Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup casualowych trzewików z cordovanu w stylu jumper boots. Chciałbym prosić o pomoc/sugestie w sprawie wyboru kopyta.

Stopę mam w zasadzie raczej wąską, ale z wyższym podbiciem.

Mam dwie pary Yanko: zamszowe monki na 915 (są OK, ale chciałbym, żeby casualowe bootsy były nieco obszerniejsze) i licowe broguesy na 970 w tęgości G (są obszerne, w domyśle zimowe, całkiem wygodne, ale spokojnie mogłyby być węższe).

W świetle powyższych informacji, które kopyto polecacie do bootsów w tym stylu:

gallery_dsc_0306.jpg?lm=1453807412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjest: nie wiem dokładnie co miałbym napisać, co nie było napisane o Yanko do tej pory :) To balmorale Y642 na podeszwie York. Znane kopyto 960. Dziś dawno nie widziane na Patine (to była ostatnia para zdaje się). Mi służą od listopada 2014r. 

Nominalnie mają kolor Cambridge Burgundy. Ciekawostką jest inny odcień wykończenia od obecnie oferowanych Yanko (obok na zdjęciu burgund w nowym wydaniu Y435). Wydaje mi się też, że skóry stosowane w 2014r. były ciut inne - ta jest mniej porowata, gładziej wykończona. 

IMG_2332.jpg

 

Dodam tylko, że IMHO w pokazanej kolekcji na najwyższe uznanie zasługują monki w TdM. Najczęściej używane, zrobiłem w nich kilkadziesiąt kilometrów, w często trudnych warunkach, przez wszystkie sezony pogodowe. Podeszwa po 2 latach robi zdumiewająco dobre wrażenie (wrzucę zdjęcia w najbliższych dniach). 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania :

1. czy kolor kremu 10 ( cognac ) jest odpowiedni do pielęgnacji  653 cuero ??? bo mam wrażenie że   buty  ciemnieją  z miesiąca na miesiąc :)

2. dlaczego nie macie w swojej ofercie kopyt obszerniejszych  , w większej tęgości  niż 960 G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

1. czy kolor kremu 10 ( cognac ) jest odpowiedni do pielęgnacji  653 cuero ??? bo mam wrażenie że   buty  ciemnieją  z miesiąca na miesiąc :)

Tak, przy czym minimalnie lepiej przystającą opcją jest Pommadier z linii Medaille d'Or (jest o ton jaśniejszy niż ten z granatowej linii BDC). Ponadto z czasem ciemnieje i patynuje się w naturalny sposób - piękna sprawa w mojej subiektywnej ocenie :)

Cytuj

2. dlaczego nie macie w swojej ofercie kopyt obszerniejszych  , w większej tęgości  niż 960 G ?

Ponieważ producent szerszych w standardzie nie oferuje. Poczyniliśmy kroki, by pojawiły się szersze kopyta, ale na razie nie udało się ich pozyskać. Na dniach będę jeszcze o to walczył podczas jednego z planowanych spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady osób z większym doświadczeniem w temacie balmorali/yanko/oxfordów ogólnie.

Otóż zamówiłem barmorale Yanko, konkretnie Yanko 755YH niger/chesnut marron w rozmiarze 11. Lekko się obawiałem, bo wydawało mi się, że moja stopa to raczej płetwa i szczerze to nie sądziłem, że się zmieszczę - bardziej wziąłem je dla porównania, na ile trzewiki typu 525YH na kopycie 960 (te wziąłem w rozmiarze 10,5) są optycznie cięższe od balmorali na 915.

Z pewnym zaskoczeniem wszedłem w balmorale bez większego problemu. Mało tego - jestem w stanie bez szczególnego problemu od razu zawiązać je tak, że przyszwa się schodzi całkowicie. Jednak niepokoi mnie nieznany mi wcześniej ucisk w niższej części podbicia, na wysokości dolnej części szwu od przyszwy (od wewnątrz stopy). wkleilem zdjęcie z zaznaczeniem miejsca ucisku (skorzystałem ze zdjęcia ze strony sklepu - gdyby to był problem to proszę saphir.pl o zgłoszenie)

Jako, że mam jak na razie tylko jedną parę oxfordów i nie pamiętam, żeby im towarzyszył taki dyskomfort, toteż nie wiem, czy jest to w miarę normalne i czy "na szwie" buty się rozejdą tak, że nie będzie to stanowiło problemu. Tym bardziej, że rzecz dotyczy tylko prawej stopy - widocznie odrobinę tęższej. Poza tym buty stopę obejmują ściśle, ale nigdzie nie uciskają.

Co ciekawe - trzewiki cisną w tym miejscu podobnie - ale może stopa była już zmęczona przez przymierzanie balmorali.

Zaznaczam, że wcześniej, poza jedną parą oxfordów, nie miałem butów, które byłyby mocno dopasowane - w garderobie wciąż dominują przyduże derby, trampki itp. Tyle, że oxfordy na początku cisnęly mnie w palcach, ale nie pamiętam, bym czuł dyskomfort w podbiciu - tutaj jest dokładnie odwrotnie. Co dziwne, bo jak wspomniałem przyszwa się schodzi, a pomny na to, ze większość użytkowników 915 pokazuje jednak zdjęcia ze sporym V, myślałem, że sytuacja, kiedy przyszwa się schodzi, a but w tej okolicy uciska (nawet po poluzowaniu) raczej mnie nie spotka.

Podsumowując: proszę doświadczonych użytkowników o opinię, czy taki dyskomfort w pierwszym kontakcie z 915 jest typowy i but powinien się bez większych problemów dopasować za jakiś czas, czy raczej nie mam co na to liczyć i powinienem je sobie odpuścić.

big_yanko-14755-cambridge-niger-chesnut-marron-york-004.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przewidywać, czy się rozejdą, jednak osobiście preferuję w trzewikach więcej luzu. Ze względu na sposób wiązania (dość wysoki), trzewik dobrze trzyma stopę nawet wtedy, gdy są nieco luźne w stopie. Ostatnie kupione przeze mnie trzewiki są dość wysokie (podbicie nie ma kontaktu z butem), stopa ma luz, but zawiązany dobrze trzyma stopę, w rezultacie buty są komfortowe. W zasadzie jedyny problem polega na spadających z haczyków sznurowadłach. Przy okazji - więcej luzu pozwala na założenie grubszej skarpety, a także lepszą izolację przy naprawdę niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady od naszych Klientów, które mogą się przydać:

Cytuj

Wymiary stóp
Długość: 282 mm
Obwód przedstopia: 245 mm
Obwód podbicia: 254 mm
Obwód podbicia przez piętę: 351 mm

Posiadane modele YANKO i ich rozmiary

  1. Yanko 653 Boots, kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK9
    Kolory: Cambridge Cuero
  2. Yanko 448 Green Patina (MTO), kopyto 948 (tęgość G) – rozmiar UK9
    Kolory: buty ręcznie malowane na zamówienie
  3. Yanko 653 Boots (MTO), kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK9
    Kolory: Shell Cordovan Oxblood  – na zamówienie
  4. Yanko 525 Boots, kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK9
    Kolory: Cambridge Niger
  5. Yanko 706 Balmoral Boots (MTO), kopyto 970 (tęgość G) – rozmiar UK9
    Kolory: Boxcalf Negro / Softy Negro

 

Cytuj

Wymiary stóp
Długość: 283 mm
Obwód przedstopia: 260 mm
Obwód podbicia: 270 mm
Obwód podbicia przez piętę: 259 mm

Posiadane modele YANKO i ich rozmiary

  1. Yanko 306 Monks, kopyto 915 (tęgość F) – rozmiar UK9
    Kolory: Testa de Moro
    Moje ulubione buty – rozmiarowo przy pierwszych dwóch wyjściach wydawały się zbyt mocno dopasowane, ale szybko doszło do uzyskania komfortu – jedyny mankament to złamały się za przeszyciem noska (być może wina wybrania 9, zamiast 8,5 – ale mam wrażenie, że byłoby zbyt ciasno na szerokość).
  2. Yanko 653 Boots,  kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK8,5
    Kolory: Testa de Moro
    „Mikołajski prezent” – tak jak w 306, pierwsze wyjścia nie były najprzyjemniejsze, ale również szybko się dopasowały (w obu parach obyło się bez krwi) – cholewkę wysmarowałem dobrze dubbinem i łamie się trochę ładniej niż cholewki kolegów z forum. U mnie dopasowanie do łydki jest wzorowe, a przyszwa schodzi się proporcjonalnie – choć nie całkowicie.
  3. Yanko 642 Balmoral Boots, kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK8,5
    Kolory: Cambridge Burdeos / Suede Negro
    Pierwsze Yanki :) Szybko się dopasowały. Drugi sezon mają za sobą i nawet jakbym się chciał przyczepić… to nie mogę :)

 

Cytuj

Wymiary stóp
Długość: 280 mm
Obwód przedstopia: 250 mm
Obwód podbicia: 253 mm
Obwód podbicia przez piętę: 345 mm

Posiadane modele YANKO i ich rozmiary

  1. Yanko 558 Oxford, kopyto 962 (tęgość G) – rozmiar UK8
    Kolory: Boxcalf Negro
  2. Yanko 306 Monks, kopyto 915 (tęgość F) – rozmiar UK8
    Kolory: Testa de Moro
  3. Yanko 448 Brogues, kopyto 948 (tęgość G) – rozmiar UK8
    Kolory: Cambridge Burdeos
  4. Yanko 525 Boots, kopyto 960 (tęgość G) – rozmiar UK 8
    Kolory: Cambridge Cuero

 

Bywa dość różnie, gdyż poza samą długością rolę odgrywają inne parametry stóp oraz indywidualne preferencje. Optymalnie zamówić 2-3 pary i zostawić najlepiej pasującą.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie modelu Yanko 755YH Marron/Softy Negro, konkretnie o kolor użytego zamszu, na zdjęciach wygląda on na ciemny brąz, natomiast w opisie nazwa koloru jak i kosmetyki zalecane do jego pielęgnacji wskazują na czerń, czy właściciele butów bądź patine.pl mogą mnie wyprowadzić z błędu?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.