Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarły :)

WP_20160905_11_32_23_Pro.jpg

Kopyto 915, Boxcalf Marron, podeszwa niestandardowa - Vibram :D

WP_20160905_11_34_01_Pro.jpg

Obydwa zdjęcia na szybko z kalkulatora, więc jakość marna. Pierwsze - dla pokazania zbliżonego (myślę, że tak w 95%) koloru, drugie - dla podeszwy. Może ktoś się zastanawia nad taką opcją.

Dwie uwagi po pierwszej przymiarce:

1. Kopyto 915 wydaje się bardziej komfortowe (szersze) w sztybletach niż takie samo w półbutach - nie wiem z czego to wynika, może to tylko złudzenie, ale pamiętam, że podobne wrażenia mieli użytkownicy monków 915.

2. Zakładanie i ściąganie butów wymaga cierpliwości i siły ;) Tutaj cholewka jest dość wąska. Mam nadzieję, ze to się zmieni po kliku wyjściach i gumki trochę się rozciągną. Z tej samej przyczyny musiałem dokręcić prawidła (cedrowe Saphir) i maksymalnie je zwęzić. W wersji "domyślnej", czyli maksymalnie szerokiej, buty nie chciały ich oddać :D

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę porównać - nie mam trzewików Yanko. Na pewno jest węższa (od kostki w górę) od moich poprzednich sztybletów firmy "no name" ;) Nie zrozum mnie źle - tu nie ma żadnej tragedii, przy zakładaniu nie ma mowy o "rzucaniu mięsem", czy pomstowaniu. Trzeba użyć trochę więcej siły i tyle. Swoją drogą ciekaw jestem jak bardzo rozciągną się gumki w połowie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 24.09.2016 o 18:49, zixart napisał:

Czy jest możliwe wykonanie w ramach MTO trzewików na kopycie 915 i czy wtedy 'objętość' buta w cholewce się znacząco zmniejsza?

Kopyto 915 w trzewikach:

big_na-dworze-7-of-38-.jpg

Na pewno jest nieco ciaśniej. Niedługo powinno pojawić się coś w ofercie, także będzie można przymierzyć. 

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2016 o 20:44, piquille napisał:

Witam, swego czasu były podawane linki do yanko z szerszymi kopytami niż G . Może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać?

pozdrawiam!

Temat szerszych butów w stałej ofercie niestety chwilowo utknął w martwym punkcie i obawiam się, że na chwilę obecną ciężko będzie kupić Yanko w szerokości H od ręki. Jeżeli jest zainteresowanie, zachęcam do kontaktu mailowego w celu ustalenia detali i złożenia zamówienia w ramach MTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, saphir.pl napisał:

Yanko 742 Negro na 915-tce

Piękne buty! Nie wiem, czy to kwestia samych butów, zdjęcia czy ładnego wypastowania (a może wszystkich tych rzeczy), ale wyglądają na tym zdjęciu naprawdę świetnie, "drożej" niż większość Yanków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż powiem tak: John Lobb od 150 lat robi swoje opera pumps na cienkiej, skórzanej podeszwie po to, żeby w nich chodzić i tańczyć po wyłożonych marmurem wiedeńskich salach balowych.

Dlaczego nikomu ta podeszwa przez tyle lat nie przeszkadzała, a nam przeszkadza?

a/ Płytki z castoramy są bardziej śliskie niż marmur (wątpię);

b/ Nowa, gładka skórzana podeszwa (standard na weselu, wszystko ma być nowe, od gaci po buty) jest dużo mniej przyczepna niż podeszwa już używana (kiedyś po nowych rzeczach poznawano nuworysza);

c) Dżentelmanowi nie wypadało kiedyś biegać po sali.

Odpowiedź na pytanie "dlaczego nikomu ta podeszwa przez tyle lat nie przeszkadzała" znajduje się w Twoim poście. Kluczowe słowa, które odpowiadają na Twoje pytanie to "sale balowe", "Wiedeń", "150 lat temu" i "kiedyś".

Nie bez znaczenia jest też fakt, że kiedyś nie było innej opcji, do wyboru były tylko podeszwy skórzane.

Dobre wzorce warto naśladować, ale myślę, że eskimos nie musi zakładać lnianego garnituru w sierpniu, bo tak robią ach we Włoszech (inny klimat) i butów na skórzanej podeszwie, jak ach angielski dżentelmen (bo wiesz, tam do tej pory, jak spadnie śnieg, zostaje sie w domu).

Ja myślę, że taki gentelmen sprzed 150 lat, taki o niebieskiej krwi, jeśli musiałby sobie do tej sali balowej sam dojechać samochodem i zaparkować i przejść z miejsca, gdzie zaparkował do sali balowej, być może przy ujemnej temperaturze, kupowałby buty na podeszwie york, gdyby miał taką opcję.

Wiekszość butów mam jeszcze na podeszwie skórzanej i jak jadę z garażu podziemnego do garażu podziemnego i pomykam po biurze, takie buciki świetnie się sprawdzają.

Nie zmienia to faktu, że mając wybór, nie założyłbym takich butów na wesele, gdzie nie wiem czy nie wysiąde z samochodu i nie bede musiał przejsc po lekko wilgotnej trawie z dzieckiem na rękach albo po szkliwionym gresie, w moim przekonaniu z pewnością bardziej śliskim niż stary marmur. Nie poleciłbym takich butów Panu młodemu, nie koniecznie przyzwyczajonemu do ostrożnego stawiania każdego kroku, nawet jeśli ewentualnie przewracając się, zaprezentowałbym szlachetne zużyte na balach skórzane podeszwy;-)

Bo od szlachetnie wyglądających podeszw, ważniejsze jest jednak dla mnie, żeby buty były dostosowane do sytuacji, w tym do klimatu i powierzchni, po których chodzimy.

Zawsze warto sobie odpowiedzeć na pytania:

1. Czy żyję współcześnie czy 150 lat temu?

2. Jaki jest klimat kraju, w którym mieszkam?

3. Czy mam szofera/woźnicę, czy sam prowadzę swój samochód?

4. Czy jestem "kiedyś dżentelmenem" czy współczesnym człowiekiem stąpającym po ziemi?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa typu york jest tylko częściowo gumowa, a częściowo skórzana, więc posługiwanie się brzmiącym trochę pejoratywnie sformułowaniem "oksfordy na gumie" nie jest precyzyjne. Równie dobrze można napisać o butach na podeszwie skórzanej "oksfordy na krowie".

Myślę, że podeszwa typu york jest raczej dla kogoś, kto chce wyglądać jak Bond i poruszać sie sprawnie jak Bond w razie potrzeby i myślę, że raczej nadaje się na bal w Bristolu niż na rower na imprezie z balonikami;-)

Myślę, że Bond, mając wybór, na misję w klimacie podobnym do naszego, wybrałby taką podeszwę, a nie oksfordy na krowie.

To, jakie zegarki Bond nosił też dowodzi, że nie dostawał ataku paniki i obrzydzenia na widok jakiejkolwiek innowacji, której nie było 150 lat wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2016 o 20:44, piquille napisał:

Witam, swego czasu były podawane linki do yanko z szerszymi kopytami niż G . Może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać?

pozdrawiam!

Ja mam problematycznie szeroką stopę z wysokim podbiciem. Kupiłem na próbę yanko http://patine.pl/yanko-692-marron.html . To jest kopyto o szerokości g. 

Ku mojemu zdziwieniu, są to najszersze buty (w najszerszym miejscu w palcach) jakie posiadam. Do tego stopnia, że mogę sobie pomachać swobodnie palcami w środku buta (porównuję z barkerami, berwickami, gordonami, loake i jeszcze czymś tam - wszystko w tęgości G). Aż pokusiłbym się o stwierdzenie, że są trochę zbyt szerokie - na granicy komfortu i odczucia "człapania". W podbiciu jest ok - przyszwa się nie schodzi ale bez tragedii. Przedziwne kopyto - ale może warto, żebyś spróbował? Minusy - w tym samym miejscu, gdzie są zbyt szerokie, są też zbyt niskie. Nadal po kilku(nastu?) wyjściach obcierają mi kostkę przy dużym paluchu. Po drugie wyjątkowo ciężko jest mi na nich zrobić lustro na nosku, a ogólnie wg mnie jakość skóry nieznacznie ustępuje barkerom nevis. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stapi,

dziewczyny (bo one na kolorach się najlepiej znają :-D) mówią, że z renowatorem w kolorze temat ciężki, gdyż odcień jest dość specyficzny. Jeżeli natomiast zamsz będzie wymagał regeneracji koloru to stosować można zawsze farbę do zamszu - te można ze sobą mieszać osiągając optimum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.