostokąty;-)

Jednakowoż, moim zdaniem, buty są za długie a i tak nie daje to przyzwoitego dopasowania w podbiciu. Oczywiście nie mam żadnego problemu z tak zwanym "rozwarciem przyszwy", szczególnie w cudzych butach ale jeżeli zadałeś pytanie na forum publicznym, to otrzymasz jedynie nasze subiektywne opinie na wywołany temat;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nabyłem ostatnio pierwszą parę butów Yanko, pierwsze wrażenia super, wygodne, kopyto piękne, same zachwyty. Po nałożeniu kosmetyków, a dokładniej kremu i pasty, wrażenia jeszcze lepsze, przyjmują się świetnie. Niestety po pierwszym, dosłownie 5-minutowym wyjściu, na niektórych elementach skóry pojawiło sir brzydkie "siateczkowanie", to normalne dla butów tej marki czy reklamować?

IMG_4693.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.